VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pro horolezce Broumov i Adršpach

Východní Čechy - Správa chráněné krajinné oblasti před nadcházejícím prodlouženým velikonočním víkendem upozorňuje, že ve skalních městech v národních přírodních rezervacích Adršpašsko-teplické skály a Broumovské stěny není horolezecká činnost povolena.

11.4.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Ota Bartovský

Český horolezecký svaz požádal orgány ochrany přírody o vyhrazení terénů pro horolezeckou činnost od roku 2009. Oproti předchozímu souhlasu ministerstva životního prostředí, jehož platnost skončila v minulém roce, nenastanou výraznější změny.

Tak jako v předešlých letech bude lezení v národní přírodní rezervaci Adršpašsko-teplické skály možné nejdříve 1.května v těchto oblastech: Vstupní obvod, Město, Ostrov, Milenecká hora, Bišík, Čapí vrch, Holubice, Vstupní rokle – sever a Bašta, Amfiteátr a Tarzan.

V NPR Broumovské stěny je situace obdobná a mezi „květnové“ jsou zařazeny oblasti Mezi Hvězdou a Kovářovou roklí, Zaječí rokle, U Dobytčí stezky, Nad Vodárnou či Mydlářské kameny.

V ostatních oblastech národních přírodních rezervací bude možné horolezit až po 1. červenci.

Termíny zahájení lezecké sezóny jsou stanoveny zejména s ohledem na hnízdění zvláště chráněných druhů ptáků, pro které byla v roce 2005 vyhlášena Ptačí oblast Broumovsko.

Věnujte prosím svou pozornost vyhrazeným terénům nejen z hlediska územního, ale také časového a před plánovaným výjezdem do skal za horolezectvím si prostudujte vyhrazené terény na webových stránkách a omezení akceptujte i v terénu.

Také v letošním roce budou prováděny kontroly dodržování ochranných podmínek obou národních přírodních rezervací.

Rozhodnutí o vyhrazených terénech s podmínkami pro provozování horolezení bude po nabytí účinnosti vyvěšeno mj. na stránkách Správy CHKO Broumovsko (www.broumovsko.nature.cz), stránkách ČHS (www.horosvaz.cz) a v terénu na hlavních přístupových cestách (pokladny Adršpašsko-teplických skal, Slavný, Hvězda, Bišík).

Správa CHKO Broumovsko děkuje všem horolezcům, kteří respektují přírodu.

11.4.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Asistent trenéra reprezentace Lubomír Růžička.

Proč Jan Veselý nepřijel? Ale kde jsou ostatní?

Skupina tělesně postižených sportovců.

Financovaní sportu handicapovaných je až trapné

Pernštejnská fortuna pošesté. Na nádvoří zámku zní opět folk

Pardubice – Pardubický zámek ještě dnes i zítra večer rozezvučí melodický folk. Pošesté se zde totiž koná letní hudební festival Pernštejnská fortuna. Včera diváci přišli na zpívajícího právníka Iva Jahelku a legendárního Ivana Hlase.

Zpráva OFS: Jak hlásit výsledky a fakta

Pardubice - Zveřejňujeme oficiální zprávu okresního fotbalového svazu, a to včetně rozlosování a doporučení, jak hlásit výsledky.

Na pardubických Olšinkách bude sraz koček

Pardubice – Prostory ABC klubu na Olšinkách se v sobotu naplní chovateli koček a samozřejmě i jejich chlupatými svěřenci.

Pardubický festival plný jógy ukáže, že má jóga mnoho směrů

Pardubice – Zacvičit si jógu nebo se o ní alespoň něco dozvědět budou moci Pardubáci dnes na letním pardubickém festivalu jógy Surya yoga fest v Centru Kosatec. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení