VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vysokoškoláci prvně v novém areálu, lidé ze sídliště se bojí

Pardubice - Náročné stěhování do nových prostor Fakulty chemicko–technologické má být postupné

8.12.2008
SDÍLEJ:

Nový areál Fakulty chemicko–technologické Univerzity Pardubice byl otevřenFoto: DENÍK/Tomáš Kubelka

Právě dnes se nastěhují první vysokoškoláci do nově vybudovaného areálu Fakulty chemicko–technologické Univerzity Pardubice, který vyrostl v prostorách univerzitního kampusu na Stavařově za více než 1,3 miliardy korun. „V celém areálu o rozloze 5 885 metrů čtverečních vzniklo 823 místností. Laboratoří se zázemím je tu 168,“ řekl rektor pardubické univerzity Jiří Málek.

„Stěhování do nových prostor bude postupné. Přesunout fakultu v polovině akademického roku včetně vybavení je velmi náročné a takřka nemožné. Proto počítáme s tím, že pravidelná výuka ve všech třech budovách soustředěných kolem akademického náměstí ve Studentské ulici začne až v letním semestru,“ informoval náš Deník proděkan Fakulty chemicko–technologické pro rozvoj Ladislav Svoboda.

Složitý přesun

„Přemístění řady přístrojů je technologicky hodně složité. Například jen přesunutí jednoho rentgenu ze současného sídla fakulty na náměstí Čsl. legií nás bude stát půl milionu korun,“ podotkl prorektor pardubické univerzity pro vnitřní záležitosti Jiří Cakl.
„Kdy budou nové prostory dovybaveny nábytkem, to v současné době nevíme. Výběrové řízení totiž napadl jeden z neúspěšných uchazečů o tuto zakázku. Momentálně je zablokováno na Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže v Brně,“ poznamenal rektor.

A jak chce univerzita řešit kritický nedostatek parkovacích míst? „V areálu, který má sloužit nejen 1800 vysokoškolským studentům, ale i vědě a výzkumu, vzniklo 241 nových parkovacích míst, z toho čtrnáct pro imobilní občany. Při výstavbě tělovýchovných zařízení v jihovýchodním cípu kampusu v Kunětické ulici přibyly další, takže nyní má univerzita 308 nových parkovacích míst, z toho devatenáct pro imobilní občany,“ prohlásil kvestor univerzity Milan Bukač.

„Je to katastrofa!“

„Má–li nový areál sloužit skoro dvěma tisícovkám vysokoškoláků, tak se mi zdá, že nějakých tři sta míst je žalostně málo. Už teď jsou parkoviště na sídlišti totálně přeplněná a řidiči jsou nuceni parkovat, kde se dá, dokonce i na chodnících. Vůbec si nedokážu představit, co zvýšení počtu studentů přinese. Pro nás, kteří tu bydlíme, to bude úplná katastrofa. Navíc mi celý areál připomíná stísněnou olympijskou vesnici,“ pravil obyvatel pardubického sídliště Sever. „A to ani nemluvím o nepořádku, prachu, špíně, hluku, rozkopaných, zničených silnicích a dalších komplikacích, které nám stavba od samého začátku přinášela,“ uzavřel.

Autor: Tomáš Dvořák

8.12.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Do Pardubic míří světová plochodrážní esa, pojede i domácí jezdec Milík

Obyvatele Pardubického kraje nejvíc trápí neutěšené silnice.

Obyvatele Pardubického kraje nejvíc trápí neutěšené silnice

Ve středu představíme prvňáky ze ZŠ Prodloužená v Pardubicích

Pardubice - Ve středu 20. září přinese Pardubický deník čtenářům druhý díl svého nového seriálu Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

Měl chuť je roztrhnout, jak hada

Pardubice - Pardubičky po trapasu. Pilař nařkl hráče ze znevážení klubu. I tak se dají stručně shrnout ohlasy z fotbalového víkendu.

Jeden šmejd do vazby, policie ale stíhá celou skupinu těchto hyen

Pardubice - Podle policistů si tito "podomní obchodníci" z některých seniorů udělali doslova finanční ústav.

Další Hovory o Pardubicku ukáží staré město

Pardubice – První poprázdninové a v pořadí už 279. Hovory o Pardubicku zítra nabídnou sérii několika filmů, ve kterých je zachycena podoba Pardubic v minulosti.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení