VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stavební úřady na městských obvodech od ledna skončí

Pardubice - Starostové malých radnic jsou s rozhodnutím pardubického magistrátu smíření. Zajímá je, zda se skutečně ušetří

21.7.2011 4
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Tomáš Kubelka

Stavební úřad bude mít v Pardubicích jen jedno centrální pracoviště. Pardubičtí radní odmítli zřízení detašovaných pracovišť na městských obvodech.
Jedno stanoviště ve Štrossově ulici budou mít úředníci od 1. ledna 2012. O zřízení jednoho pracoviště radní rozhodli na základě analýzy fungování stavebního úřadu.

Důvodem k odmítnutí myšlenky detašovaných pracovišť byly především zvýšené finanční náklady. Ty by musely být vydány nejen na mzdy zaměstnanců, ale vysoké jsou rovněž provozní náklady na nezbytné převozy písemných materiálů mezi obvody a centrálním pracovištěm.

Ušetří na mzdách

Navíc by prý bylo obtížné roztříštěný stavební úřad manažersky vést.
„Agendu stavebního úřadu nyní na obvodech vyřizuje asi dvanáct úředníků. Při zřízení centrálního pracoviště samozřejmě dojde k úspoře počtu pracovníků. Zatím ale nejsme schopni přesně říct, kolik úředníků bude propuštěno. Neznamená to ovšem, že by pro nadbytečnost mohli být propuštěni jen úředníci z obvodů. Na centrálním pracovišti si necháme ty nejlepší,“ konstatoval tajemník magistrátu Michal Zitko.
Jen na mzdách úředníků by město mělo ušetřit až miliony korun ročně.

„Počkáme si rok“

Starostové městských obvodů stáli při jednání o centralizaci stavebního úřadu vůči radnici spíše v opozici. S prosazenou variantou jsou ale smíření. Nyní hlavně čekají, zda krok magistrátu skutečně ušetří slibované finanční prostředky.

„Pro mě bude rozhodující, jak budou spokojeni obyvatelé našeho obvodu. Jestli to bude změna k lepšímu, to ukáže až čas. Pokud se tím ušetří finance a zlepší se kvalita, tak je vše v pořádku,“ uvedl starosta Dubiny Vítězslav Štěpánek (ODS).

„Já jsem s tímto rozhodnutím rady města počítal. Ve zřízení detašovaných pracovišť stavebního úřadu jsem moc nedoufal. Pro občany to asi nebude moc dobré, byli zvyklí chodit na stavební úřad městského obvodu. Počkám si na to, jestli se skutečně ušetří,“ konstatoval starosta Městského obvodu Pardubice IV Petr Heřmanský (ODS).

V podobném duchu hovoří i starosta sedmého obvodu Vítězslav Čapek (Sdružení pro Pardubice – SPP).
„Od paní primátorky jsme byli připraveni na to, že to tak dopadne. Zhruba za rok se ukáže, zda je tato varianta skutečně úspornější a efektivnější. Trochu se ale obávám, co se stane, až se na stavební úřad dostane agenda ze všech obvodů, protože už od dubnových změn jsou tam problémy,“ nechal se slyšet Vítězslav Čapek.

„Pro nás to není nová věc. S kolegiem starostů jsme ovšem městu podali návrh, aby se rovněž od ledna příštího roku posílila samospráva. Celou situaci kolem stavebního úřadu je nutné sledovat a vyhodnotit,“ pravil starosta Dukly Jiří Hájek (SPP).

Lukáš Dubský

21.7.2011 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Studánka se chce do dvou let vrátit do ŽBL

setkání majitelů zahradních, parkových a modelových železnic.

Víkend v Rosicích: v zahradě železnice a na kolejích Hurvínek

Pardubickou Dubinu protne cyklostezka. Povede napříč sídlištěm

Pardubice – Ve městě přibude cyklostezka, protne jedno z největších pardubických sídlišť. „Město vypsalo výběrové řízení na zhotovitele stavby cyklostezky, která povede centrální osou sídliště Dubina, severovýchod – jihovýchod,“ uvádí mluvčí Magistrátu města Pardubic Iveta Koubková.

Házenkářský memoriál večer vystřídá posvícenská zábava

Opatovice nad Labem – Opatovický oddíl národní házené pořádá na svém hřišti v sobotu již 35. ročník memoriálu Jaroslava Dostála a Karla Dvořáka. Klání začíná v 8:30 hodin. 

V kufru auta vezli pytel trávy. A nešlo o senoseč

Pardubický kraj - Vezeme deset kilo technického konopí, hájila se osádka osobního auta… Jenže hlídku celníků o tom nepřesvědčila.

Hasiči v Dolním Jelení oslaví 95 let od založení sboru

Dolní Jelení - Dorazí také Návštěvníci a výhled bude z jeřábu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení