VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vedení Dostihového spolku prý nemá důvěru akcionářů

Pardubice - Podle Petráně je nutné vrátit na závodiště zahraniční koně, mohou přitáhnout sponzory

30.12.2011
SDÍLEJ:

POŘADATEL VELKÉ PARDUBICKÉ,- Dostihový spolekFoto: DENÍK/ Luboš Jeníček

Ztráta důvěry ve vedení společnosti. Tak hovoří někteří drobní akcionáři o současné situaci v Dostihovém spolku (DS) Pardubice.
Po neúspěchu stabilizačního plánu města, který počítal se zvýšením základního jmění společnosti, došlo v DS k personálním změnám. Odstoupil předseda představenstva a pardubický radní Jan Němec, kterého ve funkci nahradil Vladimír Tlučhoř. Do představenstva spolku byl navíc kooptován prezident Jockey Clubu Václav Luka.

Střet zájmů?

Právě tento krok vzbudil trochu pochyby. V ostatních evropských zemích totiž není příliš obvyklé, aby byl prezident Jockey Clubu ve vedení některého závodiště.

„Třeba ve Francii nebo Anglii by se to nemohlo stát. Ale tam je to trochu jinak nastavené,“ potvrdil Deníku bývalý předseda představenstva a poslanec za Věci veřejné Miroslav Petráň.

Určité pochybnosti vzbuzuje také další Lukova funkce. Je totiž jednatelem Dostihového závodiště Velká Chuchle. Otázkou je, zda se nejedná o střet zájmů. Český obchodní zákoník totiž neumožňuje být ve vedení dvou konkurenčních společností.

„Pokud bychom to brali na čistě obchodní bázi, tak by to nejspíš střet zájmů byl. Dostihy jsou ovšem zcela specifická oblast. Myslím, že závodiště v Pardubicích a ve Velké Chuchli si nijak nekonkurují. Navíc vím, že v zahraničí určité propojování závodišť funguje. Provoz pak může být levnější,“ nechal se slyšet Václav Luka.

Hlavním Lukovým motivem pro vstup do představenstva DS byla prý obava ze situace na pardubickém závodišti.
„Ve stájích máme 40 koní, které chceme posílat do Pardubic. Současná situace nás ale znepokojuje. Třeba v Chuchli funguje závodiště bez jediné koruny dluhu. A to není nijak podporováno městem či krajem. Rozhodně ale netoužím získat nějaké placené funkce,“ vysvětlil Luka.

Podle Miroslava Petráně by se nyní mohla situace zlepšit. Pardubický poslanec ale soudí, že by měl po předsedovi představenstva odejít rovněž současný management společnosti, ke kterému prý mnoho malých akcionářů nechová důvěru.

„Jan Němec udělal správně, když na svou funkci rezignoval. Poslední valná hromada DS bohužel skončila fiaskem. Nikdo z managementu společnosti nebyl schopen odpovědět na klíčové otázky o dalším směřování DS, které jsem položil,“ konstatoval Petráň.

Bez komunikace

Bývalý předseda představenstva Petráň byl v posledním roce s novým vedením DS ve sporu. To se totiž takřka úplně „odstřihlo“ od bývalého vedení, během jehož správy se DS dostal do špatné finanční situace.

„Vůbec se mnou v poslední době nekomunikovali. Je na pováženou, že vedení DS nereagovalo ani na mé doporučené dopisy. Ztratilo tím mnoho zahraničních kontaktů, protože naši partneři z ciziny byli zvyklí jednat se mnou,“ podotkl Petráň.

Podle pardubického poslance je nutné najít řešení složité situace DS do poloviny února, jinak by mohla být negativně ovlivněna příští dostihová sezona.
„Rozhodně je potřeba obnovit účast zahraničních koní. Jedině tak máme šanci přitáhnout také zahraniční sponzory. Je velká škoda, že při letošní Velké pardubické nepokračovala spolupráce s firmou IMG, která v roce 2010 zajišťovala přímý přenos do zahraničí. Tato smlouva mohla v dalších letech vynést miliony na zahraničním sponzoringu. Vím, že byl jako sponzor rozjednán dokonce francouzský výrobce letadel Airbus,“ dodal Petráň.

Lukáš Dubský

30.12.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Asistent trenéra reprezentace Lubomír Růžička.

Proč Jan Veselý nepřijel? Ale kde jsou ostatní?

Skupina tělesně postižených sportovců.

Financovaní sportu handicapovaných je až trapné

Pernštejnská fortuna pošesté. Na nádvoří zámku zní opět folk

Pardubice – Pardubický zámek ještě dnes i zítra večer rozezvučí melodický folk. Pošesté se zde totiž koná letní hudební festival Pernštejnská fortuna. Včera diváci přišli na zpívajícího právníka Iva Jahelku a legendárního Ivana Hlase.

Zpráva OFS: Jak hlásit výsledky a fakta

Pardubice - Zveřejňujeme oficiální zprávu okresního fotbalového svazu, a to včetně rozlosování a doporučení, jak hlásit výsledky.

Na pardubických Olšinkách bude sraz koček

Pardubice – Prostory ABC klubu na Olšinkách se v sobotu naplní chovateli koček a samozřejmě i jejich chlupatými svěřenci.

Pardubický festival plný jógy ukáže, že má jóga mnoho směrů

Pardubice – Zacvičit si jógu nebo se o ní alespoň něco dozvědět budou moci Pardubáci dnes na letním pardubickém festivalu jógy Surya yoga fest v Centru Kosatec. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení