VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Soutěž: Co bych chtěl/a mít v našem městě?

Pardubice – Studijní centrum Basic, jež nabízí pomoc při řešení studijních problémů pomocí specializovaného individuálního doučování, vyhlašuje druhý ročník literárně-výtvarné soutěže.

6.3.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: archiv školy

Hovořili jsme o ní s ředitelkou Studijního centra Basic Martinou Vrbickou.

Jaké je letošní téma literárně-výtvarné soutěže?
Téma zní „Co bych chtěl/a mít v našem městě?“

A jak by si měly děti s tématem poradit?
Děti mohou tvořit na formát o velikosti A4 (nebo na větší A3). Práce však musí obsahovat výtvarnou i literární část. Na výtvarné tvoření lze použít pastelky, voskovky, temperové či vodové barvy atd. Psaná část by měla obsahovat alespoň krátkou básničku (či nějaký rým) a vše by mělo být pohromadě na jednom výkresu.

Měly by být práce nějak označeny?
Každá práce musí být z druhé strany podepsaná. Je třeba uvést také školu a třídu. Nezapomeňte přidat Váši adresu, telefon a email, abychom Vás i celou rodinu mohli pozvat na slavnostní vyhlášení do krajské knihovny.

Komu je soutěž určena?
Cílovou skupinou jsou žáci prvního i druhého stupně základních škol. Mohou se zúčastnit jednotlivci nebo i celé třídy, které mohou zaslat své práce hromadně.

Co je hlavní myšlenkou soutěže?
Hlavně chceme podpořit tvořivost dětí, zviditelnit jejich snažení a v neposlední řadě je pochválit a ocenit. Tato akce by měla být směřována i k žáčkům „méně úspěšným“. Právě ti mívají často strach se do podobných akcí hlásit, protože vědí, že kolem je plno lepších spolužáků.
Naše centrum Basic tedy přebírá patronát nad soutěží, aby dodal odvahu všem dětem, které mají jen trochu chuť něco vytvořit. Proto prosíme učitele, aby práce dětí netřídili a rozhodně zaslali do soutěže všechny! Hodnotit budeme hned v několika kategoriích a pochvala se najde zajisté pro každého! Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se!

Kdy budou práce oceněny?
Všichni se můžeme těšit na slavnostní vyhodnocení, které se uskuteční  v dubnu v Krajské knihovně v Pardubicích. Ceny budou předávat zástupci města  a těšte se také na zajímavého hosta.

Autor: Redakce

6.3.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Fotbalová Divize C: Živanice vyhrály 2:1 i doma

Studenti volí raději priváty. Chtějí soukromí a komfort.

Studenti volí raději priváty. Chtějí soukromí a komfort

Pardubice chystají novou stezku Vinice - stará vojenská plovárna

Pardubice – O tom, že jsou Pardubice opravdu městem cyklistů svědčí i další cyklostezka, která přibude v parku Vinice. Nová stezka Vinice – stará vojenská plovárna bude začínat u tenisových kurtů, které se nacházejí v ulici K Vinici, a povede podél střelnice až ke stávající komunikaci v bývalém vojenském areálu. Dlouhá bude necelý kilometr.

Obránce Pardubic Šejvl: Začali jsme aktivně, góly nás uklidnily

Pardubice – Trest pro Jiřího Pirocha znamenal vynucený zásah do složení obrany fotbalových Pardubic. Na pozici stopera se posunul Michal Surzyn, jako levý obránce se představil Dominik Fusek. Vedle nich nescházel stabilní člen obrany MARTIN ŠEJVL. 

Dominik Hašek se vrátil do Pardubic. U megaskluzavky pomáhal

Pardubice - Legendární hokejový brankář Dominik Hašek se vrátil do svých rodných Pardubic, aby se v sobotu zúčastnil akce Slide Czech neboli Po česku na zadku.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení