VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Silnice protne pole a louky, ohrozí existenci rolníků

Východní Čechy - Rychlostní silnice R35 oživí průmysl. Doprava patří ke slabým místům okresu.

24.2.2008
SDÍLEJ:

R35, vizualizaceFoto: Repro Deník

Čtrnáct variant rychlostní silnice zpracovala projektová firma. Návrhy někteří zpochybňovali. Nakonec kraj vybral jižní variantu. Ve čtvrtek ji zastupitelé potvrdili.

Radost neskrývají podnikatelé z moravskotřebovské průmyslové zóny. Ředitel španělské firmy Treboplast Josef Recalde postrádal kvalitní dopravní spojení Moravské Třebové s Hradcem Králové a Olomoucí.

Zklamání prožívají lidé z Litomyšlska. „Nevím, jak se dostanu na pole, do lesů a na luka,“ nevítá stavbu František Jílek. Rolníci cílevědomě argumentovali o nevýhodách jižní trasy. Svá tvrzení dokládali odbornými posudky. „O silnici R35 je sice rozhodnuto, ale bohužel ne čistými praktikami,“ apeloval na krajské zastupitele soukromý zemědělec Jan Vaňous z Bohuňovic, aby zvrátili rozhodnutí. Projektant firmy Sudop Petr Košnar považoval za nereálné, že by našli variantu, která by nikomu nevadila. „Absolvovali jsme tři kola jednání od Zámrsku až po Dětřichov u Moravské Třebové. Snažili jsme se sejít se všemi. Bylo však složité najít vhodný den pro šedesát šest obcí a osm občanských sdružení,“ uvedl projektant firmy Sudop Petr Košnar. Výsledkem dlouhých jednání byla varianta, která vyšla ze všech čtyřiatřiceti hodnocených hledisek nejlépe. Rychlostní komunikace zklidní dopravu na tepně spojující Čechy s Moravou.

R35 bude nejdelší silnicí v České republice. Na podzim ministerstvo dopravy uvolní až 100 milionů korun na přípravu stavby. Ředitelství silnic a dálnic předpokládá, že silnici R35 postaví v letech 2011 až 2016.

Autor: Magdalena Navrátilová

24.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Studánka se chce do dvou let vrátit do ŽBL

setkání majitelů zahradních, parkových a modelových železnic.

Víkend v Rosicích: v zahradě železnice a na kolejích Hurvínek

Pardubickou Dubinu protne cyklostezka. Povede napříč sídlištěm

Pardubice – Ve městě přibude cyklostezka, protne jedno z největších pardubických sídlišť. „Město vypsalo výběrové řízení na zhotovitele stavby cyklostezky, která povede centrální osou sídliště Dubina, severovýchod – jihovýchod,“ uvádí mluvčí Magistrátu města Pardubic Iveta Koubková.

Házenkářský memoriál večer vystřídá posvícenská zábava

Opatovice nad Labem – Opatovický oddíl národní házené pořádá na svém hřišti v sobotu již 35. ročník memoriálu Jaroslava Dostála a Karla Dvořáka. Klání začíná v 8:30 hodin. 

V kufru auta vezli pytel trávy. A nešlo o senoseč

Pardubický kraj - Vezeme deset kilo technického konopí, hájila se osádka osobního auta… Jenže hlídku celníků o tom nepřesvědčila.

Hasiči v Dolním Jelení oslaví 95 let od založení sboru

Dolní Jelení - Dorazí také Návštěvníci a výhled bude z jeřábu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení