VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Univerzita se 30. září uzavře. Policie už ji týden prohledává

Pardubice - Anonymní hrozba na dva dny vylidní univerzitní areál. A nejen v Pardubicích.

27.9.2014 26
SDÍLEJ:

Všichni musí pryč. Univerzita Pardubice na dva dny přeruší veškerou činnost, kvůli hrozbě uložení bomby. Foto: DENÍK/Jiří Sejkora

Budovy Univerzity Pardubice čeká tento měsíc již druhé velké „rojení" záchranných složek. Zatímco na začátku měsíce se univerzita do centra pozornosti dostala kvůli podezření na ebolu, tentokrát zde je situace jiná. Anonym hrozí škole uložením výbušniny.

Uzavření Univerzity Pardubice se netýká jen objektů v krajském městě. Své pobočky má také v České Třebové, Litomyšli a Praze. I tam policie bude muset provést příslušná bezpečnostní opatření.

„Děláme maximum pro to, abychom pachatele zjistili. Opatření udělat musíme, ale částku, která na to bude vynaložena, budeme schopni vyčíslit až posléze. Další nepříjemnost to samozřejmě představuje i pro fungování samotné univerzity," konstatoval ředitel policie v Pardubickém kraji Jan Švejdar.

Samotná škola totiž musela a bude muset omezit provoz. Všichni lidé musí už 29. září do 15:00 hodin opustit veškeré univerzitní budovy. Studenti na vysokoškolských kolejích mohou zůstat, ale jen do úterního rána do 7:00 hodin. Poté budou všechny budovy uzavřeny a střeženy policií. Vedení školy očekává, že celé opatření i omezení skončí v úterý 30. září v 15:00 hodin. Univerzitní informační a komunikační systémy by měly zůstat v provozu.

„Máme na pondělí i úterý nařízené volno. V těchto dnech se ruší také výuka," potvrdili nám zaměstnanci univerzity.

Mimořádné opatření rektora Univerzity Pardubice z pátku dne 26. září 2014

Na základě anonymního oznámení provádí Policie ČR od úterý 23. září 2014 prohlídky budov Univerzity Pardubice.
S ohledem na vzniklou situaci začne v pondělí dne 29. září 2014 Policie ČR uzavírat veškeré prostory a objekty Univerzity Pardubice ve všech lokalitách.

Vzhledem k mimořádné situaci stanovuji:
1. V pondělí dne 29. září 2014 a v úterý dne 30. září 2014 JE VÝUKA ZRUŠENA.
2. V úterý dne 30. září 2014 RUŠÍM VEŠKERÉ ČINNOSTI ve všech objektech Univerzity Pardubice a jejích organizačních součástech.
3. Vstup do všech objektů Univerzity Pardubice a pobyt osob v nich nebude v úterý dne 30. září 2014 v dále uvedených hodinách z naléhavých technicko-provozních důvodů možný.
4. Toto se týká i přístupu a pobytu na ubytovacích zařízeních/kolejích.
5. Univerzitní informační a komunikační systémy budou dle možností v provozu.
6. V pondělí 29. září do 15:00 hodin všichni studenti, zaměstnanci a hosté Univerzity Pardubice ukončí své činnosti a opustí budovy Univerzity Pardubice, aby mohla být dokončena Policií ČR prohlídka a uzavření objektů (kromě ubytovacích zařízení).
7. Ubytovací prostory Univerzity Pardubice budou uvolněny a vyprázdněny v úterý dne 30. září do 7:00 hodin ráno.
8. Vnější prostory včetně objektů Univerzity Pardubice budou uzavřeny v 7:00 hodin ráno dne 30. září a střeženy Policií ČR.
9. Budovy Univerzity Pardubice včetně ubytovacích zařízení/kolejí budou zpřístupněny v úterý dne 30. září od 15:00 hodin.
10. Zaměstnanci univerzity nebudou mít dne 30. září po celou pracovní dobu přístup na svá pracoviště. Jedná se o překážku v práci na straně zaměstnavatele.
11. Výuka a činnosti budou pokračovat dne 1. října 2014.

Naléhavě prosíme všechny studenty, zaměstnance a hosty UPa, aby jednali podle pokynů Policie ČR a respektovali tato mimořádná opatření.
Děkujeme za vaši spolupráci, pochopení a vstřícnost.
rektor Univerzity Pardubice prof. Ing. Miroslav Ludwig, CSc.

Autor:

27.9.2014 VSTUP DO DISKUSE 26
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Hasiči v Dolním Jelení oslaví 95 let od založení sboru

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Waynes se vyhoupli do čela slowpitchové ligy

Pardubice – Vedou! Ve výhni trutnovského Red fieldu pokračovala za účasti pěti český a dvou německých týmů pátým kolem Česká slowpitchová liga. O první tři místa se podělili Hangarounds, Rytíři Trutnov a Waynes Pardubice. 

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Starosty a nezávislé povede v kraji do voleb Matoušková

Pardubický kraj – Po rozpadu koalice s KDU-ČSL sestavilo hnutí Starostové a nezávislí (STAN) svou kandidátku pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. V jejím čele v Pardubickém kraji stojí starostka Řečan nad Labem Michaela Matoušková.

V Proseči letní kino ustoupilo počasí

Chrudimsko, Pardubicko – Promítání pod širým nebem láká, ale déšť rozhoduje.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení