VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Reportáž: Důležité bylo nevyplivnout plíce

Pardubice - Reportáž - Spolupracovník Chrudimského deníku si vyzkoušel maratonskou trať

22.4.2013
SDÍLEJ:

Lukáš Vaníček (vlevo) a Filip Jakeš už po doběhu. Foto: Archiv Filipa Jakeše

Na Pardubickém vinařském půlmaratonu zazní v sobotu po obědě startovací pistole dvakrát. Jednou aby poslala na trať běžce hlavního závodu, a po patnácti minutách posílá na trať i mě, který běží třetinovou trasu – Pardubickou sedmičku.

Běžím už několik minut Sakařovou ulicí a vychutnávám si pohledy přihlížejících, kteří nás s obdivem i nepochopením v očích pozorují. Neběžím rychle. Proto jsem se při startu nacpal dopředu, abych si alespoň na chvilku užil vedení peletonu. Největší peklo se děje v mé mysli, která se vzpíná a dávno by už chtěla přestat běžet. Pak přichází záchrana. Běžkyně přede mnou má na triku logo Rakouských drah. Držím se jí, a tak mě pomyslně táhne k cíli. V tom se do naší drobné skupinky připojuje Modrý šátek. Zapomínám na celý závod. Pardubická sedmička se pro mě stává drobnou žabomyší válkou s Modrým šátkem o pomyslné druhé a třetí místo. Chvíli běžím vpředu já, najednou je vpředu šátek. Pak zase já, pak šátek. Střídáme se, ale nevím jak. Mysl mi vypíná, jako kdybych omdlel a tělo na setrvačník běželo dál. Na Třídě míru Modrý šátek odpadává a já pronásleduji Rakouské dráhy. Marně.

Konečně Pernštýnské náměstí. Cíl je na dohled. Jen koutkem oka vnímám fandící diváky. Tleskají a povzbuzují mě. Je jim jedno, že nejsem první, hlavně že jsem doběhl. Že jsem překonal sám sebe a závod dokončil. Konečně vidím čas. Necelých 42 minut. Chci ještě zrychlit, ale nemám sílu. Doběhnu poslední metry a najednou je konec.  Nějak nevnímám. Důležité je spíš nevyplivnout plíce.
Až posléze mě tíha kovu na krku začíná napovídat, že jsem to zvládl. Je to krásná tíha.

Lukáš Vaníček

Autor: Redakce

22.4.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Studánka se chce do dvou let vrátit do ŽBL

setkání majitelů zahradních, parkových a modelových železnic.

Víkend v Rosicích: v zahradě železnice a na kolejích Hurvínek

Pardubickou Dubinu protne cyklostezka. Povede napříč sídlištěm

Pardubice – Ve městě přibude cyklostezka, protne jedno z největších pardubických sídlišť. „Město vypsalo výběrové řízení na zhotovitele stavby cyklostezky, která povede centrální osou sídliště Dubina, severovýchod – jihovýchod,“ uvádí mluvčí Magistrátu města Pardubic Iveta Koubková.

Házenkářský memoriál večer vystřídá posvícenská zábava

Opatovice nad Labem – Opatovický oddíl národní házené pořádá na svém hřišti v sobotu již 35. ročník memoriálu Jaroslava Dostála a Karla Dvořáka. Klání začíná v 8:30 hodin. 

V kufru auta vezli pytel trávy. A nešlo o senoseč

Pardubický kraj - Vezeme deset kilo technického konopí, hájila se osádka osobního auta… Jenže hlídku celníků o tom nepřesvědčila.

Hasiči v Dolním Jelení oslaví 95 let od založení sboru

Dolní Jelení - Dorazí také Návštěvníci a výhled bude z jeřábu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení