VYBRAT REGION
Zavřít mapu

TechnoLab umožní studentům získat praktické zkušenosti

Pardubice - Jedním z cílů projektu je spolupráce mezi univerzitou a představiteli místního průmyslu

14.5.2013
SDÍLEJ:

Univerzita PardubiceFoto: Univerzita Pardubice

Projekt TechnoLab otevírá studentům Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice možnosti, jak účinně skloubit vysokoškolské prostředí s průmyslovou výrobou.

Přístup k obtížně dostupným datům

„Vznikem TechnoLabu jsme umožnili univerzitě přístup k datům, která jsou pro studenty a vědecká pracoviště obtížně dostupná," říká autor projektu Petr Vavrouš.
„Vytvořili jsme dlouhodobý testovací proces, který poskytuje  Dopravní fakultě Jana Pernera spoustu zajímavých dat k jejich analytické práci. Ta je navíc přímo napojena na průmysl. Poznatky studentů se tak mohou doplňovat s informacemi od výrobce," uvádí Petr Vavrouš.

Jedním ze stěžejních cílů TechnoLabu je vybudování skutečné spolupráce mezi Univerzitou Pardubice a představiteli místního průmyslu.
Zatím nejvýznamnější činností TechnoLabu je projekt s názvem Vliv olejů na opotřebení motoru při extrémních zátěžích, na jehož průběhu se studenty spolupracuje i lokální výrobce motorových olejů. Studenti podle stanovené metodiky vystavují vzorky enormní zátěži.

„Ke všem vzorkům je vedena podrobná dokumentace dle schválené metodiky," upozorňuje autor projektu.
„Vzorky jsou poté předány pracovištím Dopravní fakulty, kde jsou podrobeny analýze na jednotlivých vědeckých pracovištích. Výsledky analýz jsou předány výrobci pro následné využití," vysvětluje Petr Vavrouš.

Na testy mají tři závodní motocykly

V současné době využívá TechnoLab ve spolupráci s Montáže Brož Racing team tři  závodní motocykly Kawasaki pro testování v reálných podmínkách. Z toho dva tyto stroje jsou identické a konají se  na nich veškeré srovnávací testy. Oba mají sériové motory a procházejí extrémními testovacími zkouškami, které nejsou v reálném provozu možné.
„Projekt je zatím financován ze soukromých zdrojů," uzavírá autor projektu Petr Vavrouš. (aš)

Autor: Redakce

14.5.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Na Dašické ulici v Pardubicích sice "jen" doutnalo jídlo, ale hasiči zachraňovali jeho obyvatele, který se nadýchal kouře.
8

Hasiči z bytu zachránili "kuchaře"

Pardubice - Ústí nad Labem

Druhé vítězství! Pardubice rozhodly opět po přestávce

Proč Jan Veselý nepřijel? Ale kde jsou ostatní?

Pardubice – Kdyby se konala celosvětová soutěž v basketbalových znalostech, figuroval by v konečném pořadí vysoko. A kdyby v ní byl podobor mládež, tak by své konkurenty zválcoval. Asistent trenéra české reprezentace LUBOMÍR RŮŽIČKA se totiž hlavně soustředí na vycházející hvězdy. Nicméně. „Měli bychom produkovat více perspektivních mladých hráčů,“ říká důrazně rovněž hlavní kouč Svitav. 

Financovaní sportu handicapovaných je až trapné

Pardubice – Tři v horkém křesle. Historie oddílu tělesně postižených sportovců Atletika Bez Bariér Pardubice se dá mapovat až do devadesátých let dvacátého století. Žijeme však současností a tak jsme vyzpovídali předsedkyni spolku Evu Hrdinovou a handicapované sportovce, české reprezentanty Jaroslava Petrouše a Martina Zacha.

Pernštejnská fortuna pošesté. Na nádvoří zámku zní opět folk

Pardubice – Pardubický zámek ještě dnes i zítra večer rozezvučí melodický folk. Pošesté se zde totiž koná letní hudební festival Pernštejnská fortuna. Včera diváci přišli na zpívajícího právníka Iva Jahelku a legendárního Ivana Hlase.

Zpráva OFS: Jak hlásit výsledky a fakta

Pardubice - Zveřejňujeme oficiální zprávu okresního fotbalového svazu, a to včetně rozlosování a doporučení, jak hlásit výsledky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení