VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Šikana ve Svítkově? Některým lidem prý vadí noví obyvatelé!

Pardubice - Majitelům parcel za Orebskou ulicí prý není touto komunikací umožněn vjezd k jejich rozestavěným domkům

15.5.2009 3
SDÍLEJ:

Nejprve byl přes ulici natažen špagát, později se tam objevila zákazová značka. Neoprávněně! Foto: DENÍK/Jan Šafář

Po dlouhých průtazích se v minulých dnech začalo na pozemcích za Orebskou ulicí ve Svítkově konečně stavět. Bohužel, ani nyní prý nemají budoucí obyvatelé této lokality na růžích ustláno! Jen několik desítek metrů dlouhá Orebská ulice je jádrem celého sporu. Někteří tamní obyvatelé prý nemohou skousnout, že tudy projíždějí osobní auta k novostavbám.

Dřevěné zátarasy, výhružné esemesky

„Jsem rád, že jsem konečně mohl začít stavět. Jeden z obyvatelů této ulice, pan Štegner, se mi to však snaží všemožně znechutit. Bezdůvodně mi začal říkat, že touto ulicí nemám co jezdit, že je to jejich ulice. Dokonce pak začal svévolně tuto ulici částečně uzavírat nataženým špagátem po celé její šířce,“ prozradil našemu Deníku majitel jednoho z pozemků za Orebskou ulicí Petr Králíček.

Vše pak prý vygradovalo esemeskou, kterou mu Jaroslav Štegner poslal: „Dnes jsem na konec Orebské ulice umístil barevný provazový zátaras na znamení, že naší ulicí nemáte povolen vjezd na vaši stavbu. Situaci jsem si ověřil na stavebním úřadu. Špagát byl dneska z obou stran uříznut. Proto zde bude osazen dřevěný zátaras se zákazem vjezdu. Pokud nebudete ani toto respektovat, budou zde osazeny betonové bloky. Pozemek na konci ulice je náš a vy přes něj na stavbu nebudete jezdit. S pozdravem Štegner, jednatel.“

Tuto sms bere Petr Králíček jako výhrůžku. Tím spíše, když v uvedený den byl přes šířku silnice skutečně dřevěný zátaras se značkou zákazu vjezdu. Pravda prý není ani to, že by pozemek na konci Orebské ulice patřil Štegnerovým. Jasně o tom hovoří kopie katastrální mapy, kterou má Deník k dispozici. „Nejsem si vědoma, že by zde někdo takto škodil a umisťoval nějaké značky. Nemám o tom žádné informace,“ řekla Pardubickému deníku na přímý dotaz starostka Svítkova Zuzana Zlesáková. Zarážející na tom však je, že první dáma Svítkova přímo v této malé ulici bydlí. A dokonce její dům sousedí se Štegnerovými… Pokud by podle ní prý k něčemu takovému přece jen došlo, jedná se o protiprávní jednání. „Ulice Orebská je veřejná komunikace a tudíž přístupná i občanům, kteří v ní nebydlí,“ připustila starostka. Ta náš Deník pak s dalšími dotazy odkázala na odbor dopravy městského obvodu Pardubice VI.

„Je skutečně nepřípustné, aby si kdokoliv umisťoval na silnice dopravní značky, jak ho napadne. Pokud to tak skutečně bylo, budeme chtít celou situaci prošetřit. Že by měl být v Orebské ulici zákaz vjezdu, o tom nic nevím. Jestli tam tuto značku někdo dal, tak rozhodně nezákonně,“ poznamenal právník svítkovské malé radnice Jan Beneš.

Autor: Jan Šafář

Místo události:
15.5.2009 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Želvy Ninja

Želvy Ninja 2 na plátně v letním kině

SK Vysoké Mýto - FK Pardubice 1:2 (0:1).

Neproměněné šance Pardubic přivolaly drama

V kavárně zazní Pocta pro prsty

Pardubice - Ve středu večer se prostory pardubické kavárny U Čtyř prstů rozezní tóny živé hudební produkce s názvem Pocta pro Prsty. 

Starokladrubští bělouši zářili na závodech v Cáchách

Pardubice - Historického úspěchu dosáhl Jiří Nesvačil junion se čtyřspřežím starokladrubských koní z Národního hřebčína Kladruby nad Labem, s nimiž reprezentoval Českou republiku na prestižních mezinárodních jezdeckých závodech v německých Cáchách.

Opraví kostel Zvěstování Panny Marie

Pardubice – Pardubický kraj přispěje na projektovou dokumentaci opravy vnějšího pláště kostela Zvěstování Panny Marie, nejstaršího farního kostela ve městě, který založili roku 1359 arcibiskup Arnošt z Pardubic a jeho bratři. 

Otevřeli cyklověž. Trvalo to měsíc

Pardubice – S velkou pompou otevírali na konci června pardubičtí politici zrekonstruované přednádraží. Jednou z jeho dominant už tehdy byla i moderní cyklověž pro 118 kol. Ta však zůstávala dlouho zavřená. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení