VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Radnice nedostala od ČSSD materiál k prodeji městských bytů

Pardubice - Do třicátého října přislíbili sociální demokraté předat na radnici svůj návrh pravidel prodeje městských bytů. Konkrétně doplněný o možnost prodávat byty také bytovým družstvům, což by podle ČSSD pomohlo nemajetným lidem, kteří nemají dostatek peněz na koupi bytu a nedosáhnou na hypotéky.

1.11.2008
SDÍLEJ:

Mimořádné zasedání zastupitelstva se konalo právě kvůli zájmu veřejnosti ve velkém sále IdeonuFoto: DENÍK/ Luboš Jeníček

Vedení města již před časem vyjádřilo svou skepsi, zda je vůbec možné bytová družstva do privatizace zahrnout, aby nedošlo k nedovolené podpoře či jinému překročení legislativy. A jak tedy slib opozice dopadl? Materiál dostane radnice až v pondělí, a to ve formě, kdy se ještě bude čekat na odborné stanovisko centrálních úřadů.

Myšlenku zapojit bytová družstva do chystané privatizace tisícovky městských bytů v Pardubicích prosazuje především Jan Tichý (ČSSD), který nedávno uspěl i v krajských volbách. Včera připustil, že příprava materiálu má menší zpoždění a na radnici jej dodá počátkem příštího týdne. „Nestihl jsem to, měl jsem toho hodně,“ uvedl Tichý.

„Materiál půjde na ministerstvo pro místní rozvoj, úřad pro hospodářskou soutěž a státní fond rozvoje bydlení, aby to posoudily. Když by k tomu napsaly nějaké poznámky, tak by se to podle nich upravilo a doplnilo. Očekávám, že nějaké drobnosti k tomu budou mít,“ předpokládá Jan Tichý. Podle něj přitom materiál již konzultován byl, ale pouze ústně. „Počkáme, až to budeme mít v písemné podobě, ale ústně se to zdá být v pořádku.“

SHLÉDNĚTE FOTOGALERII Z NEDÁVNÉHO PROJEDNÁVÁNÍ PRODEJE BYTŮ V IDEONU

Pravidla privatizace městských bytů má projednat mimořádné Zastupitelstvo města Pardubic, které je svoláno na 18. listopadu. Sociální demokraté věří, že do té doby bude jejich pozměňovací návrh na „papíře“ a prověřen.

Jan Tichý říká, že cesta privatizace městských bytů i přes bytová družstva je schůdná na téměř sto procent. Necelé procento si nechává jako možnost, že nastane neprůchodná situace a snaha sociálních demokratů se nakonec ukáže jako planá. I v kladném případě bude ale na rozhodnutí zastupitelů, zda vstup bytovým družstvům umožní. V tuto chvíli ale platí, že privatizace bytů se týká pouze nájemníků, jak bylo rozhodnuto v létě při schvalování zásad prodeje bytů.

Městský bytový fond v tuto chvíli čítá zhruba 2 700 bytů. Počátkem 90. let minulého století jich Pardubice vlastnilo kolem 13 tisíc. Před nedávnem město rozhodlo, že byty již nebudou prodávány za tak výhodných podmínek, jako tomu bylo v předchozí vlně, ale za cenu, která bude více odpovídat situaci na trhu s nemovitostmi. Prodejní cena byl stanovena podle technického stavu na 9 až 12 a půl tisíce korun za metr čtverečný, což odpovídá 30 až 45 procentům tržní ceny. Tedy odpovídala. Mezitím v souvislosti s celosvětovou ekonomickou krizí začaly ceny nemovitostí výrazně klesat.

1.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Fotbalová Divize C: Živanice vyhrály 2:1 i doma

Studenti volí raději priváty. Chtějí soukromí a komfort.

Studenti volí raději priváty. Chtějí soukromí a komfort

Pardubice chystají novou stezku Vinice - stará vojenská plovárna

Pardubice – O tom, že jsou Pardubice opravdu městem cyklistů svědčí i další cyklostezka, která přibude v parku Vinice. Nová stezka Vinice – stará vojenská plovárna bude začínat u tenisových kurtů, které se nacházejí v ulici K Vinici, a povede podél střelnice až ke stávající komunikaci v bývalém vojenském areálu. Dlouhá bude necelý kilometr.

Obránce Pardubic Šejvl: Začali jsme aktivně, góly nás uklidnily

Pardubice – Trest pro Jiřího Pirocha znamenal vynucený zásah do složení obrany fotbalových Pardubic. Na pozici stopera se posunul Michal Surzyn, jako levý obránce se představil Dominik Fusek. Vedle nich nescházel stabilní člen obrany MARTIN ŠEJVL. 

Dominik Hašek se vrátil do Pardubic. U megaskluzavky pomáhal

Pardubice - Legendární hokejový brankář Dominik Hašek se vrátil do svých rodných Pardubic, aby se v sobotu zúčastnil akce Slide Czech neboli Po česku na zadku.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení