VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Starosta Hromádko chce cyklistům zpřístupnit nejkrásnější úsek Labe

Pardubice – V uplynulém volebním období se v šestém městském obvodu objevila řada dětských hřišť.

30.11.2010 2
SDÍLEJ:

Milan HromádkoFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Pardubice VI

Jméno: Milan Hromádko
Rodinný stav: ženatý
Původní povolání: Projektant
Politická strana: Sdružení pro Pardubice

Pardubický deník pokračuje s projektem Starosti (nových) starostů, který má za cíl čtenářům představit nové vedení v jednotlivých městech či obcích okresu. V dnešním Deníku na otázky odpovídá starosta Městského obvodu Pardubice VI Milan Hromádko.

Jaké budou vaše první kroky ve funkci starosty?
První neodkladné kroky se budou týkat rekonstrukcí komunikací po výstavbě kanalizací v obvodě. Současně budeme vyvíjet tlak na dokončení kanalizace v Lánech na Důlku a pokračovat v rozpracovaném projektu na odkanalizování Opočínku za účelem získání stavebního povolení. Další prioritou je získání finančních prostředků na prodloužení cyklistické stezky ve Starých Čívicích k průmyslové zóně. Velmi potřebnou akcí je vybudování přechodu pro chodce přes státní silnici v Popovicích u benzínové pumpy.

Jaké projekty budete připravovat jako první?
Z nových projektů, popřípadě studií za účelem získání finančních dotací, budu prosazovat úpravy návsí ve Starých Čívicích, Opočínku a ve Svítkově. Tato prostranství si zaslouží revitalizaci a doplnění drobnou architekturou, aby opětovně plnila svůj účel, kterým bylo setkávání lidí.

Ve kterých projektech budete pokračovat z předchozího volebního období?
Obvod má zpracován plán rozvoje, ve kterém budeme pokračovat. Do tohoto programu chci zahrnout větší starost o okrajové části, kterými jsou Opočínek a Nejsvětější Trojice. Budu usilovat o přeložení Labské cyklotrasy na břeh Labe v úseku Opočínek – Valy u Přelouče, čímž by se zpřístupnil nejkrásnější úsek Labe na území města.

Který projekt z uplynulého volebního období se nejvíce povedl?
V uplynulém volebním období se dařilo pokračovat ve výstavbě dlouhodobé prioritní akce, kterou je dokončení odkanalizování místních částí Svítkov, Popkovice, Staré Čívice a Lány na Důlku. V každé části byla vybudována dětská hřiště, která jsou hojně využívána. Obvod se aktivně podílel v boji proti výstavbě spalovny nebezpečných odpadů. Je zřejmé, že ani v tomto volební období se nepodaří vymístit státní silnici mimo zastavěná území našeho obvodu.

(dub)

30.11.2010 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Okresní přebor: Přelovice otrávily Sezemicím posvícenské hody

Čtyřikrát museli za jediný den museli strážníci uklidňovat mladého muže pod vlivem omamných látek.

Feťáka krotili strážníci čtyřikrát za jediný den

Přelouč obrátila kormidlo na svojí stranu, Bohdanečtí rozhodli v závěru

Pardubice - Křest nového hřiště v Přelouči se vydařil. Krajské fotbalové soutěže se o víkendu hrály i na dalších trávnících.

Na Univerzitu Pardubice nastoupily děti

Pardubice – Na Univerzitu Pardubice (UPCE) včera nastoupili žáci základních a středních škol. Začal totiž týden, kdy mají jako studenti „dětské univerzity“ možnost si vyzkoušet pro ně netraditní aktivity na pěti fakultách univerzity. 

Krajský přebor: Holice zvládly přestřelku

Pardubice - Zápasy druhého kola pokračoval o víkendu krajský fotbalový přebor.

Sportovní park se za rok vrátí do Pardubic

Pardubice – Sportovní park Pardubice úspěšně navázal na loňský Olympijský park Pardubice, podle předběžných výpočtů ho navštívilo 105 tisíc lidí. „Jsme rádi, že jsme projekt letos opakovali, počítáme s ním i příští rok,“ uvedl primátor Pardubic Martin Charvát.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení