VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Změny schválili i přes nesouhlas hygieniků

Pardubice - „Hrozí, že by firma Foxconn mohla opustit Pardubice,“ pravil primátor Jaroslav Deml.

24.6.2010 9
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Pardubičtí zastupitelé schválili změny územního plánu vedle překladiště Starzone v Černé za Bory. Celkem jednohlasně tak učinili, přestože Krajská hygienická stanice Pardubického kraje (KHS PK) s vybudováním parkoviště kamionů nesouhlasí.

„Na tuto lokalitu bylo stanovisko od hygieny už dvakrát záporné. Proto se obávám, že i když zastupitelé změnu plánu schválí, tak to KHS PK zamítne,“ vysvětlila hlavní architektka Pardubic Petra Nacu.

Nejedná se o první problém kolem Starzone. Překladiště stále není zkolaudované, protože hygienici zjistili, že provoz překračuje hlukové limity.

„Byl jsem se na místě podívat v nočních hodinách a ten hluk ze Starzone příliš slyšet nebyl, mnohem víc byly slyšet vlaky. Bavil jsem se s lidmi, a ti říkali, že pokud se podaří udělat nějaká protihluková opatření, tak to bude v pořádku,“ pravil primátor Pardubic Jaroslav Deml.
V podobném duchu hovořil i starosta čtvrtého městského obvodu Petr Heřmanský.

„Na zastupitelstvu obvodu jsme se shodli, že oproti vlakům je hluk ze Starzone minimální,“ konstatoval Heřmanský.
Nové parkoviště by podle zastupitelů zlepšilo situaci obyvatel Černé za Bory i Staročernska.

„Nové parkoviště by pro obyvatele znamenalo změnu k lepšímu, protože má být dál od obytných zón,“ podotkl Heřmanský.
Pardubický zastupitel a nově zvolený poslanec Jiří Skalický nechápal, proč KHS PK toto řešení blokuje.

„Hygiena blokuje jakékoliv řešení parkování okolo Starzone. Navrhované parkoviště by přitom mělo být odstíněno od Staročernska,“ podivil se Skalický.

S vysvětlením přišla hlavní architektka Petra Nacu, podle které se hygienici proti výstavbě parkoviště kamionů staví, protože dosud nejsou realizovány obchvaty města.

Důvod, proč zastupitelé změny územního plánu schválili i přes riziko střetu s KHS PK, nastínil primátor Jaroslav Deml.
„Foxconn prostory Starzone potřebuje. Mohlo by se klidně stát, že firma z města odejde,“ varoval své kolegy Deml.
U překladiště už jedno parkoviště je – a to přímo za halou. To ovšem nedostačuje, navíc bylo vybudováno načerno! Firma, která Starzone staví, musí do konce června předložit všechny potřebné dokumenty, aby jí mohla být stavba dodatečně povolena.
Chybět by jí ovšem mohlo právě vyjádření hygieniků.

Lukáš Dubský

24.6.2010 VSTUP DO DISKUSE 9
SDÍLEJ:
Na Dašické ulici v Pardubicích sice "jen" doutnalo jídlo, ale hasiči zachraňovali jeho obyvatele, který se nadýchal kouře.
8

Hasiči z bytu zachránili "kuchaře"

Pardubice - Ústí nad Labem

Druhé vítězství! Pardubice rozhodly opět po přestávce

Proč Jan Veselý nepřijel? Ale kde jsou ostatní?

Pardubice – Kdyby se konala celosvětová soutěž v basketbalových znalostech, figuroval by v konečném pořadí vysoko. A kdyby v ní byl podobor mládež, tak by své konkurenty zválcoval. Asistent trenéra české reprezentace LUBOMÍR RŮŽIČKA se totiž hlavně soustředí na vycházející hvězdy. Nicméně. „Měli bychom produkovat více perspektivních mladých hráčů,“ říká důrazně rovněž hlavní kouč Svitav. 

Financovaní sportu handicapovaných je až trapné

Pardubice – Tři v horkém křesle. Historie oddílu tělesně postižených sportovců Atletika Bez Bariér Pardubice se dá mapovat až do devadesátých let dvacátého století. Žijeme však současností a tak jsme vyzpovídali předsedkyni spolku Evu Hrdinovou a handicapované sportovce, české reprezentanty Jaroslava Petrouše a Martina Zacha.

Pernštejnská fortuna pošesté. Na nádvoří zámku zní opět folk

Pardubice – Pardubický zámek ještě dnes i zítra večer rozezvučí melodický folk. Pošesté se zde totiž koná letní hudební festival Pernštejnská fortuna. Včera diváci přišli na zpívajícího právníka Iva Jahelku a legendárního Ivana Hlase.

Zpráva OFS: Jak hlásit výsledky a fakta

Pardubice - Zveřejňujeme oficiální zprávu okresního fotbalového svazu, a to včetně rozlosování a doporučení, jak hlásit výsledky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení