VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Žáci pardubického sportovního gymnázia si hodně polepší

Pardubice – V budově pardubického sportovního gymnázia se nyní dokončují nové toalety za tři miliony korun.

3.9.2014 2
SDÍLEJ:

Sporotovní gymnázium PardubiceFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

„Kraj však již nyní připravuje investice do suterénu budovy školy, kde vznikne moderní rehabilitační centrum za necelých osm milionů korun. Škola se rovněž dočká výměny oken a zateplení fasády. Rekonstrukcí projdou i sociální zařízení a umyvárny v tělocvičnách," prozradil mluvčí pardubického krajského úřadu Jakub Rychtecký.

Kraj se rozhodl pro komplexní opravy

„Po důkladné prohlídce prostor rehabilitace jsme se rozhodli pro jejich komplexní rekonstrukci. V projektu počítáme s výměnou stávající nevyhovující sauny a vytvořením potřebného zázemí, vyšší kapacitu budou mít rovněž sprchy. Regenerace pro sportovce bude nově doplněna také o parní lázeň a Kneippův chodník," vysvětlil investiční plány do zázemí pro sportovce hejtman Martin Netolický.

Ten se pro výraznější investice do školy rozhodl po její návštěvě na přelomu roku.

Nové zázemí bude 
i v tělocvičně

„Jedná se o výběrovou sportovní školu, se kterou ministerstvo i Česká unie sportu do budoucna počítá s jako velmi perspektivní. Nechceme se pouze chlubit sportovními výsledky našich talentovaných sportovců, je třeba jejich tréninkový proces podpořit také odpovídajícím zázemím," zdůraznil hejtman.

Kompletní rekonstrukce rehabilitace bude zahrnovat také položení nové dlažby a obkladů, sanitární techniky, výměnu suterénních okenních výplní, provedení rekonstrukce rozvodů vody, odpadů, elektroinstalace včetně svítidel a topného systému. Je třeba rovněž vyměnit vzduchotechniku a zbavit prostor vlhkosti. „Chtěli bychom, aby rehabilitační centrum mohla využívat i veřejnost. Příjmy ze vstupného by mohly posílit rozpočet školy," informoval náš Deník Martin Netolický.
Nyní kraj připravuje soutěž, práce by mohly začít v první polovině příštího roku.

Krajští radní již vyhlásili veřejnou zakázku na rekonstrukci sociálního zařízení tělocvičny. Zde chce kraj začít ještě letos.

„Náklady na rekonstrukci předpokládáme okolo tří milionů korun. V projektu počítáme s kompletní rekonstrukcí místnosti sociálního zařízení, umýváren a šaten v budově tělocvičny, ale také umývárny při malé tělocvičně v hlavní budově školy. Projekt zároveň řeší systém odvětrávání těchto uzavřených prostor, nyní je odvětrávání nedostačující," poznamenala krajská radní zodpovědná za investice a majetek Ludmila Navrátilová.

Výměna oken a zateplení budov

Kraj vedle toho počítá i s výměnou oken a zateplením budovy školy i tělocvičny. Chtěl by na to použít dotační peníze z Operačního programu Životní prostředí.

O možnostech jejich získání bude mít jasno do konce letošního roku. „Předběžné náklady jsou odhadnuty na 38,5 milionu korun," upřesnil Jakub Rychtecký.

Autor: Redakce

3.9.2014 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Asistent trenéra reprezentace Lubomír Růžička.

Proč Jan Veselý nepřijel? Ale kde jsou ostatní?

Skupina tělesně postižených sportovců.

Financovaní sportu handicapovaných je až trapné

Pernštejnská fortuna pošesté. Na nádvoří zámku zní opět folk

Pardubice – Pardubický zámek ještě dnes i zítra večer rozezvučí melodický folk. Pošesté se zde totiž koná letní hudební festival Pernštejnská fortuna. Včera diváci přišli na zpívajícího právníka Iva Jahelku a legendárního Ivana Hlase.

Zpráva OFS: Jak hlásit výsledky a fakta

Pardubice - Zveřejňujeme oficiální zprávu okresního fotbalového svazu, a to včetně rozlosování a doporučení, jak hlásit výsledky.

Na pardubických Olšinkách bude sraz koček

Pardubice – Prostory ABC klubu na Olšinkách se v sobotu naplní chovateli koček a samozřejmě i jejich chlupatými svěřenci.

Pardubický festival plný jógy ukáže, že má jóga mnoho směrů

Pardubice – Zacvičit si jógu nebo se o ní alespoň něco dozvědět budou moci Pardubáci dnes na letním pardubickém festivalu jógy Surya yoga fest v Centru Kosatec. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení