VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Starosta Kasič slibuje, že připravené projekty určitě neskončí 'v šuplíku'

Pardubice – Pardubický deník pokračuje s projektem Starosti (nových) starostů, který má za cíl čtenářům představit nové vedení v jednotlivých městech, obcích a pardubických městských obvodech. Dnes si můžete přečíst odpovědi nového starosty Dubiny Jána Kasiče

24.11.2010 3
SDÍLEJ:

Ján Kasič (vpravo)Foto: DENÍK/Jiří Sejkora

PARDUBICE III

Jméno: Ján Kasič
Datum a místo narození: 14. září 1953 ve Snině
Rodinný stav: ženatý
Původní povolání: technik
Politická strana: ČSSD


Jaké budou vaše první kroky ve funkci starosty?
Nejdříve se musím seznámit s činností a problémy našeho Městského obvodu podrobněji, o řadě z nich již vím ze své činnosti v Radě městského obvodu a v Zastupitelstvu městského obvodu Pardubice III.

Jaké projekty budete připravovat jako první?
Co nejdříve připravíme Koncepci rozvoje Městského obvodu Pardubice III pro období let 2011 - 2014. To je nejdůležitější dokument rámcového charakteru, který by měl vytipovat směřování činnosti našeho obvodu, jak ve věcech případné nové investiční výstavby, tak ve věcech rekonstrukcí, oprav a úprav zejména veřejných prostranství, chodníků, parkovišť a dětských hřišť. Ještě v letošním roce bychom chtěli zadat zpracování dokumentace na rekonstrukci chodníků v části Studánka a Slovany. Nemusím však ani zdůrazňovat, že největším omezením v našich aktivitách budou finanční prostředky.

Ve kterých projektech budete pokračovat z předchozího volebního období?
Určitě budeme pokračovat v připravených projektech. Byla by škoda, kdyby skončily „v šuplíku“. Chceme pokračovat v úpravě centra sídliště Dubina, napojit se na zrekonstruovanou část před Základní školou Dubina a pokračovat až k Pergole a následně zrekonstruovat její křížící se osu od ulice Blahoutova po ulici Dubinská. Jak jsem již zmínil dříve, budeme pokračovat v opravách chodníků v části Studánka a Slovany, které jsou ve velmi špatném stavu vlivem provedených překopů. Mým nejdůležitějším úkolem bude získat finanční prostředky na jejich realizaci.

Který projekt z uplynulého volebního období se nejvíce povedl?
V uplynulém období se povedlo mnoho projektů, ať již zmíněná úprava centrální osy sídliště před Základní školou Dubina nebo projekty Regenerace panelového sídliště Dubina, rekonstrukce chodníků a přilehlé zeleně na sídlišti Drážka. Na území našeho obvodu bylo vybudováno několik nových dětských hřišť a ostatní byly buď zrekonstruovány, nebo opraveny tak, aby vyhovovaly evropským předpisům. Za období osmi let od zahájení činnosti našeho městského obvodu se toho hodně povedlo a já bych v tom rád pokračoval.

24.11.2010 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

Jak reklamovat koupený dům či byt

Legendární "lávka" a nej... sezemický močák.
34

Legendární "lávka" a nej... sezemický močák

Pernštejnská fortuna lidi láká, přesto je budoucnost nejistá

Pardubice – Folkový festival Pernštejnská fortuna vznikl před pěti lety na pardubickém zámku jako jeden z vrcholů oslav Pernštejnského roku. Hlavní impulz jeho zrodu daly folkové koncerty na Příhrádku, které před deseti lety začala pořádat skupina Marien pro oživení této části historického centra města pouličním muzicírováním. 

Charme Look obhájil srpnové kvalifikační vítězství

Pardubice - Vítězem třetí kvalifikace na 127. Velkou pardubickou je opět Charme Look. Obhájil tak své loňské vítězství v tomto srpnovém dostihu a opět šel stylem start – cíl. K titulu vítěze jej přivedl jeho parťák z vítězné Velké pardubické žokej Jan Faltejsek, který v Pardubicích vybojoval hattrick.

„Film je velká alchymie,“ říká producent Miroslav Šmídmajer

Pardubice - Jako producent se Miroslav Šmídmajer podílel na více než desítce filmů, naposledy na Kleinových Básnících či Dvojnících v hlavní dvojroli s Ondřejem Sokolem. Má za sebou i řádku realizovaných scénářů, dokumentárních filmů a pustil se několikrát i do režie celovečerních filmů. Svůj nejnovější snímek Miluju Tě modře uvedl osobně v pátek v Pardubickém letním kině.

Help Jam Fest tentokrát podpoří Ondřeje

Pardubice - Hudba spojuje, hudba pomáhá. To je motto projektu Help Jam Fest, který se odehraje v neděli na venkovní stage Sportovního parku Pardubice 2017 v parku Na Špici. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení