71 DENÍKŮ: NAJDĚTE SI SVŮJ
Vyberte si svůj regionální Deník

FOTO: Tyršovy sady už za 83 milionů

NEVYKÁCET TYRŠŮV SAD. Pro podporu této myšlenky před Východočeským divadlem v Pardubicích protestovalo kolem 400 lidí. Jednalo se již o druhý občanský protest proti záměru radnice zrevitalizovat plochu Tyršových sadů.

NEVYKÁCET TYRŠŮV SAD. Pro podporu této myšlenky před Východočeským divadlem v Pardubicích protestovalo kolem 400 lidí. Jednalo se již o druhý občanský protest proti záměru radnice zrevitalizovat plochu Tyršových sadů. Autor: DENÍK/Jiří Sejkora

21.9.2011 02:03

Pardubice - Zastupitelé Pardubic včera schválili navýšení částky na revitalizaci tohoto městského parku o 13 milionů korun

Kontroverzní revitalizace Tyršových sadů ještě ani nezačala a už to vypadá, že bude stát více, než se původně předpokládalo.

„Na základě výběrového řízení na zhotovitele této akce byla vyhodnocena jako nejlepší nabídka ta, kde celkové náklady činí 83 milionů korun,“ šokoval část přítomných diváků na včerejším jednání zastupitelstva náměstek pardubické primátorky Jiří Rozinek (ČSSD).

O 13 milionů více

„Na revitalizaci Tyršových sadů byla vyčleněna částka 70 milionů korun. Je nutné schválit její navýšení o 13 milionů,“ oznámil zastupitelům.
„Samozřejmě se budeme snažit, abychom se cestou nejrůznějších úspor dostali zpět na 70 milionů korun včetně daně z přidané hodnoty,“ sdělil náměstek Rozinek.

„Se zvýšením částky na revitalizaci Tyršových sadů nemohu souhlasit. K úsporám bychom se mohli dostat například tak, že bychom nevykáceli tolik stromů nebo se nepouštěli do věcí, které nejsou nezbytně nutné,“ reagoval pardubický zastupitel Miroslav Rubeš.

Protože však s tímto argumentem zůstal v menšině, odsouhlasili nakonec zastupitelé navýšení finančních prostředků na chystané rozsáhlé úpravy Tyršových sadů.

Další rozruch v sále vyvolal také uvažovaný prodej pozemku v ulici Jožky Jabůrkové, na němž se nachází dětské hřiště, soukromému podnikateli Dušanu Kačmarikovi. Ten chce na tomto místě vybudovat rodinný dům nebo malý bytový dům.

Zastupitelé o tomto záměru měli hlasovat, ale návrh byl nakonec jeho předkladatelem, náměstkem pardubické primátorky Martinem Bílkem, stažen. „Je to dobrý nápad. Počkáme, jak to dopadne s novým územním plánem,“ pochválil Bílkův krok předseda pozemkové komise Václav Stříteský.

„Chtějí nás otrávit“

Plná galerie diváků, kteří přišli vyjádřit nesouhlas s tímto záměrem, však odcházela z jednání zastupitelstva rozhořčená. „Byli jsme tady už podruhé zbytečně. Je to z jejich strany taktika, aby nás otrávili,“ pravil jeden ze signatářů petice za zachování tohoto hřiště v Trnové.

Autor: Tomáš Dvořák

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Proč mají občané své zastupitele za pitomce

Pardubice – Tak se zdá, že nám boj o podobu Tyršových sadů pokročil do další fáze. Z roviny ekologické (jež byla dle náměstka Brendla ještě legitimní) do roviny ekonomické (která…

Ilustrační foto

O rekonstrukci parku mají znovu rozhodnout zastupitelé

Pardubice - Odložení začátku prací na dobu, kdy bude získána dotace, by znamenalo konec projektu

Ilustrační foto

Erban: „Lidé už nás stejně mají za pitomce“

Pardubice – „Připadá mi, že se z části obyvatel Pardubic stal spolek demonstrantů. Všichni teď kvůli tomu máme sevřený zadek z toho, jestli dostaneme peníze z Evropské unie na…

Téma: Tyršovy sady

Pošlete odkaz přátelům

Diskuse

Re: 13 milionů se hodí...
roger 27.9.2011 07:40 85.70.84.*
Tak ci onak se jedna o penize vybranych od danovych poplatniku. Jak muzete nekoho kdo bojuje proti plytvani verejnych prostredku nazvat levicakem a vysmivat se mu nalepkami jako okusovac lisejniku kvuli tomu ze bojuje krome jineho za zachovani vzacnych tisu a stromu obecne ve meste ktere dusi automobilismus a prumysl je me zahadou.
Re: 13 milionů se hodí...
kolemjdoucí 27.9.2011 00:11 77.236.192.*
A to by mne zajímalo, čím jsem si vysloužil přízvisko "bolševický". Jako levičácké chování, hraničící až s anarchií, lze označit spíše okusovače lišejníků bojující proti projektu. A k Vaší odpovědi - už pochopte, že dotační peníze z EU pro rozvoj města nemůže radnice použít na nemocnici, a už nehledě na to, že ta je krajská.
V diskusi je celkem 7 příspěvků, poslední byl vložen 27. 9. 2011, 07:40 vstup do diskuse

CELEBRITY

Rath před poslanci: Můj život i kariéra skončily

Rath před poslanci: Můj život i kariéra skončily

Černá limuzína s majáčkem, ostří hoši v kuklách a další doprovodná vozidla. Transport Davida Ratha z… celý článek ›

Viděl ji u automatů, a tak Mareš prosí: Mami, zůstaň doma, dám ti peníze

Viděl ji u automatů, a tak Mareš prosí: Mami, zůstaň doma, dám ti peníze

Stejně jako má Leoš Mareš (36) zálibu v krásných ženách, jeho maminka si ráda zahraje automaty. „Občas… celý článek ›

Hadašová jako polonahá nevěsta, ale na svatbu s Bednářem chybí prachy

Hadašová jako polonahá nevěsta, ale na svatbu s Bednářem chybí prachy

Vidět Lucii Hadašovou (25) v takovém svatebním úboru, neváhal by Jaroslav Bednář (35) se svatbou ani… celý článek ›

Poplach! Zraněný Rosický stále nemůže hrát, léčba trvá pomalu

Poplach! Zraněný Rosický stále nemůže hrát, léčba trvá pomalu

Národní tým svírá nervozita. Zraněné lýtko Tomáše Rosického si vyžádá delší léčbu, než se očekávalo.… celý článek ›

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005, všechna práva vyhrazena. Používáme informační servis ČTK. Publikování nebo šíření obsahu denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno. VLTAVA-LABE-PRESS, a.s. je členem Sekce vydavatelů internetových titulů UVDT.

Kontakt na redakci. Autoři deníku. Proč inzerovat v novinách - www.reklamavnovinach.cz