VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Postižené děti poznají dostihy

Pardubice - Dostihové závodiště se v sobotu v poledne rozloučí s letošní sezonou.

24.10.2009
SDÍLEJ:

Ve stájích pardubického dostihové závodištěFoto: DENÍK/Tomáš Kubelka

Budou u toho i členové a příznivci Sdružení pro ranou péči Pardubice. „Jsme moc rádi, že můžeme tyto hosty přivítat v areálu Dostihového závodiště. Chceme totiž se Sdružením pro ranou péči, ale i se školou Svítání dlouhodobě spolupracovat. Závodiště by mělo být otevřeno nejen zdravým lidem, ale i těm, kteří měli v životě méně štěstí,“ uvedl ředitel Dostihového spolku Pardubice Jiří Kunát.

Středisko rané péče nabízí pomoc rodinám, jejichž dítě se narodilo ohrožené na tělesném nebo mentálním vývoji. Pro většinu členů sdružení bude návštěva dnešního dostihového mítinku první podobnou zkušeností.

„Naše děti zatím znají koně pouze z hiporehabilitace. Dostihy ale dosud nikdy neviděly. Věřím, že na závodišti stráví příjemné odpoledne,“ nechala se slyšet jednatelka Sdružení pro ranou péči Blanka Brandová.

Hostem Závěrečného dostihového dne bude také patron sdružení, známý herec Jiří Krytinář. Ten pomáhá pardubickému sdružení s tím, aby se pojem raná péče stal obecně známým.

„Rodiče předčasně narozených nebo postižených dětí si často nechtějí připustit, že jejich dítě potřebuje speciální péči. Naším zájmem je, aby se tito rodiče mohli bez obav obracet na naše centrum, protože podpora psychomotorického vývoje dítěte od nejútlejšího věku je zásadní,“ podotkla Brandová.

Lukáš Dubský

24.10.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Studánka se chce do dvou let vrátit do ŽBL

setkání majitelů zahradních, parkových a modelových železnic.

Víkend v Rosicích: v zahradě železnice a na kolejích Hurvínek

Pardubickou Dubinu protne cyklostezka. Povede napříč sídlištěm

Pardubice – Ve městě přibude cyklostezka, protne jedno z největších pardubických sídlišť. „Město vypsalo výběrové řízení na zhotovitele stavby cyklostezky, která povede centrální osou sídliště Dubina, severovýchod – jihovýchod,“ uvádí mluvčí Magistrátu města Pardubic Iveta Koubková.

Házenkářský memoriál večer vystřídá posvícenská zábava

Opatovice nad Labem – Opatovický oddíl národní házené pořádá na svém hřišti v sobotu již 35. ročník memoriálu Jaroslava Dostála a Karla Dvořáka. Klání začíná v 8:30 hodin. 

V kufru auta vezli pytel trávy. A nešlo o senoseč

Pardubický kraj - Vezeme deset kilo technického konopí, hájila se osádka osobního auta… Jenže hlídku celníků o tom nepřesvědčila.

Hasiči v Dolním Jelení oslaví 95 let od založení sboru

Dolní Jelení - Dorazí také Návštěvníci a výhled bude z jeřábu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení