VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Závodiště chce parkoviště na místě pozemků armády

Pardubice - Podle ředitele Jiřího Kunáta by nová parkovací místa vyřešila většinu akcí

23.1.2008
SDÍLEJ:

Budoucí parkoviste?Foto: DENÍK/Tomáš Kubelka

Letitý problém s parkováním na dostihovém závodišti v Pardubicích by mohl mít řešení.

V sousedství známého areálu se nachází nevyužité vojenské pozemky, které by mohly tomuto účelu posloužit. Na jejich místě by mohly vzniknout stovky parkovacích míst. „Pardubickému závodišti, které je rodinným stříbrem města, skutečně chybí parkovací plochy. Máme s tím problémy při pořádání jednotlivých akcí,“ říká ředitel závodiště Jiří Kunát. „Jestli chceme dostat do areálu návštěvníky, je přirozené, že jim musíme vytvořit alespoň přijatelné podmínky pro to, aby mohli důstojně zaparkovat v bezprostřední blízkosti a v klidu se do našeho areálu dostat.“ Podle Jiřího Kunáta se přímo nabízí využít pozemky v bezprostřední blízkosti závodiště. „V současné době ještě patří armádě, ale my už jsme komunikovali s městem, aby radnice požádala o převedení těchto pozemků na město. Nyní jsou na těchto pozemcích náletové dřeviny typu akát a černý bez, a vykácením náletového porostu by vznikly plochy, které by se nechaly využít pro parkování.“

Pokud se na pardubickém dostihovém závodišti koná větší akce, nastává problém s parkováním návštěvníků. Podle jeho ředitele Jiřího Kunáta se ale nabízí na vyřešení tohoto dlouhotrvajícího problému nevyužité armádní pozemky mezi vlečkou a silnicí vedoucí k bráně závodiště. Dnes se zde nachází nálet dřevin, který by mohl uvolnit místo pro parkovací stání.

„Není to jenom o tom, že bychom chtěli jen kácet. Naopak vznikem parkoviště - po dohodě se zahradními architekty, kteří se zabývají touto problematikou - bychom chtěli stromy zase dosázet. Protože zeleň neodmyslitelně k pardubickému závodišti patří,“ říká Jiří Kunát.

Pět set stání

Dostihové závodiště se nachází hned vedle letiště se smíšeným provozem a armáda výhledově počítá i s vybudováním velké logistické základny. Pozemky, o něž se Jiří Kunát zajímá, by však údajně neměly být v kolizi se záměry vojáků. „Je to prostor, který leží hned vedle příjezdové komunikace před vstupem. To znamená, že je z jedné strany vymezen vlečkou, z druhé strany příjezdovou komunikaci. Takže jsou to pozemky, které se nedají v podstatě jinak využít,“ popisuje situaci ředitel závodiště. Odhaduje přitom, že na místě vykácené náletové zeleně by se vešlo až na pět set parkovacích míst. „Je to dost. Samozřejmě jsou akce typu Velká pardubická, kterou by realizace tohoto projektu nezachránila, protože stejně bude mít svůj zvláštní režim i parkovací režim. Ale po druhé stránce by nám to velice pomohlo. Troufám si tvrdit, že vznikem tohoto parkoviště bychom měli vyřešeny všechny další sportovní akce, které pořádáme na pardubickém závodišti,“ soudí Jiří Kunát.

Město v minulých letech již získalo několik armádních areálů s pozemky a budovami. A to i na samotném letišti, kde radnice spolu s krajem plánuje rozvoj zázemí pro civilní letištní provoz. Převody však neprobíhaly nijak svižně.

23.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Skupina tělesně postižených sportovců.

Financovaní sportu handicapovaných je až trapné

Spirituál kvintet hrál poprvé na hradě Střekov, přišlo tisíc lidí.

Pernštejnská fortuna pošesté. Na nádvoří zámku zní opět folk

Zpráva OFS: Jak hlásit výsledky a fakta

Pardubice - Zveřejňujeme oficiální zprávu okresního fotbalového svazu, a to včetně rozlosování a doporučení, jak hlásit výsledky.

Na pardubických Olšinkách bude sraz koček

Pardubice – Prostory ABC klubu na Olšinkách se v sobotu naplní chovateli koček a samozřejmě i jejich chlupatými svěřenci.

Pardubický festival plný jógy ukáže, že má jóga mnoho směrů

Pardubice – Zacvičit si jógu nebo se o ní alespoň něco dozvědět budou moci Pardubáci dnes na letním pardubickém festivalu jógy Surya yoga fest v Centru Kosatec. 

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení