VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Proč se hazarduje s klenotem nevyčíslitelné hodnoty?

Pardubice - „Závodiště nesmí být politickým kolbištěm, ale mělo by se stát apolitickou společností pod odborným vedením,“ píše Nermuť.

30.1.2011 5
SDÍLEJ:

POŘADATEL VELKÉ PARDUBICKÉ,- Dostihový spolekFoto: DENÍK/ Luboš Jeníček

Jsem deset let členem představenstva Dostihového spolku (DS) Pardubice a z mého úhlu pohledu zvenčí (jsem z Poděbrad) je celá dosavadní účelová negativní a pomlouvačná kampaň této společnosti doslova hazardem s něčím, co má nevyčíslitelnou hodnotu, co je vysoce kladně hodnoceno v celostátním a evropském měřítku, má tradici a je cenným odkazem našich předků.

Poslední rekordně úspěšná sezona jasně dokládá vysoce odborné a profesně nezpochybnitelné vedení společnosti. Takový stav je pro „marketingový produkt“ zárukou jeho úspěšného prodeje potencionálním zájemcům, tj. v tomto případě všem sponzorům a reklamním partnerům, protože bez nich se žádná z akcí v areálu závodiště nedá uspořádat.

Je to jednoduchý uzavřený kruh nabídky a poptávky, který je ale zcela nezodpovědně a nepochopitelně narušován způsobem, kdy DS se stává pro všechny ty, kteří sponzorují jeho činnost, nedůvěryhodnou společností.

To je nebezpečí, na které už řadu měsíců upozorňuji většinového akcionáře všemi možnými způsoby s prosbou, aby závodiště nebylo politickým kolbištěm se všemi negativními dopady, které to prokazatelně přináší, ale aby se stalo absolutně apolitickou společností pod vysoce specializovaným odborným vedením.

Závodiště by v duchu odkazu našich předků a vůle města mělo sloužit jen a pouze široké veřejnosti v širokém spektru pořádaných akcí tak, aby si každý mohl vybrat a rád se vracel za odpočinkem a zábavou do těchto výjmečných prostor, které se svou infrastrukturou a stavem řadí k evropské špičce. Vše, co se odehrává v posledních měsících, týdnech a dnech jakoby úplně vybočovalo z potřeb, které jsou pro zachování kontinuity společnosti, její činnost a další rozvoj nezbytné.

Proto oceňuji článek z včerejšího Pardubického deníku, kdy už jen holé konstatování statutární auditorky a ředitelky společnosti AV-AUDITING Vojtěchové muselo vnést světlo do všech dosavadních spekulací a každý prostý čtenář, ale i politik si uvědomí, k čemu měla celá kampaň vést a jaké důsledky to může pro město mít.

To je můj názor jako řadového člena představenstva DS, zástupce druhého největšího akcionáře Martina Vokála a zároveň i akcionáře společnosti. Je to ale i můj úhel pohledu zvenčí, naprosto nezávislý a vyslovený s velkou lítostí a obavou. Věřím, že si všichni odpovědní už konečně uvědomí, o čem rozhodují a na čem činnost a rozvoj společnosti DS závisí.

Ladislav Nermuť, člen představenstva Dostihového spolku Pardubice

30.1.2011 VSTUP DO DISKUSE 5
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Okresní přebor: Přelovice otrávily Sezemicím posvícenské hody

Čtyřikrát museli za jediný den museli strážníci uklidňovat mladého muže pod vlivem omamných látek.

Feťáka krotili strážníci čtyřikrát za jediný den

Přelouč obrátila kormidlo na svojí stranu, Bohdanečtí rozhodli v závěru

Pardubice - Křest nového hřiště v Přelouči se vydařil. Krajské fotbalové soutěže se o víkendu hrály i na dalších trávnících.

Na Univerzitu Pardubice nastoupily děti

Pardubice – Na Univerzitu Pardubice (UPCE) včera nastoupili žáci základních a středních škol. Začal totiž týden, kdy mají jako studenti „dětské univerzity“ možnost si vyzkoušet pro ně netraditní aktivity na pěti fakultách univerzity. 

Krajský přebor: Holice zvládly přestřelku

Pardubice - Zápasy druhého kola pokračoval o víkendu krajský fotbalový přebor.

Sportovní park se za rok vrátí do Pardubic

Pardubice – Sportovní park Pardubice úspěšně navázal na loňský Olympijský park Pardubice, podle předběžných výpočtů ho navštívilo 105 tisíc lidí. „Jsme rádi, že jsme projekt letos opakovali, počítáme s ním i příští rok,“ uvedl primátor Pardubic Martin Charvát.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení