VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Přes milión korun na prevenci kriminality

Pardubice - /Z JEDNÁNÍ RADY/ - Rada Pardubického kraje schválila Krajský program prevence kriminality pro rok 2011. O příspěvek mohou do 20. prosince požádat obce, prostředky však budou určeny pouze pro neinvestiční dotace.

20.11.2010
SDÍLEJ:

Roman LínekFoto: DENÍK/Tomáš Kubelka

„Velkou šanci na úspěch mají projekty zaměřené na práci s mladými delikventy, na podporu probačních programů, víkendové pobyty pro rizikové děti a mládež nebo školní kluby pro děti s poruchami chování,“ uvedl Roman Línek, náměstek hejtmana.
Kraj obdrží státní dotaci od ministerstva vnitra. „Jedná se o více než milion korun, celkově však poputuje na prevenci kriminality v kraji částka vyšší. Zmíněné státní prostředky totiž budou navýšeny o povinnou desetiprocentní spoluúčast žadatelů a dvaceti procenty celkových nákladů přispěje také Pardubický kraj,“ doplnil Línek.

Plánují zachovat centrální sterilizace

Pardubický kraj posoudil investice do speciálního oddělení centrálních sterilizací v pardubické a chrudimské nemocnici a rozhodl, že každá bude mít svou centrální sterilizaci. Ukázalo se, že modernizovat jednu vyjde dráž než provozovat dvě zařízení. Jedno jediné dislokované pracoviště by stálo o 3,5 milionu korun víc. Na dvě sterilizace bude potřeba 25 až 28 milionů korun. Chrudimská nemocnice už centralizované zařízení má, ale je nutné jej opravit. V krajské nemocnici si zatím každé pracoviště sterilizuje nástroje zvlášť.

Dočkali se i poskytovatelé sociálních služeb

Domov u studánky Anenská Studánka a Domov sociálních služeb Slatiňany mají navýšené mzdové limity o 400 000 resp. 300 000 tisíc korun. Obě v letošním roce prošla transformací, což klade vyšší nároky na práci zaměstnanců s klienty i jejich rodinnými příslušníky, případně opatrovníky.
Radní dále schválili 978 000 korun pro Domov na rozcestí ve Svitavách. Nového vybavení a nových počítačů se dočkají i klienti Domova pod Kuňkou Ráby, kraj jim přispěje částkou 400 000 korun.

A dostalo se i na „nekrajské“ poskytovatele sociálních služeb. Nestátní nezisková organizace CEDR, poskytující sociální služby pro duševně nemocné, získala dotaci 80 000 korun a 240 000 bude směřovat do Ústí nad Orlicí na provoz městem zřizovaného stacionáře.

(fr, mag, čtk)

20.11.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pytel trávy za dva miliony asi není součástí povinné výbavy automobilu.

V kufru auta vezli pytel trávy. A nešlo o senoseč

Ilustrační foto

Hasiči v Dolním Jelení oslaví 95 let od založení sboru

Ve stolní hře se pěstuje bambus. Pardubice hostí Takenoko turnaj

Pardubice – Pěstování bambusu v obchodním centru Grand může vypadat jako nesmysl, ale kdo dorazí v sobotu ve 14 hodin do prostor bývalého výstavního hotelu na náměstí Republiky, může se přesvědčit, že se pěstovat bambus bude – byť jen ve stolní hře Takenoko.

Tenisové příběhy končily v hale

Pardubice – Splněný sen, neskutečný a těžko popsatelný pocit… I taková slova jste mohli slyšet od nových mistrů České republiky v kategorii staršího dorostu, kteří vyhráli devadesátý ročník Pardubické juniorky. Ne tradičně na centrálním kurtu, ale ve vedlejší hale, kam se finálové zápasy kvůli dešti přesunuly. 

Pardubická onkologie patří mezi nejvytíženější

Pardubice – Pardubická onkologie patří mezi nejvytíženější onkologická centra v republice. Ukázala to data zdravotních pojišťoven z roku 2015, kdy Komplexním onkologickým centrem Pardubického kraje, které tvoří Nemocnice Pardubického kraje a Onkologické a radiologické centrum Multiscan Pardubice, prošlo více než 8100 pacientů. 

Makrlík již postává těsně přede dveřmi do desítky

Pardubice – Finále na turnaji extratřídy. Crossmintonista Petr Makrlík nakonec bral na turnaji kategorie 500 stříbro.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení