VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Váňa: 'Chtěl jsem, aby závodiště neztratilo pověst'

Pardubice - Žokejovi, který osmkrát vyhrál Velkou pardubickou, se nelíbí některé výroky Václava Luky

8.2.2012 3
SDÍLEJ:

Josef Váňa starší Foto: DENÍK/Martin Divíšek

Považuji za nezbytné vyjádřit se k některým výrokům Václava Luky, prezidenta Jockey Club ČR a člena představenstva Dostihového spolku Pardubice, a uvést je na pravou míru.

Našlo by se nesporně více příkladů takových výroků, uvedu však pouze dva. Jím vedený Jockey Club (a předpokládám, že s jeho souhlasem) potvrdil, že Dostihový spolek i s obnoveným vedením v roce 2011 provozoval závodiště bez toho, že by došlo ke ztrátě jeho dobré pověsti.

Odlišné tvrzení

Toto tvrzení je však přece diametrálně odlišné od názoru většiny dostihové veřejnosti. Stačí jen připomenout známé problémy s dráhou zhruba týden před konáním Velké pardubické. Bylo pak zbytečné ze strany vedení Dostihového spolku šířit kolem této záležitosti různé „spiklenecké“ teorie. Stačilo přitom jen málo: přiznat lidskou chybu. Osobně jsem večer před Velkou prošel její kurz a upozornil jsem na spoustu nedostatků, které mohly ohrozit regulérní průběh tohoto výjimečného dostihu. A při jejich odstraňování jsem osobně pomáhal.

Stačí také připomenout názor většiny dostihové odborné veřejnosti, že dráha byla vloni nejhorší za posledních dvacet let. A nejednou vyslovenou otázkou bylo, jestli dráha „vydrží“ dva dostihové dny, včetně vlastní Velké.

Mnozí majitelé a trenéři by pak určitě přispěli dalšími konkrétními a negativními příklady, které v žádném případě nepřispívaly k dobré pověsti Dostihového spolku a jeho vedení.

Nemohu se nezmínit ještě o jednom vyjádření Václava Luky. Na tiskové konferenci začátkem února se nechal slyšet: „Myslím si, že ani Josef Váňa neví, jaké zájmy vlastně zastupoval.“ Mluvil jsem s mnoha novináři, kteří tento výrok slyšeli a potvrdili mi jej. Přitom jsem se zhruba týden před tiskovou konferencí s Václavem Lukou sešel a informoval ho o lidech, kteří se mnou spolupracují. A byl překvapen, jací lidé za mnou stojí. Mluvil jsem s ním také o naší představě, že v budoucnu počítáme, že naše řady rozšíří další majitelé koní.

Čí zájmy hájí?

Jsem tvrdý chlap a život jde dál, bez ohledu na lidi typu Václava Luky. A jen na okraj mne napadlo, čí zájmy vlastně Václav Luka v Dostihovém spolku, anebo vlastně v Jockey Clubu ČR opravdu zastupuje. Možná by bylo zajímavé to vědět.

Veškeré aktivity v souvislosti s Dostihovým závodištěm v Pardubicích a jeho budoucností jsem podnikal společně se svými přáteli proto, aby mimo jiné znovu získalo dobrou pověst, aby se zde běhaly kvalitní a dobře dotované dostihy. A na kvalitní dráze. A to není jen můj zájem. Je to zájem i dalších koňáků, pro něž nejsou dostihy jen jakýmsi koníčkem, ale i prostředkem živobytí.

Josef Váňa, žokej a trenér

8.2.2012 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:
Na Dašické ulici v Pardubicích sice "jen" doutnalo jídlo, ale hasiči zachraňovali jeho obyvatele, který se nadýchal kouře.
8

Hasiči z bytu zachránili "kuchaře"

Pardubice - Ústí nad Labem

Druhé vítězství! Pardubice rozhodly opět po přestávce

Proč Jan Veselý nepřijel? Ale kde jsou ostatní?

Pardubice – Kdyby se konala celosvětová soutěž v basketbalových znalostech, figuroval by v konečném pořadí vysoko. A kdyby v ní byl podobor mládež, tak by své konkurenty zválcoval. Asistent trenéra české reprezentace LUBOMÍR RŮŽIČKA se totiž hlavně soustředí na vycházející hvězdy. Nicméně. „Měli bychom produkovat více perspektivních mladých hráčů,“ říká důrazně rovněž hlavní kouč Svitav. 

Financovaní sportu handicapovaných je až trapné

Pardubice – Tři v horkém křesle. Historie oddílu tělesně postižených sportovců Atletika Bez Bariér Pardubice se dá mapovat až do devadesátých let dvacátého století. Žijeme však současností a tak jsme vyzpovídali předsedkyni spolku Evu Hrdinovou a handicapované sportovce, české reprezentanty Jaroslava Petrouše a Martina Zacha.

Pernštejnská fortuna pošesté. Na nádvoří zámku zní opět folk

Pardubice – Pardubický zámek ještě dnes i zítra večer rozezvučí melodický folk. Pošesté se zde totiž koná letní hudební festival Pernštejnská fortuna. Včera diváci přišli na zpívajícího právníka Iva Jahelku a legendárního Ivana Hlase.

Zpráva OFS: Jak hlásit výsledky a fakta

Pardubice - Zveřejňujeme oficiální zprávu okresního fotbalového svazu, a to včetně rozlosování a doporučení, jak hlásit výsledky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení