VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Primátorka vyzývá starosty Králíčka a Čapka k rezignaci

Pardubice - Ani jeden ze starostů městských obvodů se však v současné době odstupovat nechystá

20.11.2013 14
SDÍLEJ:

Petr KrálíčekFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Vznik nového politického uskupení Pardubice pro lidi, které si dalo podle svých slov za úkol zlepšit kvalitu a politickou kulturu v Pardubicích, se bez bouřlivějších reakcí neobešel dlouho.
Mezi zakládajícími členy jsou starostové městských obvodů Petr Králíček (na snímku) a Vítězslav Čapek, kteří se do svých funkcí dostali za Sdružení pro Pardubice (SPP). A sdružení je nyní vyzývá k rezignaci na jejich posty.
„V pondělí jsme měli jednání a závěrem je, že jsem byla pověřena, abych vyzvala Petra Králíčka a Vítězslava Čapka k rezignaci na funkce starostů. Samozřejmě to udělám," prohlásila primátorka Pardubic a šéfka SPP Štěpánka Fraňková.

Rezignovat nechtějí

Ani jeden ze starostů se však v současné době odstupovat nechystá. „Na post starosty rezignovat nehodlám. Veškeré kroky dělám v zájmu obvodu. Předpokládám, že jsem byl zvolen jako člověk, ne jako člen SPP," poznamenal starosta sedmého pardubického obvodu Vítězslav Čapek.

„To, že paní primátorka bude chtít, abych na funkci starosty skončil, mě nijak nepřekvapuje. S tím jsem počítal. Odvolat mě ale může pouze naše zastupitelstvo. A to tak mohlo učinit před rokem, před týdnem, před měsícem nebo třeba za týden. S tím nic nenadělám. Myslím ale, že kdyby ve sdružení fungovaly demokratické principy a dodržoval se předvolební program, nemuselo by k takovéto situaci vůbec dojít," řekl našemu Deníku Petr Králíček.

Ožehavé téma

Sdružení pro Pardubice sice chce, aby Králíček s Čapkem odstoupili, o posty starostů ale prý na těchto obvodech usilovat nebude. Městské obvody tak i nadále zůstávají ožehavým tématem. Ani v SPP nepanuje jednotný názor.
„Oslovila jsem předsedy organizací, které jsou na obvodech 6 a 7, a popsala jsem jim, co se stalo. Došlo k zásahu do koaličních dohod. V této chvíli ještě očekávám vyjádření zastupitelů za SPP, kteří byli na těchto obvodech zvoleni, zda se stále cítí být zastupiteli za SPP, nebo ne. Zastupitelé, kteří tam zůstávají, se musí rozhodnout, jak budou dále postupovat," nechala se slyšet Štěpánka Fraňková.

Otázkou tedy zůstává, co bude dál. „Situace v obvodech je v současné době nečitelná. S koaličními partnery budeme jednat i nadále," konstatoval náměstek pardubické primátorky Jindřich Tauber (ČSSD).  (len, saf, td)

Autor: Redakce, Jan Šafář, Tomáš Dvořák

20.11.2013 VSTUP DO DISKUSE 14
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Okresní přebor: Přelovice otrávily Sezemicím posvícenské hody

Čtyřikrát museli za jediný den museli strážníci uklidňovat mladého muže pod vlivem omamných látek.

Feťáka krotili strážníci čtyřikrát za jediný den

Přelouč obrátila kormidlo na svojí stranu, Bohdanečtí rozhodli v závěru

Pardubice - Křest nového hřiště v Přelouči se vydařil. Krajské fotbalové soutěže se o víkendu hrály i na dalších trávnících.

Na Univerzitu Pardubice nastoupily děti

Pardubice – Na Univerzitu Pardubice (UPCE) včera nastoupili žáci základních a středních škol. Začal totiž týden, kdy mají jako studenti „dětské univerzity“ možnost si vyzkoušet pro ně netraditní aktivity na pěti fakultách univerzity. 

Krajský přebor: Holice zvládly přestřelku

Pardubice - Zápasy druhého kola pokračoval o víkendu krajský fotbalový přebor.

Sportovní park se za rok vrátí do Pardubic

Pardubice – Sportovní park Pardubice úspěšně navázal na loňský Olympijský park Pardubice, podle předběžných výpočtů ho navštívilo 105 tisíc lidí. „Jsme rádi, že jsme projekt letos opakovali, počítáme s ním i příští rok,“ uvedl primátor Pardubic Martin Charvát.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení