VYBRAT REGION
Zavřít mapu

První dáma chce změnit 'atmosféru strachu' na úřadě

Lázně Bohdaneč – Pardubický deník pokračuje s projektem Starosti (nových) starostů, který má za cíl čtenářům představit nové vedení v jednotlivých městech či obcích okresu. V pátek odpovídá starostka Lázní Bohdanče Květoslava Jeníčková.

19.11.2010 1
SDÍLEJ:

Květoslava Jeníčková.Foto: DENÍK/Jan Šafář

Jméno: Květoslava Jeníčková
Datum a místo narození:
7. 11. 1946 Lázně Bohdaneč
Rodinný stav: rozvedená, dvě děti
Původní povolání: zem. inženýr
Politická strana: Nestraníci

Jaké budou vaše první kroky ve funkci starosty?
Mám za sebou první pracovní den. Formální předávací protokol funkce starosty s výpisy z účetnictví města je podepsán. Jiné předání funkce starosty a tajemníka, kterou jsem zároveň přebírala, neproběhlo. Radnici jsem našla ve stavu, který jsem očekávala. Prázdné stoly, skříně a počítače jsou pro mne naopak dobrým startem k novému začátku.
První co udělám je, že budu měnit atmosféru na pracovišti. Atmosféra strachu, která na úřadě vládla, ničemu neprospívá. První pracovní porada s vedoucími odboru mě přesvědčila, že se to rychle podaří. Věcně budu hledat pro úřad dobrého manažera a velmi rychle musíme dokončit práce na rozpočtu pro rok 2011 a připravit prosincové zasedání zastupitelstva.

Jaké projekty budete připravovat jako první?
Z takzvaně měkkých (neinvestičních) projektů se budeme snažit co nejrychleji zformulovat dlouhodobou vizi dalšího rozvoje města, podobně, jako jsme to udělali zhruba před deseti lety. Takovýto přístup se nám velmi osvědčil a jsem si jistá, že je to v našem městě znát. Navíc pořizujeme nový územní plán, který by měl naplnění zvolené strategie podporovat. Jde tedy o důležitý úkol, který nechci podcenit.
V investiční oblasti se jednoznačně budeme věnovat Základní škole na náměstí. Věřím, že se nám podaří dohnat ztracené čtyři roky a proinvestovat zde ještě nějakou z evropských dotací. Prioritou je sportovní hala pro základní školu a veřejnost.

Ve kterých projektech budete pokračovat z předchozího volebního období?
O žádném projektu, na který by se dalo „normálně“ navázat a dokončit jej, bohužel nevím, kromě „rozjetého“ už zmíněného nového územního plánu. Rádi bychom zrealizovali 2. etapu projektu rekonstrukce lokality v Ráji. To je ale „náš“ projekt, který je připraven z předchozích volebních obdobích.

Který projekt z uplynulého volebního období se nejvíce povedl?
Nejvýraznějším počinem byla rekonstrukce lokality V Ráji. Jde o část města, která přímo navazuje na již dříve opravené náměstí, rovněž z tužky arch. Picka. Jde o vkusně a funkčně navržené dílo. Bohužel realizační fáze projektu neprobíhala ze strany města jako investora zcela standardním způsobem, kdy je stavba pod pečlivou kontrolou investora i autora, což se projevilo v mnoha detailech, které ne vždy lze napravit. Celkově je však výsledek povedený. Zdařilá rekonstrukce podporuje lázeňský charakter města, ve kterém spatřujeme největší bohatství našeho města.

19.11.2010 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Okresní přebor: Přelovice otrávily Sezemicím posvícenské hody

Čtyřikrát museli za jediný den museli strážníci uklidňovat mladého muže pod vlivem omamných látek.

Feťáka krotili strážníci čtyřikrát za jediný den

Přelouč obrátila kormidlo na svojí stranu, Bohdanečtí rozhodli v závěru

Pardubice - Křest nového hřiště v Přelouči se vydařil. Krajské fotbalové soutěže se o víkendu hrály i na dalších trávnících.

Na Univerzitu Pardubice nastoupily děti

Pardubice – Na Univerzitu Pardubice (UPCE) včera nastoupili žáci základních a středních škol. Začal totiž týden, kdy mají jako studenti „dětské univerzity“ možnost si vyzkoušet pro ně netraditní aktivity na pěti fakultách univerzity. 

Krajský přebor: Holice zvládly přestřelku

Pardubice - Zápasy druhého kola pokračoval o víkendu krajský fotbalový přebor.

Sportovní park se za rok vrátí do Pardubic

Pardubice – Sportovní park Pardubice úspěšně navázal na loňský Olympijský park Pardubice, podle předběžných výpočtů ho navštívilo 105 tisíc lidí. „Jsme rádi, že jsme projekt letos opakovali, počítáme s ním i příští rok,“ uvedl primátor Pardubic Martin Charvát.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení