VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Souboj petic: Jedna je pro, druhá proti parkovišti

Holice - Podle starosty Ladislava Effenberka není o vzniku parkoviště definitivně rozhodnuto

26.4.2015 2
SDÍLEJ:

NA MĚSTSKÉ TRŽNICI, z níž se možná stane parkoviště, se konala i soutěž ve vaření kotlíkových gulášů Guláškošt.Foto: Pavel Poledno

Vznikne v prostorách bývalé městské tržiště parkoviště? To ještě v tuto chvíli není jasné.

Holicemi však už nyní kolují dvě petice jedna z nich je pro, druhá proti. Její iniciátoři by na tomto místě, které je někdy označováno také jako prostor u Vitamíny, rádi viděli odpočinkovou zónu.

„Žádáme, aby zde město Holice, jako výlučný vlastník pozemků, které se nacházejí na křižovatce ulic Havlíčkova a Bratří Čapků, vybudovalo odpočinkovou zónu s parkovou úpravou," nechal se slyšet obyvatel Holic a jeden se signatářů petice Tomáš Kopecký.

Znehodnocení místa

„Myslíme si, že plánované znehodnocení tohoto místa zpevněnou plochou a parkovištěm není v zájmu obyvatel našeho města. Tyto pozemky jsou ideálním místem pro vybudování zóny, která nabídne prostor pro odpočinek a relaxaci především rodičům s dětmi a seniorům. Půjde tedy o prostor, který v současné době v centru Holic chybí. Tento projekt by určitě uvítali i turisté, cyklisté a návštěvníci našeho města a rovněž z řad žáků a studentů využívající protilehlé autobusové nádraží," dodal za petiční výbor jeho člen Milan Holan.

Co by si tedy petiční výbor na tomto prostoru představoval? „Místo by mělo být vybaveno větším množstvím laviček se stoly, herními prvky pro děti, fitness zařízeními pro dospělé i seniory, stojany na kola, odpadkovými koši, místem pro pořádání menších kulturních akcí a elektrickou přípojkou," prozradil Milan Holan. Podle jeho slov by vše mělo být doplněno také odpovídající parkovou úpravou.

I v otázce toho, kdo by se o toto rekreační místo staral, mají členové petičního výboru jasno. „Režim provozu by měl být totožný s městskými dětskými hřišti spravovanými Technickými službami Holice. Dohled nad celým prostorem by měla zajišťovat nasmlouvaná služba Městské policie Pardubice a také kamerový systém," poznamenal Tomáš Kopecký.

Starosta Holic Ladislav Effenberk však poukazuje na fakt, že o vzniku parkoviště v místě tržnice dosud není rozhodnuto.

„Byly vybrány tři plochy, kde by bylo možné parkoviště vybudovat. Uvidíme, jaké závěry nám studie poskytne a co vyplyne z demokratické diskuze. Navíc už vznikla také petice za vybudování parkoviště na tomto místě. Zdaleka však ještě není rozhodnuto a podle mého názoru pravděpodobně nebude ani na květnovém zasedání," informoval náš Deník starosta Holic.

Nevhodné pro hřiště

I kdyby na místě tržnice parkoviště vybudováno nebylo, vznik dětského hřiště v tomto místě nepovažuje Ladislav Effenberk za nejlepší nápad.

„Toto místo není vhodné pro dětské hřiště. Jedná se o frekventovanou část města naproti autobusovému nádraží. Navíc se chystáme stávající hřiště doplnit o další prvky," uzavřel Ladislav Effenberk.

Iveta Koubková

Autor: Redakce

26.4.2015 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Asistent trenéra reprezentace Lubomír Růžička.

Proč Jan Veselý nepřijel? Ale kde jsou ostatní?

Skupina tělesně postižených sportovců.

Financovaní sportu handicapovaných je až trapné

Pernštejnská fortuna pošesté. Na nádvoří zámku zní opět folk

Pardubice – Pardubický zámek ještě dnes i zítra večer rozezvučí melodický folk. Pošesté se zde totiž koná letní hudební festival Pernštejnská fortuna. Včera diváci přišli na zpívajícího právníka Iva Jahelku a legendárního Ivana Hlase.

Zpráva OFS: Jak hlásit výsledky a fakta

Pardubice - Zveřejňujeme oficiální zprávu okresního fotbalového svazu, a to včetně rozlosování a doporučení, jak hlásit výsledky.

Na pardubických Olšinkách bude sraz koček

Pardubice – Prostory ABC klubu na Olšinkách se v sobotu naplní chovateli koček a samozřejmě i jejich chlupatými svěřenci.

Pardubický festival plný jógy ukáže, že má jóga mnoho směrů

Pardubice – Zacvičit si jógu nebo se o ní alespoň něco dozvědět budou moci Pardubáci dnes na letním pardubickém festivalu jógy Surya yoga fest v Centru Kosatec. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení