VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tesla: 'Rekonstrukci areálu Vinice pohřbili fotbalisté'

Pardubice - Měli jsme spoustu nevyřešených otazníků, sdělil předseda představenstva FK Pardubice

3.2.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto - ViniceFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Do konce ledna měla Tělovýchovná jednota (TJ) Tesla společně s fotbalisty z FK Pardubice dát vědět vedení města, zda jsou ochotni spolupracovat na projektu modernizace sportovního areálu Vinice. Ten byl mezi horkými kandidáty na zisk finanční podpory z Integrovaného plánu rozvoje města (IPRM) Přitažlivé město.

„Fotbalisté bohužel tento společný projekt, do kterého byla zahrnuta i Lokomotiva Pardubice, pohřbili,“ konstatoval člen výkonného výboru TJ Tesla Miroslav Herudek.

„Náhlý veletoč“

„Nepochopil jsem především veletoč fotbalistů, kteří nám ještě v pondělí ráno tvrdili, že nemají dostatek financí ani na sta〜dion s druholigovými parametry a večer už psali, že se chtějí ucházet o ještě vyšší finance na výstavbu stadionu s parametry pro pořádání mezinárodních zápasů,“ poznamenal Miroslav Herudek.

„Přitom ještě na pondělním zasedání výkonného výboru Tesly jsme řešili problém, který nastolili fotbalisté, když nám oznámili, že se sice smířili se stadionem s parametry pro druhou ligu, ale že nemají zájem být nositeli projektu a že ani nejsou schopni zajistit požadovanou patnáctiprocentní spoluúčast a k tomu ještě zvýšené náklady spojené s provozem nové tribuny,“ sdělil Miroslav Herudek.

„Proto jsme se nabídli, že by si Tesla projekt vzala na svá bedra. Na výkonném výboru jsme se jednohlasně dohodli, že bychom byli schopni jej realizovat. Přistoupili jsme na možnost, že bychom prodali některé nemovitosti. Vždyť majetek Tesly má v hrubém odhadu hodnotu několika set milionů korun. Fotbalistům jsme vzkázali, že by Tesla byla schopna zajistit i fotbalovou část projektu. Fotbalisté nám pak odpověděli, že není jasné, jak by Tesla projekt dofinancovala a že raději bude preferovat jiné území, které spadá do IPRM,“ řekl člen výkonného výboru TJ Tesla.

„Je mi z toho smutno. Myslím, že tento společný projekt byl tím nejlepším řešením. Přeji fotbalistům důstojný stánek, ale současně si myslím, že stadion prvoligových a evropských parametrů Pardubice neuživí. Stačí se podívat k sousedům do Hradce Králové,“ pokračoval.

„Tesla se ale rozhodně nevzdává. Budeme dál pracovat na společném projektu s Lokomotivou a žádat o dotace z IPRM, jen bez účasti fotbalistů,“ vyjádřil se Herudek.

Rozvoj nebyl možný

„Po zralé úvaze jsme dospěli k názoru, že nepřistoupíme na to, aby se Tesla stala nositelem společného projektu. V areálu Vinice bychom se museli smířit jen s variantou stadionu maximálně pro druhou ligu a nebyl by zde další potenciál rozvoje stadionu s prvoligovými parametry. V této lokalitě bychom tak přišli o možnost získat potenciálního investora na případnou dostavbu. Také bychom se chtěli ucházet o pořádání mezinárodních zápasů mládeže nebo ženského fotbalu, což stadion s druholigovými parametry neumožňuje.

Za těchto podmínek jsme nebyli ochotni se podílet na spoluúčasti a ještě k tomu hradit náklady na provoz areálu,“ sdělil předseda představenstva FK Pardubice Vladimír Pitter. „Navíc nám bylo naznačeno, že ani kdyby projekt hradila Tesla, nebylo by to po finanční stránce jednoduché. A najednou se dozvídáme o tom, že Tesla prý nemá problém s prodejem nemovitostí. Vždyť právě zástupci Tesly nám na začátku jednání tvrdili, že nehodlají nic prodávat městu, byť o to v minulosti několikrát intenzivně usilovali, aby areál byl převeden a stal se městským majetkem,“ podivil se Vladimír Pitter.

„U společného projektu s Teslou jsme měli spoustu nevyřešených otazníků. Proto jsme se rozhodli, že se pokusíme požádat o podporu sami. Kdybychom to neudělali, asi bychom si to vyčítali, zvláště když je už 85 milionů korun z IPRM předschválených, byť na areál Vinice,“ prozradil předseda představenstva FK Pardubice. „Je jasné, že ve městě důstojný fotbalový stadion chybí. Jednou z možností je i modernizace Letního stadionu. U něj by byla výhoda v tom, že by šlo o městský areál,“ doplnil Pitter.

„Dosud jsme jednali pouze o variantě modernizace areálu Vinice s představiteli TJ Tesla. Nyní chceme diskutovat i o nových možnostech, samozřejmě i s vedením města,“ pravil předseda představenstva FK Pardubice.

„To, že se Tesla s fotbalisty nakonec nedohodla, je jejich věc. V krátké době bude vyhlášena nová veřejná výzva. Na březnovém jednání zastupitelstva chceme mít jasno, který projekt bude nakonec do IPRM zařazen. Šanci určitě má jak Tesla, tak i fotbalisté,“ shrnula pardubická primátorka Štěpánka Fraňková.

Autor: Tomáš Dvořák

3.2.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pardubické letní kino.

Kráska a zvíře zazpívají v kině

Vysněné dětské postele

Hokejisté Pardubic vstřelili pět gólů Zlínu

Zlín, Pardubice – Hokejisté Dynama získali sedmé vítězství během přípravného období. Ve Zlíně Pardubičtí využili dvě přesilové hry, jednou se trefili v oslabení. Další přípravný zápas budou hrát ve čtvrtek doma proti Olomouci (18.00). 

Fotbalové výročí: Plné tribuny vítaly první ligu

Pardubice – Je to jeden z milníků ve více než stoleté historii pardubického fotbalu. A právě v tomto týdnu si ho místní klub připomíná. Před osmdesáti lety měla v Pardubicích premiéru nejvyšší fotbalová soutěž. 

Dům dětí a mládeže se dočká oprav

Pardubice – Dům dětí a mládeže Alfa bude mít nový plášť i střechu. Čeká ho komplexní zateplení obvodového pláště a střech všech čtyř objektů. Při zateplování dojde také na výměnu oken a dveří, ty vstupní navíc budou upraveny tak, aby do domova mohli bez problému vstoupit i handicapovaní. 

Dvě hledané osoby předvedli strážníci na policii

Pardubice - Strážníci doručili dvě hledané osoby. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení