VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tichý: Vinu za hřebčín ponese ministerstvo

Pardubice - Jan Tichý kritizuje stav příprav přeměny Národního hřebčína na čerpání dotací EU

20.10.2009 4
SDÍLEJ:

Národní hřebčín v Kladrubech nad LabemFoto:

Vedení Pardubického kraje vyčítá ministerstvu zemědělství, že v důsledku jeho liknavosti přijde zřejmě Národní hřebčín v Kladrubech o možné dotace z evropských peněz. Přeměna hřebčína na takovou formu společnosti, aby mohla dotace vůbec čerpat, totiž nabrala značný skluz.

„V rámci Integrovaného operačního programu (IOP) má být ukončeno přijímání žádostí 26. října. Kontinuální výzva běží do vyčerpání finančních prostředků podle pořadí uplatněných žádostí. Státní podnik o tuto dotaci žádat nemůže, je tudíž nutné založit buď příspěvkovou nebo dříve hodně zmiňovanou obecně prospěšnou společnost. To se doposud nestalo. Vzhledem k pokročilému datu je tudíž možné považovat možnost získání evropských dotací z programu IOP pouze za teoretickou,“ říká náměstek hejtmana Jan Tichý.

Pardubický kraj podle Tichého vyvinul maximální úsilí, aby se tato situace vyřešila a hřebčín získal dotaci. Mimo poskytnutí krajské dotace ve výši čtyř milionů korun na zpracování zaměření stávajícího stavu hřebčína v Kladrubech nad Labem byly již v březnu tohoto roku připraveny a s rejstříkovým soudem konzultovány všechny doklady pro založení obecně prospěšné společnosti, jejíž právní subjektivita by umožňovala čerpání dotací jak z programu IOP (Integrovaný operační program), tak ROP (Regionální operační program).

„Ve chvíli, kdy bylo vše pro založení této společnosti připraveno, se po dvouletém úsilí rozhodlo Ministerstvo zemědělství ČR vydat jiným směrem, tj. založením příspěvkové organizace, která však může čerpat dotace pouze z programu IOP. Doposud však příspěvková organizace založena není. Je tudíž jednoznačně zřejmé, že za případné nečerpání evropských dotací a neutěšený stav hřebčína nese plně vinu Ministerstvo zemědělství,“ je přesvědčen náměstek hejtmana Tichý.

Autor: Petr Doubrava

20.10.2009 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:
Na Dašické ulici v Pardubicích sice "jen" doutnalo jídlo, ale hasiči zachraňovali jeho obyvatele, který se nadýchal kouře.
8

Hasiči z bytu zachránili "kuchaře"

Pardubice - Ústí nad Labem

Druhé vítězství! Pardubice rozhodly opět po přestávce

Proč Jan Veselý nepřijel? Ale kde jsou ostatní?

Pardubice – Kdyby se konala celosvětová soutěž v basketbalových znalostech, figuroval by v konečném pořadí vysoko. A kdyby v ní byl podobor mládež, tak by své konkurenty zválcoval. Asistent trenéra české reprezentace LUBOMÍR RŮŽIČKA se totiž hlavně soustředí na vycházející hvězdy. Nicméně. „Měli bychom produkovat více perspektivních mladých hráčů,“ říká důrazně rovněž hlavní kouč Svitav. 

Financovaní sportu handicapovaných je až trapné

Pardubice – Tři v horkém křesle. Historie oddílu tělesně postižených sportovců Atletika Bez Bariér Pardubice se dá mapovat až do devadesátých let dvacátého století. Žijeme však současností a tak jsme vyzpovídali předsedkyni spolku Evu Hrdinovou a handicapované sportovce, české reprezentanty Jaroslava Petrouše a Martina Zacha.

Pernštejnská fortuna pošesté. Na nádvoří zámku zní opět folk

Pardubice – Pardubický zámek ještě dnes i zítra večer rozezvučí melodický folk. Pošesté se zde totiž koná letní hudební festival Pernštejnská fortuna. Včera diváci přišli na zpívajícího právníka Iva Jahelku a legendárního Ivana Hlase.

Zpráva OFS: Jak hlásit výsledky a fakta

Pardubice - Zveřejňujeme oficiální zprávu okresního fotbalového svazu, a to včetně rozlosování a doporučení, jak hlásit výsledky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení