VYBRAT REGION
Zavřít mapu

První krok možného sloučení galerie a muzea? Nevhodné přemístění zámecké pokladny

Pardubice - /NÁZOR/ - Pardubický zastupitel Jiří Lejhanec: „Byla by škoda, aby zdánlivě maličkost udělala z pardubického zámku uzavřenou pevnost.“

17.9.2011
SDÍLEJ:

Jiří Lejhanec, zastupitel města Pardubice a předseda Oblastního sdružení ODS PardubiceFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Provozovatelé kulturních památek musí v první řadě myslet na návštěvníky, tedy na jedince, kteří jsou ochotni za návštěvu památky zaplatit, a jim v maximální možné míře vycházet vstříc. Je pěkné prezentovat památku jako bezbariérovou, když vozíčkáři budou mít problémy, stejně tak je zbytečné odradit hosty nevhodně umístěnou pokladnou.

Nesprávně situované pokladny

S problémem nesprávně situované pokladny se potýkají například návštěvníci Kunětické hory, pokud si totiž návštěvník nezakoupí vstupenku okamžitě, dost často se mu pak už nechce vracet a od prohlídky památky raději upustí. Sám jsem toho byl několikrát svědkem.

Daleko horší situace by brzy mohla nastat i u pardubického zámku, kde se připravuje stěhování pokladny ke vstupu na nádvoří. Jedince, kteří měli v plánu jen prohlídku nádvoří či zámeckého parku, může navíc pokladna odradit. Komupak se bude chtít zjišťovat, zdali je vstup na nádvoří či do parku bezplatný? Rozhodnou-li se nakonec pro vstup bez placení a následně je zámecké prostředí okouzlí natolik, že budou chtít poznat i interiéry, budou se pro vstupenku muset vrátit. A je těžko odhadnutelné, kolik jedinců k pokladně vrátí a kolik raději od prohlídky upustí.

Přehodnotí kraj svoji myšlenku?

Věřím, že kraj se znovu zamyslí a přehodnotí svoji myšlenku. Byla by to škoda, aby zdánlivě maličkost udělala z pardubického zámku uzavřenou pevnost.

Jiří Lejhanec, předseda Oblastního sdružení ODS Pardubice, zastupitel Pardubic

17.9.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Studánka se chce do dvou let vrátit do ŽBL

setkání majitelů zahradních, parkových a modelových železnic.

Víkend v Rosicích: v zahradě železnice a na kolejích Hurvínek

Pardubickou Dubinu protne cyklostezka. Povede napříč sídlištěm

Pardubice – Ve městě přibude cyklostezka, protne jedno z největších pardubických sídlišť. „Město vypsalo výběrové řízení na zhotovitele stavby cyklostezky, která povede centrální osou sídliště Dubina, severovýchod – jihovýchod,“ uvádí mluvčí Magistrátu města Pardubic Iveta Koubková.

Házenkářský memoriál večer vystřídá posvícenská zábava

Opatovice nad Labem – Opatovický oddíl národní házené pořádá na svém hřišti v sobotu již 35. ročník memoriálu Jaroslava Dostála a Karla Dvořáka. Klání začíná v 8:30 hodin. 

V kufru auta vezli pytel trávy. A nešlo o senoseč

Pardubický kraj - Vezeme deset kilo technického konopí, hájila se osádka osobního auta… Jenže hlídku celníků o tom nepřesvědčila.

Hasiči v Dolním Jelení oslaví 95 let od založení sboru

Dolní Jelení - Dorazí také Návštěvníci a výhled bude z jeřábu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení