VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zastupitelé vládnoucí koalice asi nepochopili, že si nemohou dovolit úplně vše, říká Krejčíř

Pardubice - Lídr opoziční ODS: „Nejnovější skandál zastupitele Miloslava Bajera je zřejmě jen dalším důkazem před volbami slibovaného nového stylu ve vedení pardubické radnice.“

29.1.2011 7
SDÍLEJ:

Alexandr KrejčířFoto: DENÍK/ Luboš Jeníček

Někteří zastupitelé současné vládnoucí koalice na pardubické radnici si zřejmě začínají myslet, že si mohou dovolit úplně vše.
Asi ještě nepochopili, že mandát, který od voličů ve volbách získali, automaticky neznamená záruku postů neomezených vládců ve městě.
Koalice toho stihla už opravdu dost

Za poměrně krátkou dobu od komunálních voleb už toho pečlivě semknutá vládnoucí koalice stihla opravdu dost.
Nejprve vesele kupčilo s mandáty sdružení Pardubáci, které s velkou dávkou drzosti „upravilo“ vůli voličů k obrazu svému. Na to plynule navázala sociální demokracie s úplatkářskou aférou zastupitele a chvilkového dubinského starosty s problematickou minulostí Jána Kasiče.
Všichni společně se pak za vydatné pomoci Sdružení pro Pardubice pustili do dosazování některých kontroverzních osobností do orgánů městských společností.

Nejnovější skandál, který je zřejmě jen dalším důkazem před volbami slibovaného nového stylu ve vedení pardubické radnice, představuje zkratovité jednání reprezentanta Sdružení pro Pardubice Miloslava Bajera (na archivním snímku). Ten se rozhodl hodně svérázně vyřešit své dlouhodobé problémy s městskou policii. Nevím, jestli je to zrovna ten nejsprávnější příklad řešení konfliktu – najet autem do jednoho ze strážníků, a to ve chvíli, kdy se někdo rozhodne parkovat svůj vůz tam, kde nemá co dělat, byť by to bylo v blízkosti jeho oblíbené kavárny.

Není to dobrý signál pro voliče

Pokud chce Miloslav Bajer své osobní potíže neustále řešit tímto způsobem, nejsem si jist, zda je to dobrý signál pro voliče a vůbec pro celé město Pardubice. Jestliže je to zatím to jediné, co viditelného v pozici zastupitele města učinil, jde o opravdu smutný příběh.
Záznam, který má městská policie k dispozici, pana Bajera jasně usvědčuje z toho, že do strážníka najel úmyslně.

Domnívám se, že jeho trapné výmluvy, že městského policistu před sebou nezahlédl, nemohou snad před nikým soudným obstát. A pokud strážníka skutečně, jak tvrdí, neviděl, měl by raději rychle vrátit řidičský průkaz nebo navštívit kurzy autoškoly.

Neměl by utíkat před zodpovědností

Jestliže má zastupitel Bajer problém s tím, jak v současné době funguje zásobování podniků na třídě Míru, měl by se místo neustálých tahanicí se strážníky městské policie zabývat něčím mnohem prospěšnějším.

V pozici zastupitele současné vládnoucí koalice na radnici má přece jedinečnou šanci s tímto problémem něco sám dělat a ne se pouze stavět do pozice věčného kritika stávajících poměrů.

Pan Bajer by také neměl utíkat před zodpovědností za svůj čin, který spáchal. Věřím, že policie celou událost náležitě prošetří.
Spravedlnost by přece měla platit pro všechny, dokonce i pro zastupitele současné vládnoucí koalice. Ta zcela jistě vyvodí z této další aféry patřičné důsledky.

Vždyť primátorkou města je nyní Štěpánka Fraňková, lídryně Sdružení pro Pardubice, které Miloslava Bajera do zastupitelstva nominovalo. Otázkou je, zda teď nebude mít až příliš starostí jako členka představenstva Dostihového spolku, který pod vedením jejího stranického kolegy Miroslava Petráně nemá zrovna nejlepší pověst…

Alexandr Krejčíř, Zastupitel města Pardubic za ODS

29.1.2011 VSTUP DO DISKUSE 7
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Studánka se chce do dvou let vrátit do ŽBL

setkání majitelů zahradních, parkových a modelových železnic.

Víkend v Rosicích: v zahradě železnice a na kolejích Hurvínek

Pardubickou Dubinu protne cyklostezka. Povede napříč sídlištěm

Pardubice – Ve městě přibude cyklostezka, protne jedno z největších pardubických sídlišť. „Město vypsalo výběrové řízení na zhotovitele stavby cyklostezky, která povede centrální osou sídliště Dubina, severovýchod – jihovýchod,“ uvádí mluvčí Magistrátu města Pardubic Iveta Koubková.

Házenkářský memoriál večer vystřídá posvícenská zábava

Opatovice nad Labem – Opatovický oddíl národní házené pořádá na svém hřišti v sobotu již 35. ročník memoriálu Jaroslava Dostála a Karla Dvořáka. Klání začíná v 8:30 hodin. 

V kufru auta vezli pytel trávy. A nešlo o senoseč

Pardubický kraj - Vezeme deset kilo technického konopí, hájila se osádka osobního auta… Jenže hlídku celníků o tom nepřesvědčila.

Hasiči v Dolním Jelení oslaví 95 let od založení sboru

Dolní Jelení - Dorazí také Návštěvníci a výhled bude z jeřábu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení