VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Žáci školy Svítání vítali jaro. A prodávali kachny pro Afriku

Pardubice - Součástí akce Jaro na poště byla i sbírka pro Ugandu a na projekt Kachny pro učitele

24.3.2013
SDÍLEJ:

Součástí akce Jaro na poště byla i sbírka pro Ugandu a na projekt Kachny pro učiteleFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Na třetí jarní den připravila Základní škola a Praktická škola Svítání  ve spolupráci s Českou poštou Pardubice 2 tradiční akci zvanou Jaro na poště.

Kupte si kachnu 
a pomozte Ugandě!

Jako loni, i letos byla součástí akce sbírka pro Ugandu, jejíž výtěžek bude věnován na projekt Kachny pro učitele zaměřený na podporu rozvoje vzdělání a praktických dovedností místních dětí.
„Loni jsme uspořádali sbírku na kozy a slepice. Vybralo se celkem 20 tisíc korun. Kozy a slepice pak pod dohledem naší paní ředitelky, senátorky Miluše Horské putovaly do Ugandy. Letos jsme se rozhodli zorganizovat sbírku na kachny," sdělila zástupkyně ředitelky Základní školy a Praktické školy Svítání Markéta Hujerová.

„Zakoupené kachny zašleme do školy v Ugandě, aby se místní děti mohly naučit lépe hospodařit a měly větší možnosti získat zaměstnání. Část vybraných peněz bude určena na platy učitelů této školy," řekla Markéta Hujerová.

I přes mrazivé počasí zasvitlo jaro

I když venku stále vládne zima, přesto si na poště všichni užívali příjemnou atmosféru.
„Škola Svítání nám i přes mrazivé počasí přinesla vše, co k jaru patří. Slunce, které mají ve znaku a zároveň slunce, které vyzařuje z jejich tváří," konstatoval radní Pardubického kraje Pavel Šotola.
Pro návštěvníky si žáci školy a jejich učitelé připravili pestrý program, který začal vystoupením muzikoterapeu᠆tického sboru Svítání.

Svůj talent předvedly i malé tanečnice z Mateřské školy Odborářů Pardubice, břišní tanečnice z tanečního souboru Svítání nebo Dívka v modrém. Malé návštěvníky bavily pohádkové bytosti a mezi hosty se objevil také frontman kapely Vypsaná fiXa Márdi.
Nechyběl ani velikonoční jarmark se širokou nabídkou výrobků z dílny školy Svítání. Zájemci měli opravdu z čeho vybírat. Připraveny pro ně byly například zdobené kraslice, dekorační svíčky, různé obrázky nebo náušnice. Prodejní výstava se bude konat i v týdnu od 25. do 29. března.

Potřebují pomoc a sami podporují jiné

„Na této akci se mi líbí především to, že škola Svítání, která sama potřebuje pomoc, pomáhá tímto způsobem dál. To je na tom to nejcennější," podotkl při zahájení programu šéfredaktor Pardubického deníku Tomáš Dvořák.
„Je skvělé, že škola podporuje i ty, kteří jsou ještě ve složitější situaci a snaží se udělat něco i pro ostatní. Vnímání neziskových organizací je velmi důležité, protože dnešní doba je nastavená na individualismus a materiální zabezpečení jednotlivce, což společnost svým způsobem deformuje," uvedl krajský radní Pavel Šotola, jehož slova potvrdil i náměstek pardubické primátorky Jindřich Tauber: „V dnešní době je skoro neuvěřitelné, že Svítání jako organizace, která sama nemá přebytečné finanční prostředky, se i přesto rozhodla pomoci jiným."

Iveta Koubková

Autor: Redakce

24.3.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jak reklamovat koupený dům či byt

Legendární "lávka" a nej... sezemický močák.
34

Legendární "lávka" a nej... sezemický močák

Pernštejnská fortuna lidi láká, přesto je budoucnost nejistá

Pardubice – Folkový festival Pernštejnská fortuna vznikl před pěti lety na pardubickém zámku jako jeden z vrcholů oslav Pernštejnského roku. Hlavní impulz jeho zrodu daly folkové koncerty na Příhrádku, které před deseti lety začala pořádat skupina Marien pro oživení této části historického centra města pouličním muzicírováním. 

Charme Look obhájil srpnové kvalifikační vítězství

Pardubice - Vítězem třetí kvalifikace na 127. Velkou pardubickou je opět Charme Look. Obhájil tak své loňské vítězství v tomto srpnovém dostihu a opět šel stylem start – cíl. K titulu vítěze jej přivedl jeho parťák z vítězné Velké pardubické žokej Jan Faltejsek, který v Pardubicích vybojoval hattrick.

„Film je velká alchymie,“ říká producent Miroslav Šmídmajer

Pardubice - Jako producent se Miroslav Šmídmajer podílel na více než desítce filmů, naposledy na Kleinových Básnících či Dvojnících v hlavní dvojroli s Ondřejem Sokolem. Má za sebou i řádku realizovaných scénářů, dokumentárních filmů a pustil se několikrát i do režie celovečerních filmů. Svůj nejnovější snímek Miluju Tě modře uvedl osobně v pátek v Pardubickém letním kině.

Help Jam Fest tentokrát podpoří Ondřeje

Pardubice - Hudba spojuje, hudba pomáhá. To je motto projektu Help Jam Fest, který se odehraje v neděli na venkovní stage Sportovního parku Pardubice 2017 v parku Na Špici. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení