VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VV: Zastaví hejtman dluhy v krajských nemocnicích?

Pardubice - Drobný: „I ČSSD si uvědomuje, že nalévání peněz do podniků bez absolutní kontroly je výsměchem všem, kteří poctivě platí daně.“

13.9.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Hejtman Pardubického kraje Radko Martínek vyhlásil válku dluhům v krajských nemocnicích.
Přelomové prohlášení zakazuje všem nemocnicím pod patronátem krajského úřadu od října letošního roku hospodařit bez ztráty.

Ukazuje se, že i sociální demokracie si uvědomuje, že nalévání peněz do podniků bez absolutní kontroly, jak je tomu již dlouhodobě činěno především v pardubické nemocnici, je výsměchem všem, kteří poctivě platí daně.

V čem je úskalí zadluženosti?

Po letech nehospodárného vedení krajských nemocnic, a to jak pod vedením ČSSD, tak i ODS a všech dalších koaličních partnerů, se prohlášení hejtmana jeví jako zcela racionální rozhodnutí.

Úskalí zadluženosti však spočívá v něčem jiném, a o tom prozatím nepadlo ani slovo. Samotné neakceptování dalšího zadlužení ještě neznamená, že se tak skutečně stane. Dokonce je více než pravděpodobné, že dluhy budou dále narůstat.

Snad nejsou dluhy nemocnic zkreslené

Důvodem je, krom dalších objektivních příčin, především neexistence osobních a finančních odpovědností managementu nemocnic a krajských úředníků.
V této souvislosti mi nedá se nezeptat, zda k takto odpovědným osobám nepatří i krajská radní zodpovědná za oblast zdravotnictví Markéta Tauberová?
V poslední době, kdy je problém krajských nemocnic konečně medializován a předkládán veřejnosti, je paní radní Tauberová tou poslední odpovědnou osobou, jejíž vyjádření v médiích postrádám.

Závěrem si dovoluji popřát panu hejtmanovi úspěch ve svém konání. Přestože se celé prohlášení může jevit jako předzvěst blížících se krajských voleb, k rychlému sešlápnutí brzdy v zadlužování nemocnic musí dojít.

Jenom doufejme, že zveřejněné částky celkového zadlužení krajských nemocnic nejsou zkreslené a celkový dluh již dávno nepřekročil únosnou mez. Mohlo by se totiž stát, že ne současná vládní koalice, ale krajská koalice (ČSSD, Koalice pro Pardubický kraj) pohřbí veřejné zdravotnictví v kraji.

Miroslav Drobný, krajský tajemník Věcí veřejných

13.9.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Okresní přebor: Přelovice otrávily Sezemicím posvícenské hody

Čtyřikrát museli za jediný den museli strážníci uklidňovat mladého muže pod vlivem omamných látek.

Feťáka krotili strážníci čtyřikrát za jediný den

Přelouč obrátila kormidlo na svojí stranu, Bohdanečtí rozhodli v závěru

Pardubice - Křest nového hřiště v Přelouči se vydařil. Krajské fotbalové soutěže se o víkendu hrály i na dalších trávnících.

Na Univerzitu Pardubice nastoupily děti

Pardubice – Na Univerzitu Pardubice (UPCE) včera nastoupili žáci základních a středních škol. Začal totiž týden, kdy mají jako studenti „dětské univerzity“ možnost si vyzkoušet pro ně netraditní aktivity na pěti fakultách univerzity. 

Krajský přebor: Holice zvládly přestřelku

Pardubice - Zápasy druhého kola pokračoval o víkendu krajský fotbalový přebor.

Sportovní park se za rok vrátí do Pardubic

Pardubice – Sportovní park Pardubice úspěšně navázal na loňský Olympijský park Pardubice, podle předběžných výpočtů ho navštívilo 105 tisíc lidí. „Jsme rádi, že jsme projekt letos opakovali, počítáme s ním i příští rok,“ uvedl primátor Pardubic Martin Charvát.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení