VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tok peněz na modernizaci pardubického letiště ustal

Pardubice - Regionální rada, rozdělující evropské dotace, zastavila přísun financí do modernizace letiště

24.11.2011 2
SDÍLEJ:

Modernizace pardubického letiště Foto: DENÍK/Jiří Sejkora

Civilní letiště by mohlo řešit velký problém. Doslova milionový. Regionální rada Severovýchod v těchto dnech pozastavila tok peněz, které směřovaly z Bruselu do modernizace pardubického vzdušného přístavu.

Prý podle pravidel

Podle hejtmana kraje Radko Martínka, který je předsedou Regionální rady Severovýchod, se ale postupuje zcela podle pravidel. Prý stejně jako v ostatních podobných případech. „Na základě upozornění Policie ČR jsme provedli příslušné šetření ve všech v těchto chvílích schválených a probíhajících projektech z Regionálního operačního programu. Tam, kde jsme zjistili souvislosti s údaji, které nám poskytla policie, jsme se rozhodli provést nezávislé šetření, abychom posoudili, zda vysoutěžená cena odpovídala cenám v čase obvyklým. Zároveň jsme poskytli policii veškeré informace o případech vykazujících podobnost s jejím upozorněním,” uvedl pro Deník první muž kraje.

Pokud se týká zastavení proplácení, je prý tato věc čistě v rukou příslušného úředníka Regionální rady. „Do těchto rozhodnutí jako předseda Regionální rady soudržnosti NUTS II Severovýchod jsem nikdy nezasahoval a také zasahovat nebudu,” dodal hejtman Martínek.

Přestože hejtman stojí v čele subjektu, který letiště od peněz odřízl, on sám je z toho prý zarmoucený. „Z celé záležitosti nemám vůbec žádnou radost. Předem jsem upozorňoval na chybný postup při výběrovém řízení a učinil jsem veškeré kroky k tomu, aby se takovému postupu zabránilo. Nicméně neúspěšně. Pokud se potvrdí, že výběrové řízení na stavební firmu pověřenou modernizací pardubického letiště bylo netransparentní, bude paradoxně právě Pardubický kraj tím, kdo ponese finanční náklady za toto rozhodnutí,” pravil hejtman.

Šéf je rozhořčen!

Rozhořčen je však pochopitelně také Jan Andrlík - ředitel společnosti EBA, která pardubické mezinárodní letiště provozuje. „Zatím nechci zaujímat žádné stanovisko. Všechno probereme na chystaném představenstvu. V praxi by to ale pochopitelně znamenalo mnohamilionové ztráty. A hlavně zatím vůbec nevím, proč k celé situaci došlo,” vyjádřil se ve středu pro náš Deník Jan Andrlík.

Hlavním cílem projektu je modernizace zázemí letiště, které má umožnit rozšíření a zkvalitnění technických a servisních služeb.
Projekt rovněž počítá se stavbou technického zázemí civilní části včetně rozšíření pohybových ploch. Stavba jako celek je určena pro zázemí technické obsluhy letadel a údržby letiště a umožňuje také bezproblémové napojení na veřejnou komunikační síť, pohyb a parkování mobilních prostředků.

Autor: Jan Šafář

24.11.2011 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

FNL: Udrží Pardubice sedmé místo?

Oprava hlavního tahu z Pardubic.

Kamiony pustoší silnice v okolí opravovaného tahu z Holic na Vysoké Mýto

Otázka spíš pro věštce: Jak jen tohle dopadne?

Pardubice - Derby ze shora. Holice přivítají už dopoledne okresního rivala z Libišan. Ani jeden celek nenastoupí v plné síle. Domácí musí oželet start několika opor, a tak vyšlou do hry dorostence. A Libišany se včera rozloučili s tragicky zesnulým Tomášem Kučerou. Nejdříve ve smuteční síni a pak při „hostině".

„Peltova aféra“ působí problémy

Pardubice – Kauza zneužívání sportovních dotací, ve které jsou zapleteni fotbalový boss Miroslav Pelta a náměstkyně ministryně školství Simona Kratochvílová, dopadá i na plánované akce v Pardubickém kraji. Aféra s rozdělováním dotací už zastavila dvacetimilionový příspěvek pro Pardubice na nový plavecký bazén, problémy musí řešit i pořadatelé hokejbalového mistrovství světa či fotbalové akademie.

Křídla naděje bojovala proti rakovině

Pardubice - Letošní Křídla naděje roztáhla nezisková organizace Kroužky východní Čechy v monumentální stavbě Gočárových Automatických mlýnů v Pardubicích. Boj proti rakovině sem zavítala podpořit bezmála tisícovka lidí.

Mužské trio a jedna žena opanovali tři závody

Pardubice – Fanoušek plavání byl v sedmém nebi… Třetí díl Českého poháru v plavání Arena Cupu v Pardubicích totiž přilákal na start medailisty z olympijských her a evropských I světových šampionátů. Velká cena Pardubic nabídla kvalitní závody a také vynikající výkony, kterými se blýskli i čeští plavci.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies