VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Horním Jelení vzniká už třetí zařízení pro seniory!

HORNÍ JELENÍ - Včera po poledni se konal slavnostní poklep na základní kámen Domova Simeon

29.11.2007
SDÍLEJ:

Budoucí Domov Simeon a Jan VojvodíkFoto: DENÍK/Tomáš Kubelka

Na konci příštího roku nabídne seniorům své služby respitní péče Domov Simeon. Slavnostní poklep základního kamene domu se uskutečnilo včera po poledni.

Péči o seniory je v Horním Jelení věnována skutečně nadstandardní pozornost.

„Město vlastní dva plně vytížené domovy s pečovatelskou službou, v nichž zajišťuje péči o klienty občanské sdružení SKP–Centrum. S jeho dosavadní prací jsme byli plně spokojeni, a proto jsme mu nabídli, aby nám zajistilo službu i v domově důchodců, který město hodlalo vybudovat,“ konstatoval starosta Horního Jelení Petr Tupec.

Obě strany se ale nakonec dohodly jinak. SKP–Centrum od obce chystaný projekt převzalo a přepracovalo jej do stávající podoby respitního domova. Projekt částkou sedmnácti milionů korun podpořily i tzv. norské fondy a lokalita, připravená původně pro stavbu domova důchodců, v dnešních dnech ožila stavebním ruchem. Celkové náklady jsou však o sedm milionů vyšší a podle předsedy SKP–Centra Jana Vojvodíka se na nich kromě samotného sdružení podílí i Pardubický kraj a pražský Nadační fond Věry Třebické-Řivnáčové.

V čem se bude Simeon lišit?

Za několik měsíců tak v Horním Jelení vyroste už třetí zařízení pro seniory s kapacitou dvaceti lůžek. Na rozdíl od stávajících „dépéesek“ budou služby Domova Simeon určeny především nemohoucím klientům, o které doma pečují rodinní příslušníci. „Rodiny k nám mohou, například kvůli dovolené, svého člena umístit a my mu za úhradu poskytneme odpovídající péči, a to až po dobu osmi týdnů. K těmto účelům poslouží patnáct lůžek. Zbývajících pět může být v případě potřeby využito jako klasický domov důchodců,“ vysvětlil Jan Vojvodík.

Domov bude sloužit pro potřeby celého kraje, v němž je podle šéfa SKP–Centra pro respitní péči k dispozici dosud jen malý počet lůžek. „Naše sdružení disponuje osm let vytvářenou databází klientů a průzkum, který jsme provedli, ukazuje na stálý zájem,“ dodal Vojvodík. Nedostatku klientely se tedy nebojí.


29.11.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Studánka se chce do dvou let vrátit do ŽBL

setkání majitelů zahradních, parkových a modelových železnic.

Víkend v Rosicích: v zahradě železnice a na kolejích Hurvínek

Pardubickou Dubinu protne cyklostezka. Povede napříč sídlištěm

Pardubice – Ve městě přibude cyklostezka, protne jedno z největších pardubických sídlišť. „Město vypsalo výběrové řízení na zhotovitele stavby cyklostezky, která povede centrální osou sídliště Dubina, severovýchod – jihovýchod,“ uvádí mluvčí Magistrátu města Pardubic Iveta Koubková.

Házenkářský memoriál večer vystřídá posvícenská zábava

Opatovice nad Labem – Opatovický oddíl národní házené pořádá na svém hřišti v sobotu již 35. ročník memoriálu Jaroslava Dostála a Karla Dvořáka. Klání začíná v 8:30 hodin. 

V kufru auta vezli pytel trávy. A nešlo o senoseč

Pardubický kraj - Vezeme deset kilo technického konopí, hájila se osádka osobního auta… Jenže hlídku celníků o tom nepřesvědčila.

Hasiči v Dolním Jelení oslaví 95 let od založení sboru

Dolní Jelení - Dorazí také Návštěvníci a výhled bude z jeřábu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení