VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vedení Dašic městu způsobilo velké škody, říká opozice

Dašice - Opoziční zastupitelé seskupení Změna pro Dašice kritizují bývalé i současné vedení města za to, že způsobilo Dašicím značné škody a nesnaží se o jejich nápravu.

30.3.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: archiv

Pozemky v exekuci

V některých případech se může jednat i o trestněprávní odpovědnost, radnice však otálí s jejich oznámením policii, řekli novinářům zastupitelé Alena Janáková a Petr Torhan. Vyjádření vedení města se nepodařilo získat, místostarosta Jan Foldyna (KSČM) již před časem odmítl poskytnout podklady k některým případům s tím, že jsou určeny pouze pro zastupitele.

Radnici představitelé dašické opozice vytýkají, že před pěti lety darovala místnímu podnikateli rozsáhlé pozemky, a přestože nesplnil podmínky dané darovací smlouvou, pozemky prodal a nezačal na nich budovat byty, město je nevymáhá zpět.

Přitom po několika obchodních transakcích jsou pozemky v současnosti v exekuci. „Doufám, že si je nebudeme muset kupovat zpět,“ prohlásil Petr Torhan.

Město podle opozičních zastupitelů také nevymáhá 1,6 milionu korun po stavební firmě BOSS, ačkoliv fakturu na tuto částku kvůli reklamacím a nesplnění smlouvy vystavilo již v roce 2008 a platnost by mohla být promlčena.

Radnice nakonec pověřila vymáháním sumy člověka, který firmu v 90. letech minulého století zakládal.

Dašice mají rovněž vracet několik milionů korun, neboť nedodržely podmínky evropské dotace na rekonstrukci kulturního domu. Podle právničky, kterou si město najalo, lze dovodit i trestněprávní a občanskoprávní odpovědnost bývalého starosty Ladislava Racka, neboť byl zřejmě porušen zákon o zadávání veřejných zakázek a průběh výběrových řízení byl zfalšován.

K podobným závěrům došla i komise města ustavená před časem zastupiteli k prošetření celé věci.

Trestní oznámení?

„Asi podáme trestní oznámení sami jako občané Dašic. Vedení města se na policii pravděpodobně neobrátí,“ řekla Alena Janáková.

Městu rovněž stále hrozí, že bude muset vrátit státní dotaci na výstavbu nájemních bytů. Suma by včetně očekávaného penále přesáhla 20 milionů korun. Pro město se zhruba 2500 obyvateli to představuje více než dvě třetiny ročních příjmů. Radnice požádala Finanční ředitelství v Praze o prominutí plateb.

(zr, čtk)

Autor: Redakce

30.3.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Okresní přebor: Přelovice otrávily Sezemicím posvícenské hody

Čtyřikrát museli za jediný den museli strážníci uklidňovat mladého muže pod vlivem omamných látek.

Feťáka krotili strážníci čtyřikrát za jediný den

Přelouč obrátila kormidlo na svojí stranu, Bohdanečtí rozhodli v závěru

Pardubice - Křest nového hřiště v Přelouči se vydařil. Krajské fotbalové soutěže se o víkendu hrály i na dalších trávnících.

Na Univerzitu Pardubice nastoupily děti

Pardubice – Na Univerzitu Pardubice (UPCE) včera nastoupili žáci základních a středních škol. Začal totiž týden, kdy mají jako studenti „dětské univerzity“ možnost si vyzkoušet pro ně netraditní aktivity na pěti fakultách univerzity. 

Krajský přebor: Holice zvládly přestřelku

Pardubice - Zápasy druhého kola pokračoval o víkendu krajský fotbalový přebor.

Sportovní park se za rok vrátí do Pardubic

Pardubice – Sportovní park Pardubice úspěšně navázal na loňský Olympijský park Pardubice, podle předběžných výpočtů ho navštívilo 105 tisíc lidí. „Jsme rádi, že jsme projekt letos opakovali, počítáme s ním i příští rok,“ uvedl primátor Pardubic Martin Charvát.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení