VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Přelouč sníží počet dětských hřišť, zřídí nová centrální

Přelouč - Více než polovina míst, kde si hrají děti, podle radnice nevyhovuje evropským normám

24.6.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Eva Kořínková

Stejně jako jiná města, i Přelouč řeší problém s dětskými hřišti, která nevyhovují normám Evropské unie. Radnice se proto rozhodla, že řadu z nich zruší a zaměří se vybudování nových a v menším počtu. Město přitom bude muset investovat desítky milionů korun.

Poměrně tvrdé normy, tak nazývá starostka Přelouče Irena Burešová požadavky Evropské unie na dětská hřiště. Ačkoli na nich doposud „vyrostla“ nejedna generace českých dětí, v případě Přelouče bez mimořádných událostí, klasické kolotoče mají například odzvoněno. „Ve městě a místních částech máme zhruba čtyři desítky dětských hřišť, takových šedesát procent je v nevyhovujícím stavu. Zamýšleli jsme se nad tím, jestli nějakým způsobem omezíme jejich počet,“ říká Irena Burešová.

„Dohodli jsme se na tom, že vzniknou velká centrální dětská hřiště na úkor zrušení malých a nevyhovujících.“

Podle města by jako první měla vzniknout velká hřiště pro děti v samotném městě, a to v počtu pěti až šesti, další pak v místních částech. Záležet bude nejvíce na finančních možnostech města. Irena Burešová odhaduje, že náklady se budou pohybovat kolem dvaceti milionů. „Ideál〜ní stav by byl, kdyby se nám to podařilo zvládnout během dvou let,“ přeje si starostka.

Zruší kolotoče

Do konce letošního roku by měly být odstraněny ze stávajících hřišť všechny prvky, které jsou v rozporu s normami a jsou klasifikovány jako závadné. „Máme vypracovaný soupis od renomované firmy a je toho mnoho. Například kolotoče musí být podle Evropské unie zakrytované. Takový nemáme ani jeden. A pochybuji, že jiná města mají. Všechna města se s tím perou, protože normy jsou tvrdé. I v tom, že každé hřiště musí mít svůj provozní řád, stanoveny přesné podmínky, co se může a co ne. Musí zde být odpovědná osoba, která bude každý den provádět vizuální kontrolu hřiště, další kontrola je minimálně jednou za měsíc osobou, která se může po odborné stránce vyjádřit k tomu, zda nedošlo k poškození během provozu,“ popisuje nové nároky Irena Burešová.

Radnice jim ale bude muset podle starostky vyhovět, pokud by se totiž stal na nevyhovujících dětských hřištích úraz, na vině by bylo město.

Autor: Petr Doubrava

24.6.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Fotbalová Divize C: Živanice vyhrály 2:1 i doma

Studenti volí raději priváty. Chtějí soukromí a komfort.

Studenti volí raději priváty. Chtějí soukromí a komfort

Pardubice chystají novou stezku Vinice - stará vojenská plovárna

Pardubice – O tom, že jsou Pardubice opravdu městem cyklistů svědčí i další cyklostezka, která přibude v parku Vinice. Nová stezka Vinice – stará vojenská plovárna bude začínat u tenisových kurtů, které se nacházejí v ulici K Vinici, a povede podél střelnice až ke stávající komunikaci v bývalém vojenském areálu. Dlouhá bude necelý kilometr.

Obránce Pardubic Šejvl: Začali jsme aktivně, góly nás uklidnily

Pardubice – Trest pro Jiřího Pirocha znamenal vynucený zásah do složení obrany fotbalových Pardubic. Na pozici stopera se posunul Michal Surzyn, jako levý obránce se představil Dominik Fusek. Vedle nich nescházel stabilní člen obrany MARTIN ŠEJVL. 

Dominik Hašek se vrátil do Pardubic. U megaskluzavky pomáhal

Pardubice - Legendární hokejový brankář Dominik Hašek se vrátil do svých rodných Pardubic, aby se v sobotu zúčastnil akce Slide Czech neboli Po česku na zadku.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení