VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zastupitelé prominuli dluh Základní a Praktické škole

Pardubice - Jde o kompromis, který má pomoci narovnat vztahy s krajem, říká náměstek primátorky.

19.12.2010
SDÍLEJ:

Primátorka Štěpánka Fraňkková a Jindřich TauberFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Pardubičtí zastupitelé se rozhodli prominout dluh Základní a Praktické škole Klášterní.
„V současné době se pohybuje kolem 1,6 milionů korun,“ upřesnil náměstek pardubické primátorky Jindřich Tauber z ČSSD.
„Jde o kompromisní řešení, které má pomoci narovnat vztahy s Pardubickým krajem z minulého období,“ konstatoval Jindřich Tauber.

„Tento dluh vznikl proto, že od 1. ledna roku 2006 město navyšovalo nájemné ve svých nebytových prostorách. Školy zřizované krajem umístěné v městských budovách odmítly toto navýšení nájmu akceptovat, kromě Základní a Praktické školy Klášterní. Paní ředitelka sice smlouvu podepsala, ale kraj ji odmítl proplatit,“ vysvětlil náměstek pardubické primátorky.

„Město se rozhodlo kraj zažalovat. Asi bychom byli i úspěšní, ale nakonec jsme se s krajem dohodli a upřednostili narovnání vztahů po dobrém,“ řekla pardubická primátorka Štěpánka Fraňková ze Sdružení pro Pardubice.

„Součástí velkého balíku dohod je i to, že kraj se bude podílet na financování Sociálních služeb města Pardubic, které jsou městskou organizací. Pardubický kraj nebyl v minulosti spokojen s tím, jak Sociální služby města Pardubic fungují, a proto na ně nepřispíval potřebnou částkou. Po důkladných kontrolách v nich město provedlo několik změn včetně obměny vedení, což byl pro kraj dostatečný signál, aby organizaci přispěl 15 miliony korun za rok 2009 a 2010.

Na rok 2011 to budou 3,4 miliony korun, které odpovídají nákladům na domov se zvláštním režimem. Protože jde o zařízení, které pečuje o mentálně postižené a klienty s Alzheimerovou chorobou z různých míst regionu, nikoliv jen z našeho města, bude jej kraj podporovat,“ podotkla pardubická primátorka.

„V dohodách je zahrnut i příspěvek kraje na provoz infocentra Pardubice Region Tourism ve výši 2,1 milionů korun a závazek kraje přispívat na chod Východočeského divadla a Komorní filharmonie Pardubice, které zřizuje město a naopak povinnost města podpořit krajskou knihovnu. Ta v podstatě supluje i funkci městské knihovny,“ nechala se slyšet Štěpánka Fraňková.

19.12.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jarmila Zbořilová, ředitelka Komorní filharmonie Pardubice.

Ředitelka filharmonie: Připravili jsme neskutečně chutné menu

Ilustrační foto

Krajský přebor: Slunečný víkend, v Přelouči však přišla mračna

„Zuška“ se zítra předvede v plenéru

Pardubice – Základní umělecká škola Pardubice-Polabiny se zítra připojí k celostátní akci ZUŠ OPEN 2017, kterou za podpory Nadace Magdalény Kožené pořádají základní umělecké školy po celé České republice.

Loučení bylo vítězné. Nejen pro Kudrnu...

Pardubice – Po děkovačce ještě letěl nad hlavy spoluhráčů. Záložník Petr Kudrna totiž odehrál svůj poslední druholigový zápas. Rozhodl se pro změnu „zaměstnání" – nastupuje do rodinné firmy. „Dám se na pracovní cestu v dědově firmě. Fotbal na profesionální úrovni už nechám být," vysvětloval po utkání sedmadvacetiletý záložník.

Tady strávil mládí Donald Trump

Donald Trump, nový prezident USA, nebyl vždy miliardářem. Neměl v New Yorku mrakodrap a nejezdil těmi nejdražšími vozy. V New Yorku se narodil a mládí strávil v tomto malém cihlovém domě.

V Pardubicích přibude další psí park

Pardubice - Krajské měto bude mít druhý psí park. První byl otevřen před dvěma lety v dubinské Blahoutově ulici, druhý bude v trojúhelníku trolejbusové točny u polabinské polikliniky v ulici Kosmonautů.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies