VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Přistoupí nájemce Ideonu na kompromis s městem?

Pardubice - „Nevím, co mi chce radnice nabídnout,“ uvedl jednatel firmy, který má objekt v pronájmu

1.4.2011
SDÍLEJ:

IdeonFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Vedení města chce dál jednat o Výstavním a společenském centru Ideon se společností Pardubická výstavní a veletržní, která má objekt v dlouhodobém pronájmu a projevila zájem ho od města odkoupit. Nebo ho i soudně přimět k tomu, aby se o svůj objekt jako vlastník staral.

„Jednání asi nebudou jednoduchá, ale doufám, že v co nejkratší době nakonec dojde k dohodě,“ uvedla pardubická primátorka Štěpánka Fraňková ze Sdružení pro Pardubice (SPP). „Určitě se znovu budeme chtít sejít s jednatelem společnosti Pardubická výstavní a veletržní Petrem Vašíčkem a budeme se snažit najít pokud možno co nejlepší způsob řešení dané situace,“ pravila primátorka.

„Dohoda je nutná“

„Otázka dohody mezi oběma stranami je více než nutná. I pan Vašíček musí přistoupit na určitý kompromis. Musí si uvědomit, že nájemní smlouva, kterou s městem uzavřel, není zcela standardní. O tom, jak je to složitý problém, svědčí i fakt, že jej nedokázalo vyřešit ani zastupitelstvo v roce 2009, 2010 a ani to zatím poslední, které nepřijalo žádné konkrétní usnesení,“ prohlásila Štěpánka Fraňková.

„To, že nebylo na zastupitelstvu přijato žádné usnesení, mě trošku překvapilo. Zazněly tam hlasy, že by se město mělo chovat jako správný hospodář. Domnívám se, že bychom se měli chovat jako správní majitelé nemovitosti. Proto bychom se měli zaobírat myšlenkou, co dál s Ideonem, velmi intenzivně,“ sdělil náměstek primátorky Martin Bílek (SPP). „Osobně si nedovedu představit, že bychom v budoucnu vedle krásné budovy plaveckého areálu, kterou se tento objekt po rekonstrukci jistě stane, měli technicky i morálně zastaralý Ideon,“ dodal Martin Bílek.

„Určitý způsob řešení této situace existuje. Uvidíme, jak se k němu pan Vašíček postaví. Jeho vztahy s městem určitě nejsou ideální. Svědčilo o tom i to, že si na posledním zastupitelstvu fotil, jak jednotliví zastupitelé o této problematice hlasovali. Přiznám se, že nevím, k čemu mu to bude,“ divila se primátorka.

„Cena? Maximální“

„Nevím, co konkrétně mi chce město nabídnout. Cena, za kterou je naše společnost ochotna Ideon koupit, je nepřekročitelná, tedy 18,4 milionu korun. Tato částka je dokonce vyšší, než jakou uvádí smlouva. Znovu zdůrazňuji, že pro mě je maximální. Z posledního hlasování zastupitelů je vidět, že pro sociální demokracii je zřejmě neakceptovatelná. Jsem ochoten čekat do příštího jednání zastupitelstva, jestli se něco nezmění. Pokud ne, jsem připraven na případný soudní spor s městem,“ reagoval jednatel společnosti PVV Petr Vašíček.

Autor: Tomáš Dvořák

1.4.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Studánka se chce do dvou let vrátit do ŽBL

setkání majitelů zahradních, parkových a modelových železnic.

Víkend v Rosicích: v zahradě železnice a na kolejích Hurvínek

Pardubickou Dubinu protne cyklostezka. Povede napříč sídlištěm

Pardubice – Ve městě přibude cyklostezka, protne jedno z největších pardubických sídlišť. „Město vypsalo výběrové řízení na zhotovitele stavby cyklostezky, která povede centrální osou sídliště Dubina, severovýchod – jihovýchod,“ uvádí mluvčí Magistrátu města Pardubic Iveta Koubková.

Házenkářský memoriál večer vystřídá posvícenská zábava

Opatovice nad Labem – Opatovický oddíl národní házené pořádá na svém hřišti v sobotu již 35. ročník memoriálu Jaroslava Dostála a Karla Dvořáka. Klání začíná v 8:30 hodin. 

V kufru auta vezli pytel trávy. A nešlo o senoseč

Pardubický kraj - Vezeme deset kilo technického konopí, hájila se osádka osobního auta… Jenže hlídku celníků o tom nepřesvědčila.

Hasiči v Dolním Jelení oslaví 95 let od založení sboru

Dolní Jelení - Dorazí také Návštěvníci a výhled bude z jeřábu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení