VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Roman Šmidberský se 'otřel' o Brendla. Ten se brání

Pardubice - Zastupitel František Brendl tvrdí, že majitel hokejového klubu o něm neříká úplnou pravdu

6.6.2009
SDÍLEJ:

František BrendlFoto: DENÍK/Tomáš Kubelka

Obsáhlý rozhovor s majoritním vlastníkem pardubického hokejového klubu Romanem Šmidberským, který v minulých dnech zveřejnily internetové stránky klubu, rozpoutal bouřlivou odezvu zejména z řad politiků. O některé se totiž majitel HC Eaton Pardubice „otřel“. V rozhovoru Šmidberský mimo jiné vysvětlil celou kauzu, která v politických sférách hokejem hýbe, tedy koupi klubu od města.

S nabídkou jsem přišel já sám

„S nabídkou na odkup více než poloviny akcií od města jsem přišel já sám. Hovořil jsem jak s s minoritními akcionáři, tak i většinou partnerů a sponzorů klubu, hovořil jsem i s většinou zastupitelů města. Všem jsem představil svoji koncepci a oni moji nabídku označovali za seriózní a korektní, včetně zastupitelů z řad ČSSD. Byli mezi nimi i dnešní největší kritici Jindřich Tauber z ČSSD a František Brendl z SPP,“ uvedl Roman Šmidberský.

V rozhovoru pak dále zmínil, co mu někteří politici tehdy řekli a za jakých podmínek prodej klubu podpoří. „Pan František Brendl mně sdělil, že se mu můj záměr zamlouvá, ale že má dvě podmínky, které musím splnit, abych získal jeho podporu: ve vedení klubu nezůstane Ondřej Heřman a akcie sdružení se rozdělí na jednotlivé členy. Přitom ve sdružení jsou přímí příbuzní pana Brendla, stejně jako v nově vzniklé straně, jejíž program je postavený na antipatii k HC, respektive členům vedení HC. Okamžitě jsem jeho návrh zamítl. V žádném případě jsem nemínil akceptovat diktát v personální oblasti od kohokoliv. Tím naše debata skončila,“ upřesnil Šmidberský.

Reakce Františka Brendla na sebe nenechala dlouho čekat. Naše redakce má k dispozici dopis, který adresoval Romanu Šmidberskému. V něm se mimo jiné píše: „Ano, nechtěl jsem, aby klub nadále vedl management, který uvedl klub do herní a finanční krize. Nikdy jsem však neuvedl žádnou podmínku týkající se rozdělování akcií členům občanského sdružení. Jsem také rád, že se zajímáte o mnou založené hnutí Pardubáci. V našem programu však není ani slovo proti HC. Nikdy jsem ve svých vyjádřeních neútočil proti HC a ani proti vaší osobě. Proto vás tedy žádám, abyste ani vy takové praktiky nepoužíval.“ Toto uvádí v dopise František Brendl s tím, aby Roman Šmidberský část odstavce o Brendlovi z internetu odstranil.

Vážený pane Šmidberský

Musím se rázně ohradit proti Vašemu vyjádření se k mé osobě v rozhovoru uveřejněném na stránkách www.hcpce.cz dne 3. 6. 2009, ve kterém hovoříte o podmínkách, za kterých bych podpořil prodej majoritního podílu v HC. Jak dobře víte pouze první půlka vaší odpovědi, ve které mluvíte o mé osobě, je pravdou.
Ano, nechtěl jsem, aby klub nadále vedl management, který uvedl klub do herní a finanční krize, což i vyplývá z Vašich dalších odpovědí. Nikdy jsem však neuvedl žádnou podmínku týkající se rozdělování akcií členům občanského sdružení. Jsem také rád, že se zajímáte o mnou založené politické hnutí Pardubáci, a že jste obeznámem s jeho programem, jen jste si ho asi špatně přečetl. V našem programu není ani slovo proti HC.
Proto Vás žádám, abyste druhou polovinu vaší odpovědi z rozhovoru odstranil.
Nikdy jsem ve svých vyjádřeních neútočil proti HC a ani proti Vaší osobě. Vždy jsem kritizoval pouze způsob, jakým se k problematice staví vedení města či zastupitelé. Ani Vám by se patrně nelíbilo, kdybych o vaší osobě rozhlašoval nepravdy, jako třeba, že jste mi nabídl peníze, když budu hlasovat pro Vaši nabídku. Proto Vás žádám, abyste ani Vy takové praktiky nepoužíval.

S pozdravem
František Brendl

Zastupitel města Pardubic
Předseda občanského sdružení Pardubáci

Autor: Jan Šafář

6.6.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
AUTOMIX.CZ
54

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Pardubické letní kino.

V Proseči letní kino ustoupilo počasí

Kolo mu ukradli, ale stopy zlodějů se majitel nepustil

Pardubice – Krádež kola oznámil policistům. K pachatelům se dobrali jak muži zákona, tak sám okradený.

Vnučku na drogách pomohli babičce krotit policisté

Pardubice - Pod vlivem drog řádila ve čtyři ráno.

Bronzový Prskavec vyměnil pádlo za tužku

Pardubice - Sportovní park Pardubice navštívil bronzový medailista Olympijských her v Riu Jiří Prskavec. Kajakář se nejprve oháněl tužkou při rozdávání autogramů. U trenažéru pak rozdával rady začínajícím závodníkům.

Cyklistický závod zavře centrum Chrudimi

Chrudim – V sobotu 19. srpna projede Chrudimí 21. ročník cyklistického závodu Kolo pro život – Manitou Železné hory České spořitelny. Přihlášená už je téměř tisícovka jezdců. Atraktivní podívaná, zejména hromadný sjezd Širokých schodů hned na začátku závodu, však znamená také další dopravní uzavírky pro motoristy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení