VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Výše poplatků za komunální odpad se nemění

Pardubice – Poplatek za svoz a likvidaci komunálního odpadu letos město zvyšovat nebude. Stejně jako loni tak Pardubáci za tyto služby zaplatí 500 korun za rok.

22.1.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Miroslav Fuchs

Poplatek je nutno uhradit do konce dubna. Při hromadných platbách je nutné vyplnit formulář pro hromadné platby, který je k dispozici na radnicích i na internetových stránkách jednotlivých městských obvodů.

„V roce 2013 očekáváme celkové náklady na odpadové hospodářství 73,5 milionu korun. V přepočtu to vychází na 839 korun za každého Pardubáka. Vzhledem k výši poplatku za svoz a likvidaci komunálního odpadu budou Pardubice systém odpadového hospodářství dotovat částkou 32 milionů korun z rozpočtu města," informoval Roman Slach z Odboru životního prostředí Magistrátu města Pardubic.

Celkové náklady zahrnují také svoz tříděného odpadu, provoz separačních dvorů či výsyp odpadkových košů.
„Město, stejně jako v uplynulých letech, připravilo i pro letošní rok širokou škálu osvobození od poplatku. Týká se to především dětí do šesti let, ale využijí jej i početné rodiny či senioři žijící v domovech důchodců," sdělil Roman Slach.

Osvobozené skupiny

Od ostatních měst se Pardubice liší především rozsahem osvobození.
„Nárok na osvobození však musí žadatelé ohlásit na úřad svého městského obvodu a doložit jej do patnácti dnů od chvíle, kdy jim tento nárok vznikl. Jinak i jim přijde do schránky složenka s textem Pětsetkorunčeských," dodal Roman Slach. 

Skupiny osvobozené od poplatků:
1. fyzické osoby, které v kalendářním roce nedovršily věku šesti let.
2. třetí a další nezaopatřené dítě, žijící ve společné domácnosti, pokud bude tato skutečnost prokazatelně doložena. U dětí nad 15 let jsou poplatníci povinni prokazatelně doložit, že se dítě připravuje na budoucí povolání.
3. fyzické osoby, které se po dobu šesti a více po sobě jdoucích měsíců v kalendářním roce zdržují v zahraničí.
4. fyzické osoby po dobu výkonu trestu odnětí svobody a vazby.
5. fyzické osoby žijící v domovech důchodců, ústavech sociální péče a obdobných zařízeních.
6. fyzické osoby, které mají ve vlastnictví stavbu, ve kterých není hlášena k trvalému pobytu žádná fyzická osoba, a zároveň mají všichni vlastníci trvalý pobyt ve městě Pardubice.
7. fyzické osoby, jestliže mají přechodný pobyt na území města po dobu kratší než dvanáct měsíců nebo pobývají na území města po dobu kratší než 12 měsíců.

Autor: Redakce

22.1.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Fotbalová Divize C: Živanice vyhrály 2:1 i doma

Studenti volí raději priváty. Chtějí soukromí a komfort.

Studenti volí raději priváty. Chtějí soukromí a komfort

Pardubice chystají novou stezku Vinice - stará vojenská plovárna

Pardubice – O tom, že jsou Pardubice opravdu městem cyklistů svědčí i další cyklostezka, která přibude v parku Vinice. Nová stezka Vinice – stará vojenská plovárna bude začínat u tenisových kurtů, které se nacházejí v ulici K Vinici, a povede podél střelnice až ke stávající komunikaci v bývalém vojenském areálu. Dlouhá bude necelý kilometr.

Obránce Pardubic Šejvl: Začali jsme aktivně, góly nás uklidnily

Pardubice – Trest pro Jiřího Pirocha znamenal vynucený zásah do složení obrany fotbalových Pardubic. Na pozici stopera se posunul Michal Surzyn, jako levý obránce se představil Dominik Fusek. Vedle nich nescházel stabilní člen obrany MARTIN ŠEJVL. 

Dominik Hašek se vrátil do Pardubic. U megaskluzavky pomáhal

Pardubice - Legendární hokejový brankář Dominik Hašek se vrátil do svých rodných Pardubic, aby se v sobotu zúčastnil akce Slide Czech neboli Po česku na zadku.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení