VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Srch: Soukromý názor nebo střelba do vlastních řad?

Srch – Jednoznačný nesouhlas s odvoláním se proti výsledku komunálních voleb projevil v minulých dnech člen strany Sdružení nezávislých kandidátů obcí Srch, Hrádek a Pohránov Jakub Hlaváček.

10.11.2010
SDÍLEJ:

Jana Jiráňová a Tomáš Rolinek Foto: DENÍK/Luboš Jeníček

„V elektronické korespondenci jsem jasně napsal, že s odvoláním se proti výsledku voleb nesouhlasím. Zdá se mi nepravděpodobné, že by k manipulaci s výsledky voleb mohlo dojít. Jedná se o tvrzení proti tvrzení, nepodložené relevantními důkazy. Navíc to není příliš korektní jednání vůči dobrovolným členům volebních komisí ani voličům,“ řekl našemu Deníku Jakub Hlaváček.

Nesouhlas poslal lídrovi své strany

Proti odvolání se člen strany Sdružení nezávislých kandidátů obcí Srch, Hrádek a Pohránov vyjádřil ve svém e-mailu, který koncem října adresoval lídrovi strany Janě Jiráňové. I přes projevený nesouhlas k odvolání došlo, a bylo tak zahájeno soudní přezkoumání průběhu voleb. „Neustále přemýšlím nad chystaným odvoláním proti výsledku komunálních voleb, nad jejich zpochybněním a případných tvrzení o možné manipulaci obou volebních komisí.

S odstupem času se mi nezdá pravděpodobné, že by k manipulaci došlo. Jedná se o tvrzení proti tvrzení, nepodložené relevantními důkazy. Navíc to není příliš korektní jednání vůči dobrovolným členům volebních komisí ani voličům. Mnohem produktivnější by bylo setkání a otevřené jednání se zvolenými kandidáty z protistrany. Po zvážení všech okolností bych vám rád oznámil, že s mojí podporou odvolání počítat nemůžete,“ napsal Jakub Hlaváček v e–mailu Janě Jiráňové.

Ta na něj vzápětí zareagovala: „Odvolání není postaveno na zpochybnění a případné manipulaci volební komise. Hlavním důvodem podání stížnosti je ovlivnění voličů letákem vydaným den před komunálními volbami, který je založený na lži. To je hlavní důvod podání stížnosti. Bohužel k jednání nás dosud nikdo nevyzval a volby jsme prohráli, a tak nelze z naší strany vyvolávat žádná jednání.“

Jak velké negativní vlivy budou mít do budoucna tyto spory uvnitř vlastní strany, to ukáží až dny příští, stejně jako to, jak dalece ovlivní odvolání proti komunálním volbám jejich výsledek.

Autor: Jan Šafář

10.11.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační snímek.

Tři body z Vítkovic! Fotbalisté Pardubic udrželi náskok i v oslabení

Ilustrační foto

Jedenáctiletí si domluvili noční toulačku, bez rodičů

Historická vozidla se budou prohánět po Železných horách

Přelouč – Železné hory budou v sobotu hostit další rallye. Tentokrát však nepůjde o moderní rychlá auta, k desátému ročníku Rallye Železné hory vyjedou historická vozidla. 

Bonbónová stezka podél Labe

Pardubice - Strážníci si zahráli na sběrače sladkostí. Na linku pardubické městské policie se totiž obrátil volající, který upozornil na zvláštní jev.

Starý Mateřov bude slavit. 790 let od založení obce

Starý Mateřov – Obec Starý Mateřov slaví. Tento víkend v sobotu si připomene výročí 790 let od svého založení. V jedenáct hodin budou oslavy zahájeny u pomníku padlých. 

Zlodějka využila otevřených dveří, vloupala se k seniorce

Pardubice - Okradení staré ženy zabránil příchod ošetřovatelky a příjezd policistů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení