VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Předvolební inventura v Opatovicích nad Labem

Opatovice nad Labem - Největší dluh cítí starosta Opatovic vůči seniorům. Odpovídá Pavel Kohout, starosta za ODS.

7.10.2010
SDÍLEJ:

Starosta Opatovic Pavel Kohout, moderátor Jakub Hřib a redaktor Jan Šafář.Foto: DENÍK/Petr Doubrava

1. Za co vás spoluobčané za uplynulé volební období určitě pochválí?
Na tuto otázku je velice těžká odpověď, neboť žádným činem se nikdy nezavděčíte všem. Když se však zamyslím, tak by nás občané mohli pochválit za rozšíření nabídky poskytovaných služeb obecním úřadem našim občanům. V praxi to znamená, že jsme úřední dobu rozšířili celkem na čtyři pracovní dny, zřídili plnohodnotné pracoviště Czechpointu a mnoho dalších služeb, které jsou uvedeny v našem ceníku.

2. Na co jste hrdý sám?
Hrdý jsem na to, že jsem mohl vést po celé čtyři roky naši obec a ve spolupráci se zastupiteli realizovat velmi náročné projekty. Nejlepší pocit mám z toho, že se nám podařilo rozšířit současnou kapacitu mateřské školy o jedno oddělení a dokončit první etapu rekonstrukce areálu základní školy. Další projekty však zůstaly připraveny před branami realizace. V praxi to znamená, že byla vydána stavební povolení a je na našich nástupcích, jak s nimi naloží.

3. Které plány a záměry zůstaly jen na papíře, co se ve vašem městě tak úplně nepovedlo?
Obec má zpracované a schválené studie. Mnoho záměrů se z nich nestačilo zrealizovat. Největší dluh cítím na straně našich seniorů, neboť se nám nepodařilo doposud zahájit projekt výstavby domu s pečovatelskou službou a taktéž do současného okamžiku nebyl zahájen společný projekt se soukromým investorem, ve kterém by obec získala nové prostory pro umístění ordinace dětského lékaře a gynekologa. Dalším z mých velkých přání je, aby si obec postavila své nové kulturní centrum, které by ji povzneslo o úroveň výše. I na tento projekt mají již Opatovice právoplatné územní rozhodnutí.

4. Na co by se nové zastupitelstvo mělo zaměřit úplně nejdříve, kde obec takzvaně tlačí bota?
Nové zastupitelstvo má před sebou mnoho důležitých úkolů, a to zejména vyřešit problematiku nepostačující kapacity mateřské školy a také musí pokračovat ve finančně náročné rekonstrukci základní školy. Dalším jeho nutným krokem bude řešit neutěšený stav nejen místních komunikací, parkovacích ploch a chodníků, ale taktéž ve spolupráci s Pardubickým krajem a Ředitelstvím silnic a dálnic řešit dopravní situaci na území naší obce, která vznikne po zprovoznění obchvatu v důsledku nedokončených staveb dálnice D11 a rychlostní komunikace R35.

7.10.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Zpráva OFS: Jak hlásit výsledky a fakta

Ilustrační snímek.

Na pardubických Olšinkách bude sraz koček

Pardubický festival plný jógy ukáže, že má jóga mnoho směrů

Pardubice – Zacvičit si jógu nebo se o ní alespoň něco dozvědět budou moci Pardubáci dnes na letním pardubickém festivalu jógy Surya yoga fest v Centru Kosatec. 

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Moravany aby si přibalily na Myšáka kočku...

Pardubicko – Zpropadený los. Pardubické béčko musí stejně jako v loňské sezoně také v úvodu letošního ročníku podruhé v řadě cestovat k soupeři. Živanice hostí nováčka skupiny C s jediným cílem. Tím tříbodovým. 

Hlídka řešila sprosté nadávky. Od třináctiletého pachatele

Chvaletice - Nevychovatelný, nezletilý a nepoučitelný mladý muž.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení