VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rekonstrukce plaveckého areálu byla odložena!

Pardubice – Oprava Plaveckého areálu Na Olšinkách se odkládá.

12.5.2010 4
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Tomáš Kubelka

Pardubičtí zastupitelé v úterý schválili vyjmutí projektu přestavby areálu z Integrovaného plánu rozvoje města (IPRM) – Přitažlivé město. „Časový harmonogram stavby, jež měla začít již v březnu letošního roku, totiž narušily námitky na výběrové řízení dodavatele, kterou se od podzimu loňského roku zabývá Úřad pro ochranu hospodářské soutěže,“ konstatovala Nataša Hradní z oddělení vnějších vztahů Magistrátu města Pardubic.

Hrozilo, že město přijde o celou dotaci

„V případě nedodržení harmonogramu, podle něhož měly být prostředky z evropských fondů na rekonstrukci plaveckého areálu čerpány ještě letos, by město mohlo o celou dotaci přijít,“ informovala Deník Nataša Hradní.
Do konce června mělo mít město uzavřenou smlouvu s Regionální radou regionu soudržnosti Severovýchod, která dotace z evropských fondů administruje.

„Tato smlouva by nám umožnila čerpat evropské dotace na rekonstrukci plaveckého areálu. Podmínkou podpisu této smlouvy ovšem je, že při výběrovém řízení na dodavatele stavby nebyl spáchán správní delikt a také kompletně uzavřené výběrové řízení, včetně podepsané smlouvy s dodavatelem. A to bohužel kvůli nevypořádaným námitkám proti výběrovému řízení mít nebudeme,“ poznamenala náměstkyně pardubického primátora Štěpánka Fraňková.

Plán byl na několik bazénů a atrakcí

Město chtělo plavecký areál s jediným krytým bazénem v Pardubicích přestavět na moderní bezbariérové zařízení s několika bazény, vodními atrakcemi a wellness centrem.

Rekonstrukce plaveckého areálu odložena!

hruba 150 milionů korun mělo město získat z Evropské unie. Areál, jehož stavba začala v roce 1959 a trvala více než třicet let, se bez opravy neobejde, funguje jen na základě výjimky hygieniků.
Přestavba měla podle harmonogramu začít 1. března 2010 a trvat čtrnáct měsíců.

Výsledek odvolání stále není znám

„Kritéria výběrového řízení na dodavatele stavby však byla loni na podzim napadena u antimonopolního úřadu. V únoru Úřad pro ochranu hospodářské soutěže dal za pravdu stěžovatelům, kteří napadli požadavek, aby firma ucházející se o zakázku měla v uplynulých třech letech v průměru minimálně 800 zaměstnanců. Město s tímto závěrem nesouhlasí, proto se proti rozhodnutí odvolalo. Na výsledek dodnes čeká,“ shrnula Nataša Hradní.

„Trváme na tom, že tato podmínka byla opodstatněná. Jde o náročnou akci za více než půl miliardy korun. Chtěli jsme pro tuto investici získat silnou společnost, u níž by byla hrozba, že se dostane do situace, kdy nebude moci stavbu dokončit, co nejmenší,“ sdělil náměstek primátora Alexandr Krejčíř.

„Přestavbu jsme připravovali téměř tři roky. Věnovali jsme tomu mnoho času a pozornosti. Chtěli jsme se vyhnout chybám, proto nám podmínky pro výběrové řízení připravovala odborná externí firma,“ dodal.
Průtahy ve výběrovém řízení zdržely přípravu rekonstrukce již o sedm měsíců.
„V tuto chvíli se již časový harmonogram přestavby plaveckého areálu nedá zvládnout,“ vysvětlila náměstkyně primátora Fraňková důvod, proč se město rozhodlo přestavbu vyjmout z IPRM.

Vznikne krytý bazén u univerzity?

Aby město nepřišlo o 140 milionů korun, vyčleněných v Regionálním operačním programu (ROP) Severovýchod na přestavbu plaveckého areálu, doplní IPRM Přitažlivé město o nové projekty.

V zásobě jich má z doby, kdy plán pro centrum Pardubic vznikal, dostatek.
„Bude vypsána veřejná výzva na podání návrhů, ale již dnes jednáme například s Univerzitou Pardubice o tom, že by s pomocí evropských peněz mohl být postaven v areálu univerzitního sportoviště krytý bazén, pracujeme na projektu vybudování přírodního amfiteátru na pravém břehu Labe a podobně,“ naznačila náměstkyně.

Výjimka hygieny skončí už v červnu

Padesátimetrový bazén Na Olšinkách v současné době funguje na základě výjimky hygieniků, která skončí letos v červnu. Přes prázdniny bude v provozu na něj napojené venkovní koupaliště Sluneční pláž, pak bude PaP zřejmě definitivně uzavřen. Pokud antimonopolní úřad výběrové řízení definitivně zruší, bude o rekonstrukci, bez využití dotace z ROP, rozhodovat zastupitelstvo.

12.5.2010 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:
BEÁTA AUGUSTINOVÁ se narodila 13. srpna ve 22 hodin a 58 minut. Měřila 48 centimetrů a vážila 3000 gramů. Maminku Barboru podpořil u porodu tatínek Ondřej. Bydlí v Chrtníkách a doma na ně čeká tříletý Šimon.
6

OBRAZEM: Nově narozená miminka z Pardubicka

Na Dašické ulici v Pardubicích sice "jen" doutnalo jídlo, ale hasiči zachraňovali jeho obyvatele, který se nadýchal kouře.
8

Hasiči z bytu zachránili "kuchaře"

Druhé vítězství! Pardubice rozhodly opět po přestávce

Pardubice - Fotbalisté Pardubic vyhráli v nové sezoně Fortuna národní ligy i druhé domácí utkání. O klíčové trefy se postaral v úvodu druhého poločasu Michal Petráň, v závěru vstřelil svůj první druholigový gól střídající Ladislav Mužík.

Proč Jan Veselý nepřijel? Ale kde jsou ostatní?

Pardubice – Kdyby se konala celosvětová soutěž v basketbalových znalostech, figuroval by v konečném pořadí vysoko. A kdyby v ní byl podobor mládež, tak by své konkurenty zválcoval. Asistent trenéra české reprezentace LUBOMÍR RŮŽIČKA se totiž hlavně soustředí na vycházející hvězdy. Nicméně. „Měli bychom produkovat více perspektivních mladých hráčů,“ říká důrazně rovněž hlavní kouč Svitav. 

Financovaní sportu handicapovaných je až trapné

Pardubice – Tři v horkém křesle. Historie oddílu tělesně postižených sportovců Atletika Bez Bariér Pardubice se dá mapovat až do devadesátých let dvacátého století. Žijeme však současností a tak jsme vyzpovídali předsedkyni spolku Evu Hrdinovou a handicapované sportovce, české reprezentanty Jaroslava Petrouše a Martina Zacha.

Pernštejnská fortuna pošesté. Na nádvoří zámku zní opět folk

Pardubice – Pardubický zámek ještě dnes i zítra večer rozezvučí melodický folk. Pošesté se zde totiž koná letní hudební festival Pernštejnská fortuna. Včera diváci přišli na zpívajícího právníka Iva Jahelku a legendárního Ivana Hlase.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení