VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zastupitelé prominuli dluh Základní a Praktické škole

Pardubice - Jde o kompromis, který má pomoci narovnat vztahy s krajem, říká náměstek primátorky.

19.12.2010
SDÍLEJ:

Primátorka Štěpánka Fraňkková a Jindřich TauberFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Pardubičtí zastupitelé se rozhodli prominout dluh Základní a Praktické škole Klášterní.
„V současné době se pohybuje kolem 1,6 milionů korun,“ upřesnil náměstek pardubické primátorky Jindřich Tauber z ČSSD.
„Jde o kompromisní řešení, které má pomoci narovnat vztahy s Pardubickým krajem z minulého období,“ konstatoval Jindřich Tauber.

„Tento dluh vznikl proto, že od 1. ledna roku 2006 město navyšovalo nájemné ve svých nebytových prostorách. Školy zřizované krajem umístěné v městských budovách odmítly toto navýšení nájmu akceptovat, kromě Základní a Praktické školy Klášterní. Paní ředitelka sice smlouvu podepsala, ale kraj ji odmítl proplatit,“ vysvětlil náměstek pardubické primátorky.

„Město se rozhodlo kraj zažalovat. Asi bychom byli i úspěšní, ale nakonec jsme se s krajem dohodli a upřednostili narovnání vztahů po dobrém,“ řekla pardubická primátorka Štěpánka Fraňková ze Sdružení pro Pardubice.

„Součástí velkého balíku dohod je i to, že kraj se bude podílet na financování Sociálních služeb města Pardubic, které jsou městskou organizací. Pardubický kraj nebyl v minulosti spokojen s tím, jak Sociální služby města Pardubic fungují, a proto na ně nepřispíval potřebnou částkou. Po důkladných kontrolách v nich město provedlo několik změn včetně obměny vedení, což byl pro kraj dostatečný signál, aby organizaci přispěl 15 miliony korun za rok 2009 a 2010.

Na rok 2011 to budou 3,4 miliony korun, které odpovídají nákladům na domov se zvláštním režimem. Protože jde o zařízení, které pečuje o mentálně postižené a klienty s Alzheimerovou chorobou z různých míst regionu, nikoliv jen z našeho města, bude jej kraj podporovat,“ podotkla pardubická primátorka.

„V dohodách je zahrnut i příspěvek kraje na provoz infocentra Pardubice Region Tourism ve výši 2,1 milionů korun a závazek kraje přispívat na chod Východočeského divadla a Komorní filharmonie Pardubice, které zřizuje město a naopak povinnost města podpořit krajskou knihovnu. Ta v podstatě supluje i funkci městské knihovny,“ nechala se slyšet Štěpánka Fraňková.

19.12.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Dopravní nehoda mezi Živanicemi a Břehy.
4

Auto na boku i v příkopě

Ilustrační foto

Centrem Pardubic tekla voda. Neprasklo potrubí, odkaluje se

Usnul a neví kde, věci mu vzal, neví kdo

Pardubice/Praha - Usnout na veřejnosti se v České republice prostě "vyplatí".

Záchranáři čekají na nové výjezdové základny

Pardubický kraj – K patnácti stovkám lidí, jejichž zdraví a život je v ohrožení, vyráží během roku záchranáři, sestry a řidiči z holické základny zdravotnické záchranné služby (ZZS). Už na výjezdu ze stanice se ale potýkají s komplikacemi, které je stojí cenné vteřiny. 

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipnější pomsty za špatné parkování. Někdy je trest až krutý

Zaparkování auta je poměrně jednoduchý úkon, který ale někteří jedinci dokážou odfláknout vrcholným způsobem. Ať už jde o nedostatek trpělivosti, zkušeností nebo čistou lhostejnost ke svému okolí, někteří řidiči si svým chováním koledují o potrestání. A někdy ho i dostanou. A někdy je to i vtipné.

Orctová i Příhoda z koně ani trůnu nespadli

Pardubice – Přehlídka umu a krásy… Po čtyři dny žilo pardubické závodiště mistrovstvím České republiky ve všestrannosti. S rozmary počasí, ale především s náročností soutěže se nejlépe vypořádali Miloslav Příhoda a Eliška Orctová. Ve svých kategoriích obhájili tituly.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení