VYBRAT REGION
Zavřít mapu

'Politici by měli táhnout za jeden provaz,' myslí si radní

Pardubice - Společné statutární orgány by měly zajistit, aby si nemocnice v kraji nekonkurovaly

19.2.2012 3
SDÍLEJ:

Martin NetolickýFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Profil radního:
Martin Netolický
- ČSSD
Narozen: 1982
Bydliště: Česká Třebová

Vzdělání: Právnická fakulta Masarykovy univerzity Brno (obor Právo a právní věda)
Předchozí zaměstnání: Právník, vysokoškolský učitel Právnické fakulty v Olomouci
Krajským radním pro zdravotnictví se stal 16. prosince 2011, den po odvolání své stranické kolegyně Markéty Tauberové.

Reakce krajského radního Martina Netolického na názorový článek poslance za ODS Jana Čechlovského:

Vážený pane poslanče Čechlovský, jsem rád, že vás zajímá a možná i trápí situace ve zdravotnictví našeho kraje. Vzhledem k tomu, že váš názorový článek plný invektiv přešel z věcné do osobní roviny, i když jste doposud neprojevil zájem nad problémy se osobně setkat, považuji za vhodné alespoň stručně reagovat.

Místo kusých a povrchních informací, které získáváte asi prostřednictvím sledování tisku, vám nabízím setkání, kde společně podrobně rozebereme aktuální řadu problémů, které se snažím řešit.

Toto vám jistě potvrdí někteří vaši straničtí kolegové, kteří na rozdíl od vás projevili skutečný, nikoliv mediální zájem o dění v krajském zdravotnictví.

Nižší úhrady

Oba víme, že řada opatření musí být přijata na úrovni ministerstva zdravotnictví, případně jím řízené VZP. Historicky zakořeněným problémem jsou příkladně nižší úhrady za stejné výkony, které od počátku trápí krajské zdravotnictví. Dále se ukazuje, že úhradová vyhláška pro letošní rok nezahrnuje avizované a hlavně vládou slíbené navýšení platů zdravotníků.

Připomenu-li chystané nařízení vlády o dostupnosti zdravotní péče, které by znamenalo značné restrikce v její organizaci, je zřejmé, kde bych uvítal konstruktivní pomoc vládního poslance místo mediálních provokací.

V rámci kraje můžeme řešit jen to, k čemu máme kompetence. Mou snahou je najít taková řešení, která se pokusí dále hledat vnitřní úspory ve stávajícím systému.

Nákupy léčiv

Jsem přesvědčený, že koordinací zdravotní péče, ale i dalších procesů, lze být úspěšný – typickým příkladem jsou centrální nákupy léčiv a zdravotnického materiálu. Kraj nesmí rezignovat na roli vlastníka všech zařízení akutní péče a musí využít dostupných nástrojů k tomu, aby mezi krajskými zařízeními nevznikala konkurence, ale aby byla zajištěna dostupná a kvalitní péče pro občany.

Společné statutární a dozorčí orgány nemocnic mají pomoci, aby po dvanácti letech existence krajů nemocnice spolupracovaly, nikoliv soupeřily. Toto dle mého názoru platí i pro politiky. Pokud chceme uchovat síť krajského zdravotnictví ve stávajícím rozsahu, měli bychom táhnout za jeden provaz. Bez ohledu na politickou příslušnost.

Martin Netolický, radní Pardubického kraje zodpovědný za zdravotnictví

19.2.2012 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na Dašické ulici v Pardubicích sice "jen" doutnalo jídlo, ale hasiči zachraňovali jeho obyvatele, který se nadýchal kouře.
8

Hasiči z bytu zachránili "kuchaře"

Pardubice - Ústí nad Labem

Druhé vítězství! Pardubice rozhodly opět po přestávce

Proč Jan Veselý nepřijel? Ale kde jsou ostatní?

Pardubice – Kdyby se konala celosvětová soutěž v basketbalových znalostech, figuroval by v konečném pořadí vysoko. A kdyby v ní byl podobor mládež, tak by své konkurenty zválcoval. Asistent trenéra české reprezentace LUBOMÍR RŮŽIČKA se totiž hlavně soustředí na vycházející hvězdy. Nicméně. „Měli bychom produkovat více perspektivních mladých hráčů,“ říká důrazně rovněž hlavní kouč Svitav. 

Financovaní sportu handicapovaných je až trapné

Pardubice – Tři v horkém křesle. Historie oddílu tělesně postižených sportovců Atletika Bez Bariér Pardubice se dá mapovat až do devadesátých let dvacátého století. Žijeme však současností a tak jsme vyzpovídali předsedkyni spolku Evu Hrdinovou a handicapované sportovce, české reprezentanty Jaroslava Petrouše a Martina Zacha.

Pernštejnská fortuna pošesté. Na nádvoří zámku zní opět folk

Pardubice – Pardubický zámek ještě dnes i zítra večer rozezvučí melodický folk. Pošesté se zde totiž koná letní hudební festival Pernštejnská fortuna. Včera diváci přišli na zpívajícího právníka Iva Jahelku a legendárního Ivana Hlase.

Zpráva OFS: Jak hlásit výsledky a fakta

Pardubice - Zveřejňujeme oficiální zprávu okresního fotbalového svazu, a to včetně rozlosování a doporučení, jak hlásit výsledky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení