VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Televizní adventní koncert pomohl pardubickému Svítání

Pardubice - Při pohledu na skoro důchodový autobus Žluťásek bylo jasné, že škola potřebuje nový

13.12.2013
SDÍLEJ:

Jako tři Grácie. Ředitelka pardubické školy Svítání a místopředsedkyně Senátu Miluše Horská (zleva), moderátorka Ester Janečková a zástupkyně ředitelky Svítání Markéta Hujerová. Foto: Archiv školy Svítání

Výtěžek z adventního koncertu v České televizi z pražské Lorety byl věnován Základní škole a Praktické škole Svítání v Pardubicích. „Když jsme viděli už skoro důchodový autobus Žluťásek, tak bylo patrné, jak moc je důležitý pro vaše klienty. Věřím, že i díky tomuto koncertu se podaří pořídit autobus nový," řekla během přímého přenosu představitelkám pardubické školy moderátorka Ester Janečková.

Ester? Stejná krevní skupina

„Paní Ester je velmi opravdová, byla příjemná a zároveň profesionální. Při natáčení nám velmi pomohla. Je to naše krevní skupina. Velmi jsme se sblížily, předaly si kontakty a doufáme, že budeme dál spolupracovat," prohlásila zástupkyně ředitelky školy Svítání Markéta Hujerová.
Na podvečer s Ester Janečkovou, Bárou Basikovou a dalšími účastníky druhého adventního koncertu z Lorety v přenosu České televize bude  Svítání dlouho vzpomínat.
„Škola představila divákům řadu činností, kterým se její žáci a klienti věnují v základní  škole, střední praktické i v sociálně terapeutické dílně, v níž se připravují na zaměstnání," upřesnila PR manažerka pardubické školy Svítání Barbora Pávová.
„A také službu, na kterou je škola pyšná, tedy svoz do zařízení. Auto zahouká u bydliště, dítě nastoupí, anebo je naloženo, potom se zase může ten samý den vrátit domů. Právě na nákup nového autobusu byla určena sbírka z charitativního televizního koncertu," vysvětlila.

Žluťásek už je nyní
v důchodovém věku

„Škola považuje tuto dopravu za třešničku na pomyslném dortu nabídky jejích služeb," poznamenala ředitelka pardubické školy Svítání Miluše Horská.
Využívají ji klienti i z okolních měst a vesnic. A rodiče si to velmi pochvalují.

„Bez autobusu bychom vlastně neměli žádnou reálnou možnost syna učit ve Svítání, protože manželka je na mateřské dovolené, já pracuji v soukromém zemědělství opačným směrem, než jsou Pardubice a vůbec bych nestíhal," podotkl jeden z rodičů desetiletého školáka Josef Koreček z Chrudimi.

Žáků a klientů má škola v současné době 208, na svozu je závislých 53 žáků s těžkým postižením. „Máme čtyři auta, děti je pojmenovaly Otakárek,  Dukátek, Žluťásek a Beruška. Žluťásek je už v důchodovém věku a je velmi často porouchaný. V takovém případě až 19 dětí musí zůstat doma a jsou odříznuty i několik dní od vzdělávání a okolního světa. A to je komplikace i pro rodiče, kteří nemohou do práce," vyjádřila se zástupkyně ředitelky školy Markéta Hujerová.
„Částka na speciálně vybavený autobus se vyšplhá až ke dvěma a půl milionům korun," nechala se slyšet ředitelka Svítání Miluše Horská.

Svítání obdrží čtvrtinu výtěžku

Škola Svítání obdrží čtvrtinu celkového výtěžku ze čtyř adventních koncertů. Jen při jednom z nich se vybralo téměř půldruhého milionu korun.
Představitelky pardubické školy doufají, že zbytek peněz získají i ze sbírky Pomozte dětem a z příspěvků dalších dárců na účet 35-6934550257/0100.
„Anebo ze zapečetěné pokladničky na akcích školy, ale také z výtěžku aukce, která se bude konat na závěr golfového turnaje ve Svobodných Hamrech v květnu příštího roku," dodala PR manažerka pardubické školy Svítání Barbora Pávová.                                

Autor: Redakce

13.12.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační snímek.

Tři body z Vítkovic! Fotbalisté Pardubic udrželi náskok i v oslabení

Ilustrační foto

Jedenáctiletí si domluvili noční toulačku, bez rodičů

Historická vozidla se budou prohánět po Železných horách

Přelouč – Železné hory budou v sobotu hostit další rallye. Tentokrát však nepůjde o moderní rychlá auta, k desátému ročníku Rallye Železné hory vyjedou historická vozidla. 

Bonbónová stezka podél Labe

Pardubice - Strážníci si zahráli na sběrače sladkostí. Na linku pardubické městské policie se totiž obrátil volající, který upozornil na zvláštní jev.

Starý Mateřov bude slavit. 790 let od založení obce

Starý Mateřov – Obec Starý Mateřov slaví. Tento víkend v sobotu si připomene výročí 790 let od svého založení. V jedenáct hodin budou oslavy zahájeny u pomníku padlých. 

Zlodějka využila otevřených dveří, vloupala se k seniorce

Pardubice - Okradení staré ženy zabránil příchod ošetřovatelky a příjezd policistů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení