VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Skotský profesor na chemické fakultě

Pardubice – Celý týden přednáší na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice hostující profesor Duncan Gregory z Glasgow University ve Skotsku.

31.3.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jiří Sejkora

Týdenní přednáškový cyklus s názvem „Solid State Chemistry – Nanoscale Solids Theory“ je jedním ze souboru přednášek zahraničních odborníků pořádaných díky projektu na podporu odborného vzdělávání a rozvoje vědecko-výzkumného týmu Centra materiálového výzkumu. Jedná se o tříletý projekt, který byl zahájen vloni.

Na realizaci plánovaných vzdělávacích aktivit a na podporu rozvoje mladých badatelů získal univerzitní tým 16,6 milionů korun.
„Profesor Duncan Gregory patří mezi velmi uznávané vědce a pedagogy v oblasti chemie pevných a výzkumu krystalických a vrstevnatých chalkogenidů, oxidů, nitridů i dalších vodivých i polovodivých materiálů. Chemii pevných látek se věnuje již více než dvacet let. Výsledky jeho výzkumu jsou publikovány v prestižních odborných časopisech,“ uvedl odborný garant projektu, proděkan chemicko–technologické fakulty Tomáš Wágner.

Jedná se již o druhý pobyt profesora Duncana Gregoryho na Univerzitě Pardubice. O nových trendech v elektronice a nových aplikačních možnostech těchto materiálů – o „Nových nitridech lithia vhodných pro skladování vodíku pro palivové články“ přednášel na univerzitě v Pardubicích již v roce 2006.

„Přednášky profesora Gregoryho jsou pro posluchače vždy velkým přínosem v porozumění novým materiálům. Významně přispívají též k rozvoji tvůrčích činností a projektů řešených nejen na naší fakultě,“ sdělil Wágner.

„Profesor Duncan Gregory s námi spolupracuje nejen v pedagogice, ale i na přípravě další mezinárodní konference Solid State Chemistry (SSC 2012), kterou budeme pořádat v Pardubicích v červnu příštího roku,“ dodal k přednáškovému cyklu skotského profesora proděkan Fakulty chemicko-technologické.
„Přednášky našeho vzácného skotského hosta se konají až do 1. dubna na Fakultě chemicko-technologické, v budově HB nového areálu, učebně S21,“ informoval náš Deník Tomáš Wágner.

31.3.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Na Dašické ulici v Pardubicích sice "jen" doutnalo jídlo, ale hasiči zachraňovali jeho obyvatele, který se nadýchal kouře.
8

Hasiči z bytu zachránili "kuchaře"

Pardubice - Ústí nad Labem

Druhé vítězství! Pardubice rozhodly opět po přestávce

Proč Jan Veselý nepřijel? Ale kde jsou ostatní?

Pardubice – Kdyby se konala celosvětová soutěž v basketbalových znalostech, figuroval by v konečném pořadí vysoko. A kdyby v ní byl podobor mládež, tak by své konkurenty zválcoval. Asistent trenéra české reprezentace LUBOMÍR RŮŽIČKA se totiž hlavně soustředí na vycházející hvězdy. Nicméně. „Měli bychom produkovat více perspektivních mladých hráčů,“ říká důrazně rovněž hlavní kouč Svitav. 

Financovaní sportu handicapovaných je až trapné

Pardubice – Tři v horkém křesle. Historie oddílu tělesně postižených sportovců Atletika Bez Bariér Pardubice se dá mapovat až do devadesátých let dvacátého století. Žijeme však současností a tak jsme vyzpovídali předsedkyni spolku Evu Hrdinovou a handicapované sportovce, české reprezentanty Jaroslava Petrouše a Martina Zacha.

Pernštejnská fortuna pošesté. Na nádvoří zámku zní opět folk

Pardubice – Pardubický zámek ještě dnes i zítra večer rozezvučí melodický folk. Pošesté se zde totiž koná letní hudební festival Pernštejnská fortuna. Včera diváci přišli na zpívajícího právníka Iva Jahelku a legendárního Ivana Hlase.

Zpráva OFS: Jak hlásit výsledky a fakta

Pardubice - Zveřejňujeme oficiální zprávu okresního fotbalového svazu, a to včetně rozlosování a doporučení, jak hlásit výsledky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení