VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V případě kalamity pomohou se sněhem také nezaměstnaní

Pardubice - „VIP“ chodníky musí být zbaveny sněhu a náledí do čtyř hodin od posledního spadu.

17.11.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/ Zdeněk Traxler

Zimní údržba chodníků v Pardubicích se letos mírně rozšíří. Služby města Pardubic budou nadcházející zimu uklízet 185 kilometrů cest pro pěší a cyklisty, což je ve srovnání s loňskem zhruba o deset kilometru více. „Jeden zásah v ulicích se kvůli tomu a také kvůli kratším lhůtám na odklizení sněhu v některých částech města prodraží o dvanáct procent,“ prozradila Deníku tisková mluvčí Služeb města Pardubic Světlana Pozníková.

Od sněhu se bude čistit více chodníků

„Rozsah udržovaných chodníků jsme navýšili na základě požadavků městských obvodů. Jedná se o dílčí malé části komunikací po celém městě, hlavně u zdravotnických zařízení, škol nebo objektů pro seniory,“ uvedla Pozníková.

Pro čištění ulic mají Služby města Pardubic časové termíny. U chodníků zařazených do první skupiny musí sníh a náledí zmizet do čtyř hodin od posledního spadu, u druhé skupiny do dvanácti hodin, u třetí pak do dvou dnů.

Pro letošní zimní sezonu byly některé úseky cest přesunuty z druhé do první kategorie, což úklid prodraží.
„Uvedené časové limity se počítají po skončení spadu sněhu nebo mrznoucího deště a nevztahují se na dobu, po kterou je vyhlášena kalamita,“ upřesnila Pozníková.

Jeden zásah v celém městě stojí firmu podle množství sněhu, nasazené techniky a počtu pracovníků od 300 do 600 tisíc korun. „Je to dost individuální,“ nechala se slyšet mluvčí Služeb města.

Pro případ kalamity mají Služby města Pardubic nasmlouváno osm firem, které by s odklízením ulic se svými stroji pomohly, mohou si také vyžádat brigádníky z řad nezaměstnaných od úřadu práce. „V současné době máme připraveno vybavení na úklid sněhu pro osmdesát brigádníků,“ potvrdila Deníku Světlana Pozníková.

Náklady na zimní údržbu loni kvůli dlouhé zimě výrazně narostly. Od 20. prosince do 29. března dosáhly téměř 21 milionů korun, přitom v roce 2009 stála údržba Pardubic zhruba polovinu.

Kromě chodníků a cyklostezek se Služby města starají také o čištění 319 zastávek MHD, 333 přechodů, 36 nebezpečných míst včetně podchodů a nadchodů a udržují rovněž 47 parkovišť a parků a 65 komunikací před školami, zdravotnickými zařízeními a domovy důchodců. Podle našich informací mají Služby města pro letošní zimu přichystáno 820 tun posypové soli a 500 tun písku.

(saf, čtk)

17.11.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Studánka se chce do dvou let vrátit do ŽBL

setkání majitelů zahradních, parkových a modelových železnic.

Víkend v Rosicích: v zahradě železnice a na kolejích Hurvínek

Pardubickou Dubinu protne cyklostezka. Povede napříč sídlištěm

Pardubice – Ve městě přibude cyklostezka, protne jedno z největších pardubických sídlišť. „Město vypsalo výběrové řízení na zhotovitele stavby cyklostezky, která povede centrální osou sídliště Dubina, severovýchod – jihovýchod,“ uvádí mluvčí Magistrátu města Pardubic Iveta Koubková.

Házenkářský memoriál večer vystřídá posvícenská zábava

Opatovice nad Labem – Opatovický oddíl národní házené pořádá na svém hřišti v sobotu již 35. ročník memoriálu Jaroslava Dostála a Karla Dvořáka. Klání začíná v 8:30 hodin. 

V kufru auta vezli pytel trávy. A nešlo o senoseč

Pardubický kraj - Vezeme deset kilo technického konopí, hájila se osádka osobního auta… Jenže hlídku celníků o tom nepřesvědčila.

Hasiči v Dolním Jelení oslaví 95 let od založení sboru

Dolní Jelení - Dorazí také Návštěvníci a výhled bude z jeřábu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení