VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Škola nabízí kvalitní výuku, shodují se prý rodiče i žáci

Pardubice - „Je mi ctí, že jsem mohla takovouto školu vést," řekla končící ředitelka gymnázia.

5.8.2012
SDÍLEJ:

Jitka SvobodováFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Dovolte mi, abych zhodnotila mé působení ve vedení pardubického Gymnázia Dašická v uplynulých sedmi letech. Děkuji svým kolegům, žákům, rodičům i přátelům gymnázia za podporu naší školy.

Přeji gymnáziu, aby zůstalo i nadále stejnou školou, kterou jsme společně budovali. Kvalita vzdělávání spolu s podnětným prostředím, které vede k úspěchům studentů, pro mě  byla a vždy bude prioritou. V takové atmosféře se daří a Gymnázium Dašická se tak zařadilo mezi nejúspěšnější školy v České republice.

Nadaní studenti

Je mi ctí, že jsem mohla takovouto školu vést, mít za kolegy vynikající pedagogy a ve škole nadané studenty, kteří si toho všeho váží, a cítit podporu rodičů, kteří oceňují kvalitu vzdělávání svých dětí. Ze všech mých podkladů vyplývá, že vedení školy i učitelé se shodují s žáky i rodiči v názoru, že škola stále nabízí kvalitní výuku zajišťující dostatečné základy pro navazující úspěšné studium absolventů.
Stejnou odezvu máme i z vysokých škol, což dokazuje skutečnost, že na základě hodnocení našich absolventů jsme se v roce 2011 stali fakultní školou Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

Dále oceňuji činnosti pedagogů a studentů nad rámec jejich povinností v oblasti odborných soutěží, ve kterých naši studenti mají úspěchy i v celostátním měřítku. Důkazem toho je, že se škola umístila na prvním místě v kraji v programu Excellence, kdy se hodnotí zapojení studentů do přírodovědných a technických soutěží. Studenti našeho gymnázia tak velmi důstojně reprezentují Pardubice i celý Pardubický kraj.

Grantové programy

Vedení s pedagogickým sborem se v uplynulých letech věnovalo přípravě grantových programů, kde se podařilo získat pro školu nadstandardní vybavení do odborných učeben. V současné době začínají běžet dva projekty – EU peníze školám  a projekt Partnerství škol Comenius.

Děkuji  za podporu zřizovateli Pardubickému kraji i Statutárnímu městu Pardubice. S jejich pomocí se kolem našeho gymnázia vybudovalo vynikající zázemí. Na gymnáziu máme i dobře vybavené odborné učebny, které pomáhají při moderním stylu výuky a vhodně doplňují teoretickou výuku, což vede k úspěchům při výuce technických a přírodovědných předmětů.

Podmínky pro sport

Jsou zde výborné podmínky pro sportování (nová sportovní hala a moderní hřiště) i stravování (dokončovaná rekonstrukce školní kuchyně a jídelny). Vzniklo zcela vybavené centrum pro vzdělávání v uzavřeném komplexu.
Novému vedení gymnázia přeji, aby se mu dařilo navázat na naši práci a udrželo Gymnázium Dašická na dosažené pozici mezi středními školami České republiky.

Jitka Svobodová, bývalá ředitelka,Gymnázia Dašická

Autor: Redakce

5.8.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Legendární "lávka" a nej... sezemický močák.
34

Legendární "lávka" a nej... sezemický močák

Pernštejnská fortuna lidi láká.
19

Pernštejnská fortuna lidi láká, přesto je budoucnost nejistá

Charme Look obhájil srpnové kvalifikační vítězství

Pardubice - Vítězem třetí kvalifikace na 127. Velkou pardubickou je opět Charme Look. Obhájil tak své loňské vítězství v tomto srpnovém dostihu a opět šel stylem start – cíl. K titulu vítěze jej přivedl jeho parťák z vítězné Velké pardubické žokej Jan Faltejsek, který v Pardubicích vybojoval hattrick.

„Film je velká alchymie,“ říká producent Miroslav Šmídmajer

Pardubice - Jako producent se Miroslav Šmídmajer podílel na více než desítce filmů, naposledy na Kleinových Básnících či Dvojnících v hlavní dvojroli s Ondřejem Sokolem. Má za sebou i řádku realizovaných scénářů, dokumentárních filmů a pustil se několikrát i do režie celovečerních filmů. Svůj nejnovější snímek Miluju Tě modře uvedl osobně v pátek v Pardubickém letním kině.

Help Jam Fest tentokrát podpoří Ondřeje

Pardubice - Hudba spojuje, hudba pomáhá. To je motto projektu Help Jam Fest, který se odehraje v neděli na venkovní stage Sportovního parku Pardubice 2017 v parku Na Špici. 

OBRAZEM: Nově narozená miminka z Pardubicka

Pardubice - Díky vstřícnosti pardubické porodnice vám dnes na našich stránkách přinášíme fotky nejmladších Pardubáků.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení