VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tripartita o školství, evropských dotacích, ale i stávce

Pardubice - Z databáze obsahující více než devadesát projektových záměrů dosáhl kraj nyní už schválení 66 projektů ke spolufinancování v celkovém objemu 2,2 miliardy korun.

16.6.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jiří Sejkora

Na Krajském úřadu v Pardubicích se sešli zástupci Krajské tripartity, tedy zaměstnavatelů, odborářů a kraje. Na programu byly otázky čerpání peněz z Evropské unie, Evropský rok dobrovolnictví, školství a problematika zaměstnanosti v návaznosti na legislativu. Hovořilo se také o připravované stávce.

Další peníze z fondů jsou na cestě

Pardubický kraj se v roli příjemce dotací z evropských fondů snaží využít veškeré možnosti k získání finančních prostředků. Z databáze obsahující více než 90 projektových záměrů dosáhl kraj nyní už schválení 66 projektů ke spolufinancování v celkovém objemu 2,2 miliardy.

„Díky schváleným projektům z evropských fondů už obdržel Pardubický kraj za období od 1. ledna 2009 do 31. prosince 2010 dotaci ve výši 1,277 miliardy korun a další prostředky jsou na cestě,“ uvedl náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek, který jednání tripartity řídil.

Krajský radní Pavel Šotola představil na tripartitě zapojení Pardubického kraje do Evropského roku dobrovolnictví. Právě teď vrcholí Dětské dny s dobrovolníky, na podzim se uskuteční informační semináře a přednášky o dobrovolnictví a na konci roku budou oceněni nejlepší dobrovolníci, neziskové organizace a firmy. V roce 2011 byla v Pardubickém kraji na neziskový sektor poskytnuta částka přes 124 milionů korun. „Z rozpočtu kraje šlo do neziskových organizací přes 50 miliónů a největší část dotací putovala do sociální oblasti,“ upřesnil Pavel Šotola.

Dalším tématem bylo školství. „Jsem ráda, že zástupci oborů, ale především zaměstnavatelů a podnikatelů ocenili krajské reformní kroky ve školství, a to zejména zavádění přijímacích zkoušek na střední školy,“ řekla po jednání krajská radní Jana Pernicová.

Tripartitu seznámila také se změnami, které se uskutečnily při optimalizaci škol. Jedná se o sloučení nebo splynutí 14 středních škol a 12 dalších škol. V dalším období dojde rovněž na školách zřizovaných Pardubickým krajem ke snížení počtu tříd o 27.

Základní umělecké školy a domy dětí a mládeže si převzaly obce a naopak kraj převzal tři speciální školy doposud zřizované obcemi. Odbor školství také od června letošního roku zprovoznil nový školský portál pro lepší komunikaci s veřejností, školami, žáky a rodiči, kde podle krajské radní Jany Pernicové najdou vše potřebné.

Tripartita též projednala změny v legislativě, které se promítají do problematiky zaměstnanosti. „Jedná se o nové uspořádání zástupci úřadů práce a také o nově zavedenou ,modrou kartu’ pro cizince,“ upřesnila tisková mluvčí Pardubického kraje Magdalena Navrátilová.

O blokádách prý kraj neinformovali

Přítomní zástupci odborů také informovali o dopadech připravované stávky na Pardubický kraj. „O žádných možných živelných dopravních blokádách na území Pardubického kraje jsme nebyli informováni,“ sdělil náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek po jednání tripartity. „Odboráři z nedopravních odvětví podpoří stávku podle uvážení symbolicky,“ uzavřel.

16.6.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Národní házená: Opatovičtí měli pevnější nervy v penaltové loterii

Ivan Hlas

Pernštejnská Fortuna láká na Spirituál kvintet, Ivana Hlase i Ivo Jahelku

Studánka se chce do dvou let vrátit do ŽBL

Pardubice – Odvážný plán. Jmenuje se návrat do ŽBL. Sice do dvou let, ale je vskutku smělý. Za necelé dva měsíce zahájí mistrovskou část nové sezony 2017/18 prvoligové basketbalistky BK Studánka Pardubice. 

Víkend v Rosicích: v zahradě železnice a na kolejích Hurvínek

Rosice – O víkendu se na rosickém nádraží uskuteční setkání majitelů zahradních, parkových a modelových železnic, některé větší typy nabídnou i svezení. 

Pardubickou Dubinu protne cyklostezka. Povede napříč sídlištěm

Pardubice – Ve městě přibude cyklostezka, protne jedno z největších pardubických sídlišť. „Město vypsalo výběrové řízení na zhotovitele stavby cyklostezky, která povede centrální osou sídliště Dubina, severovýchod – jihovýchod,“ uvádí mluvčí Magistrátu města Pardubic Iveta Koubková.

Házenkářský memoriál večer vystřídá posvícenská zábava

Opatovice nad Labem – Opatovický oddíl národní házené pořádá na svém hřišti v sobotu již 35. ročník memoriálu Jaroslava Dostála a Karla Dvořáka. Klání začíná v 8:30 hodin. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení