VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Strážníci z Bohdanče rozšiřují pole působnosti. Do Chvaletic

Lázně Bohdaneč – Město sužují vandalové a kriminalita, na kterou policie nestačí. Pomohou městští strážníci

30.3.2011 1
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora, Silvie Švábenská

Městská policie z Lázní Bohdanče rozšiřuje od května svoji působnost do dalšího města. Po jedenáctiletém působení v Rybitví o její služby projevily zájem i Chvaletice. Vzájemnou dohodu již schválilo jak zastupitelstvo lázeňského městečka, tak města Chvaletic.

„K tomuto rozhodnutí jsme došli ve snaze zabezpečit ve městě veřejný pořádek,“ potvrdila starostka Chvaletic Blanka Zaklová.
Situace ve Chvaleticích už delší dobu nutila zastupitele obce přemýšlet o zřízení vlastní městské policie, která by obci pomohla zbavit se některých problémů. Zřízení vlastní městské policie je však finančně velmi nákladná záležitost a navíc přítomnost strážníků je prý ve Chvaleticích potřeba v co nejkratším možném čase. Jako nejlepší řešení proto byla spolupráce s již fungující a schopnou městskou policií.

Veřejný pořádek

„Co vím, tak ve Chvaleticích opravdu mají problémy s veřejným pořádkem a veřejnoprávní smlouvu chtěli s námi uzavřít už v minulém volebním období. Zaplatili i potřebné vstupní investice, tedy vozidlo a vybavení a zácvik strážníka. Věřím, že naši strážníci tam dokáží situaci srovnat tak, jako v minulosti v Rybitví,“ uvedla starostka Lázní Bohdanče Květoslava Jeníčková.

„Máme problém s vymahatelností obecních vyhlášek, konkrétně bych zmínila například tu o požívání alkoholických nápojů. Další problém máme například s nesprávným parkováním, kdy nám auta stojí na chodnících a v neposlední řadě se jedná o vandalismus a sprejerství. Jen pro ilustraci – nedávno otevřený podchod pod silničním obchvatem už vandalové stihli pomalovat,“ vypočítává starostka Zaklová hlavní úkoly, které chvaletická radnice pro strážníky chystá. Jen obnova poškozeného obecního majetku po řádění vandalů totiž obec přijde na desetitisícové částky.

Strážníci budou ve Chvaleticích působit zatím jen „na půl úvazku“, tedy několik dní v týdnu a navíc v nepravidelných intervalech a různých časech. „To je pochopitelně kvůli vyššímu účinku samotného hlídkování. Přece jen by postrádalo smysl, kdybychom nekalým živlům dávali dopředu vědět, kdy je přijdeme zkontrolovat,“ uvedl vrchní strážník Pavel Řehoř.

Katastrální obvod Chvaletic zahrnuje přibližně 3200 obyvatel a i když je zde umístěna služebna státní policie, je tu přítomnosti strážníků zapotřebí. Pro volbu bohdanečské městské policie hovořily i dobré reference z Rybitví i lázeňského městečka. „Na první pohled je v Bohdanči i Rybitví vidět, že je tam pořádek a proti jiným městům se zde i řidiči drží zákonem stanovených rychlostních limitů. Doufáme proto, že se to podaří dosáhnout i u nás a spolupráci budeme moci v budoucnu rozšířit,“ řekla Zaklová.

Autor:

30.3.2011 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Ilustrační snímek.

Tři body z Vítkovic! Fotbalisté Pardubic udrželi náskok i v oslabení

Ilustrační foto

Jedenáctiletí si domluvili noční toulačku, bez rodičů

Historická vozidla se budou prohánět po Železných horách

Přelouč – Železné hory budou v sobotu hostit další rallye. Tentokrát však nepůjde o moderní rychlá auta, k desátému ročníku Rallye Železné hory vyjedou historická vozidla. 

Bonbónová stezka podél Labe

Pardubice - Strážníci si zahráli na sběrače sladkostí. Na linku pardubické městské policie se totiž obrátil volající, který upozornil na zvláštní jev.

Starý Mateřov bude slavit. 790 let od založení obce

Starý Mateřov – Obec Starý Mateřov slaví. Tento víkend v sobotu si připomene výročí 790 let od svého založení. V jedenáct hodin budou oslavy zahájeny u pomníku padlých. 

Zlodějka využila otevřených dveří, vloupala se k seniorce

Pardubice - Okradení staré ženy zabránil příchod ošetřovatelky a příjezd policistů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení