VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Politici chtějí prodat Ideon. Navzdory nesouhlasu úředníků

Pardubice - „Tímto prodejem se vyvážeme z patové nájemní smlouvy platné do roku 2093," řekla náměstkyně primátora.

19.4.2016
SDÍLEJ:

Nový IDEON, pardubické výstavní a společenské centrumFoto: Vizualizace: archiv společnosti PVV

Výstavní a společenské centrum Ideon by už brzy mohlo patřit současnému nájemci – firmě Pardubická výstavní a veletržní (PVV).

Pardubičtí radní chtějí Ideon prodat za 19,9 milionů korun. A to přesto, že úředníci z odboru majetku a investic prodej společenského centra nedoporučují.

Pokud by politici objekt neprodali, nemuselo by se o něj až do roku 2093 nijak starat a ročně by do městské kasy „přiteklo" přes 800 tisíc korun. Všechny opravy by měl na své náklady zajistit nájemce, který má ovšem za povinnost Ideon udržovat „pouze" v provozuschopném stavu.

„Radní doporučí zastupitelům Ideon prodat za tržní cenu 19,9 milionů korun, která byla stanovena na základě znaleckého posudku. Současný nájemce má na objekt předkupní právo, navíc městu vrátí pozemky o výměře 12500 metrů čtverečních k volnému použití. Tyto pozemky by bylo možné využít třeba jako rozvojovou plochu pro aquacentrum," vysvětlila náměstkyně pardubického primátora Helena Dvořáčková.

Kongresový hotel

Nájemce prý počítá s tím, že se součástí hotelu stane kongresový hotel se zhruba 200 lůžky. Město si také dalo do podmínek, že do roku 2027 musí v Ideonu zůstat kongresový a společenský sál.

„Tímto prodejem se vyvážeme z patové nájemní smlouvy, která neumožňuje rozvoj území," dodala náměstkyně.

O smlouvu se v minulosti vedly soudní spory. Odvolací soud v Pardubicích tehdy odmítl určovací žalobu Pardubic, kterou se město domáhalo možnosti vypovědět bez udání důvodu nájemní smlouvu.

„Ideon kupuji jen z důvodu, že chci na půdorysu současné terasy postavit ubytovací část. Pokud bude prodej Ideonu schválen, tak bych chtěl ještě tento rok začít jednat s řetězci, které v kongresové turistice podnikají. Veškerá společenská a výstavní náplň tam zůstane dál. To bych mohl podepsat klidně na 50 let dopředu," nechal se slyšet jednatel PVV Petr Vašíček.

Autor: Lukáš Dubský

19.4.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Studánka se chce do dvou let vrátit do ŽBL

setkání majitelů zahradních, parkových a modelových železnic.

Víkend v Rosicích: v zahradě železnice a na kolejích Hurvínek

Pardubickou Dubinu protne cyklostezka. Povede napříč sídlištěm

Pardubice – Ve městě přibude cyklostezka, protne jedno z největších pardubických sídlišť. „Město vypsalo výběrové řízení na zhotovitele stavby cyklostezky, která povede centrální osou sídliště Dubina, severovýchod – jihovýchod,“ uvádí mluvčí Magistrátu města Pardubic Iveta Koubková.

Házenkářský memoriál večer vystřídá posvícenská zábava

Opatovice nad Labem – Opatovický oddíl národní házené pořádá na svém hřišti v sobotu již 35. ročník memoriálu Jaroslava Dostála a Karla Dvořáka. Klání začíná v 8:30 hodin. 

V kufru auta vezli pytel trávy. A nešlo o senoseč

Pardubický kraj - Vezeme deset kilo technického konopí, hájila se osádka osobního auta… Jenže hlídku celníků o tom nepřesvědčila.

Hasiči v Dolním Jelení oslaví 95 let od založení sboru

Dolní Jelení - Dorazí také Návštěvníci a výhled bude z jeřábu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení