VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zastupitelé prominuli dluh Základní a Praktické škole

Pardubice - Jde o kompromis, který má pomoci narovnat vztahy s krajem, říká náměstek primátorky.

19.12.2010
SDÍLEJ:

Primátorka Štěpánka Fraňkková a Jindřich TauberFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Pardubičtí zastupitelé se rozhodli prominout dluh Základní a Praktické škole Klášterní.
„V současné době se pohybuje kolem 1,6 milionů korun,“ upřesnil náměstek pardubické primátorky Jindřich Tauber z ČSSD.
„Jde o kompromisní řešení, které má pomoci narovnat vztahy s Pardubickým krajem z minulého období,“ konstatoval Jindřich Tauber.

„Tento dluh vznikl proto, že od 1. ledna roku 2006 město navyšovalo nájemné ve svých nebytových prostorách. Školy zřizované krajem umístěné v městských budovách odmítly toto navýšení nájmu akceptovat, kromě Základní a Praktické školy Klášterní. Paní ředitelka sice smlouvu podepsala, ale kraj ji odmítl proplatit,“ vysvětlil náměstek pardubické primátorky.

„Město se rozhodlo kraj zažalovat. Asi bychom byli i úspěšní, ale nakonec jsme se s krajem dohodli a upřednostili narovnání vztahů po dobrém,“ řekla pardubická primátorka Štěpánka Fraňková ze Sdružení pro Pardubice.

„Součástí velkého balíku dohod je i to, že kraj se bude podílet na financování Sociálních služeb města Pardubic, které jsou městskou organizací. Pardubický kraj nebyl v minulosti spokojen s tím, jak Sociální služby města Pardubic fungují, a proto na ně nepřispíval potřebnou částkou. Po důkladných kontrolách v nich město provedlo několik změn včetně obměny vedení, což byl pro kraj dostatečný signál, aby organizaci přispěl 15 miliony korun za rok 2009 a 2010.

Na rok 2011 to budou 3,4 miliony korun, které odpovídají nákladům na domov se zvláštním režimem. Protože jde o zařízení, které pečuje o mentálně postižené a klienty s Alzheimerovou chorobou z různých míst regionu, nikoliv jen z našeho města, bude jej kraj podporovat,“ podotkla pardubická primátorka.

„V dohodách je zahrnut i příspěvek kraje na provoz infocentra Pardubice Region Tourism ve výši 2,1 milionů korun a závazek kraje přispívat na chod Východočeského divadla a Komorní filharmonie Pardubice, které zřizuje město a naopak povinnost města podpořit krajskou knihovnu. Ta v podstatě supluje i funkci městské knihovny,“ nechala se slyšet Štěpánka Fraňková.

19.12.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Obyvatele Pardubického kraje nejvíc trápí neutěšené silnice.

Obyvatele Pardubického kraje nejvíc trápí neutěšené silnice

Naši prvňáci

Ve středu představíme prvňáky ze ZŠ Prodloužená v Pardubicích

Měl chuť je roztrhnout, jak hada

Pardubice - Pardubičky po trapasu. Pilař nařkl hráče ze znevážení klubu. I tak se dají stručně shrnout ohlasy z fotbalového víkendu.

Jeden šmejd do vazby, policie ale stíhá celou skupinu těchto hyen

Pardubice - Podle policistů si tito "podomní obchodníci" z některých seniorů udělali doslova finanční ústav.

Další Hovory o Pardubicku ukáží staré město

Pardubice – První poprázdninové a v pořadí už 279. Hovory o Pardubicku zítra nabídnou sérii několika filmů, ve kterých je zachycena podoba Pardubic v minulosti.

Japonská delegace v Pardubicích

Pardubice – Rektor partnerské japonské Matsumoto University Hiroyuki Sumiyoshi v doprovodu profesorky z Fakulty managementu Yoriko Masuyama jednal včera na Univerzitě Pardubice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení