VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Šípkův Babylon dostal od zastupitelů Pardubic zelenou

Pardubice - Pardubičtí zastupitelé dali na svém úterním zasedání zelenou polyfunkčnímu domu Babylon, pod kterým je podepsán uznávaný architekt Bořek Šípek.

3.11.2011
SDÍLEJ:

Polyfunkční dům Babylon, pod kterým je podepsán uznávaný architekt Bořek Šípek.Foto: archiv

Po zhruba čtvrthodinové diskuzi schválili plánovací smlouvu a vydání regulačního plánu pro tuto lokalitu.

Výstavba by měla začít v roce 2013

Zástupci investora zastupitelům sdělili, že s výstavbou Babylonu by se mělo začít v roce 2013. Dokončen by měl být na přelomu let 2014 a 2015.

Kromě prostor pro bydlení se zde počítá rovněž s kancelářemi, gastronomickým zařízením či možností pro fitness či wellness centrum a dokonce i lezeckou stěnou.

Investor v prezentaci zastupitelům zdůraznil, že kromě výstavby polyfunkčního domu plánuje vložit do rozvoje veřejné infrastruktury 17,2 milionů korun.

Kromě rekonstrukce ulic, které k Babylonu přiléhají, by měl investor podle plánu vybudovat též přechod pro chodce, veřejné osvětlení a přemístit stávající kynologický areál policie do nového prostoru u pardubického letiště.

„Dopravní situace na území kolem Babylonu je nedostatečně vyřešená. Řešení, které je navrhováno, je naprosto nereálné. Jsou tam soukromé pozemky, na které nás těžko někdo pustí. Je to pěkný návrh, ale nereálný a situaci na Višňovce neřeší,” konstatoval zastupitel za opoziční ODS Petr Klimpl.

„Nikdo nepopírá, že toto území je velmi komplikované. Navrhované řešení ale přináší nový pohled. Je jasné, že nebude levné, pokud má překonávat železniční trať. Je ovšem na čem stavět,” reagoval náměstek pardubické primátorky Martin Bílek (Sdružení pro Pardubice). „Z mého pohledu investor splnil všechny podmínky, které mu ze strany města byly dány. Bylo by proto nefér celý projekt nyní shodit ze stolu,” dodal Bílek.

S ním souhlasil i zastupitel Alexandr Krejčíř z opoziční ODS. „Není možné, aby investor za nás řešil celý problém dopravní infrastruktury v této lokalitě. To je úkolem města,” sdělil Krejčíř.

Brendl: Další dopravní zatížení

„Po vybudování Kauflandu bude Babylon znamenat další silné dopravní zatížení pro tuto oblast. Už nyní je situace krizová, když se tvoří dlouhé fronty aut až k Anenskému podjezdu a my budeme ještě přidávat další polínko do ohně,” podotkl náměstek primátorky František Brendl ze sdružení Pardubáci.

„Podle této logiky bychom mohli zavřít krám a žádného dalšího investora už do města kvůli možné zvýšené dopravní zátěži nepouštět,” reagoval pardubický zastupitel za TOP 09 Ladislav Koudelka.

„Ulicí S. K. Neumanna projede denně 14 tisíc aut. Příchodem investora by se toto číslo mělo zvětšit jen o dalších 1,8 procenta,” doplnil Bílek.

„Dopravní zátěž celého území Višňovky je už nyní na hraně,” upozornil zastupitel zvolený za sdružení Pardubáci, architekt Milan Košař.

„Město si nechalo zpracovat studii, která říká, že řešení dopravní situace u Babylonu není v rozporu s tím, co navrhujeme,” pravili zástupci investora, kteří jsou nyní o něco blíže uvést do života dům od známého architekta.


Autor: Tomáš Dvořák

3.11.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační snímek.

Tři body z Vítkovic! Fotbalisté Pardubic udrželi náskok i v oslabení

Ilustrační foto

Jedenáctiletí si domluvili noční toulačku, bez rodičů

Historická vozidla se budou prohánět po Železných horách

Přelouč – Železné hory budou v sobotu hostit další rallye. Tentokrát však nepůjde o moderní rychlá auta, k desátému ročníku Rallye Železné hory vyjedou historická vozidla. 

Bonbónová stezka podél Labe

Pardubice - Strážníci si zahráli na sběrače sladkostí. Na linku pardubické městské policie se totiž obrátil volající, který upozornil na zvláštní jev.

Starý Mateřov bude slavit. 790 let od založení obce

Starý Mateřov – Obec Starý Mateřov slaví. Tento víkend v sobotu si připomene výročí 790 let od svého založení. V jedenáct hodin budou oslavy zahájeny u pomníku padlých. 

Zlodějka využila otevřených dveří, vloupala se k seniorce

Pardubice - Okradení staré ženy zabránil příchod ošetřovatelky a příjezd policistů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení